A 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia IPOSZ különdíjasai egy igazán tartalmas hetet tölthettek Győrben, ahol a vállalkozói szemlélet, az innováció és a gyakorlati tudás került a középpontba. Ezúton is köszönjük az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) és a Győri SZC Deák Ferenc Közgazdasági Technikumnak, hogy ezt a különleges szakmai lehetőséget biztosították fiatal innovátoraink számára.
A hét során a résztvevők bepillantást nyerhettek az Audi Hungaria innovációs és gyártási folyamataiba, interaktív programokon vettek részt a Mobilis Interaktív Élményközpontban, megismerkedtek Győr történelmi belvárosával, valamint tanirodai gyakorlatokon és vállalkozási szimulációs játékokon keresztül próbálhatták ki magukat vállalkozóként. A szakmai programok során Dr. Hajdú Noémi, a Miskolci Egyetem Marketing és Turizmus Tanszékének oktatója a sikeres termékmarketing alapjaiba vezette be a fiatalokat, míg Werschitz Ottó előadásából azt is megtudhatták, hogyan válhat a mesterséges intelligencia a kisvállalkozások egyik leghasznosabb eszközévé.
A programot széles körű szakmai együttműködés jellemezte: a Magyar Innovációs Szövetség képviseletében Némethné Riba Nikoletta marketing igazgató és Pazsák Zsófia ügyvezetőigazgató-helyettes vett részt. Az IPOSZ oldaláról Rettich Tamás, főtanácsadó volt jelen, míg az oktatási intézményt Kovácsné Zimborás Ágnes igazgatónő képviselte. A szakmai folyamatok támogatásában Kelemen Zoltán coach is szerepet vállalt, hozzájárulva a program tartalmi mélységéhez és gyakorlati fókuszához.
Az Országos Tudományos és Innovációs Olimpia célja nem csupán a kiemelkedő kutatási és fejlesztési eredmények elismerése, hanem az is, hogy a fiatalok olyan tudást és kapcsolatokat szerezzenek, amelyek segítségével ötleteikből a jövő sikeres innovációi és vállalkozásai születhetnek. Köszönjük partnereinknek, hogy évről évre hozzájárulnak a következő generáció innovátorainak fejlődéséhez!

