 |
Magyar Innovációs Szövetség
Székhely és levelezési cím:
1116 Budapest,
Fehérvári út 108-112.
2. emelet (Nádor udvar)
tel.: (061) 200 0731
mobil: +3630 955 0420
www.innovacio.hu

|
 |
|
Pályázati felhívások
A MISZ pályázatot hirdet ügyvezető igazgatói pozícióra
Részletes leírás (.pdf)
7th Zhongguancun International Advanced Technology Competition
7. alkalommal kerül megrendezésre a kínai "7th Zhongguancun International Advanced Technology Competition" start-up-ok számára. A verseny nyitott a magyar start-up-ok számára is. A fődíj 1.000.000 CNY, de többszázezer jüan-os további díjakat is kiosztanak több kategóriában. A versenyre az alábbi technológiai területekről várnak jelentkezőket:
- AI
- Big Data & Cloud Computing
- Integrated Circuits
- Communications & IoT
- Web 3.0 (incl. VR and metauniverse)
- Medical Devices (incl. health services)
- Biomedicine
- Green & Low Carbon
- Smart Vehicles
- Smart Manufacturing & New Materials
- New Energy
- Fintech
A jelentkezési határidő szeptember 24. További részletes információt és jelentkezési lapot a mogyorosi.balazs@lcinnoconsult.com email címen lehet kérni
Részvételi felhívás: Innovation Tour - São Paulo
2023. szeptember 25-29-ig a Horizon 2020 által finanszírozott ENRICH in LAC ötnapos szakmai látogatást szervez Sao Pauló-ba, melynek célja, hogy lehetőséget adjon az európai vállalatok, startupok, kutatási szervezetek, klaszterek és ipari parkok képviselői számára a brazil tudományos, technológiai és innovációs környezet, valamint a főbb piaci szereplők megismerésére. A program során a delegáció Latin-Amerika egyik legnagyobb innovációs rendezvényén a Nemzetközi Ipari Innovációs Kongresszuson is részt vesz. A kiutazáshoz korlátozott számú ösztöndíj elérhető el az ENRICH in LAC Outreach Grants pályázat keretében. A látogatás fókuszterületei a zöld- és digitális átmenet, a biogazdaság, valamint a megújuló energia.
Az alábbi linkeken további információ érhető el a programról, a támogatás lehetőségéről és a jelentkezés menetéről.
Gábor Dénes-Díj 2023
Tagszervezetünk, a NOVOFER Alapítványidén ismét meghirdeti a Gábor Dénes-díj felterjesztési felhívását. A Díj, melyet évente általában heten nyerhetnek el, az innovációs folyamatban alkotó módon résztvevő, a határainkon belül vagy kívül élő, kiemelkedő tudományos, kutatás-fejlesztési tevékenységet folytató magyar szakemberek fokozott erkölcsi elismerését szolgálja.
A határainkon túl élő alkotó elismerésére javaslatot tehetnek a határainkon túli (Kárpát-medence és magyarság a világban) szakmai, valamint civil szervezetek.
A felterjesztés határideje 2023. október 11.
A felterjesztéssel kapcsolatos részletes tudnivalók (tájékoztató, felhívás, adatlap) a http://www.gabordenes.hu/palyazati-felhivasok/ címről tölthetőek le.
Pályázati felhívás az MTA Kiváló Kutatóhely minősítés elnyerésére a vállalkozások keretében működő kutatóhelyek számára
Az MTA által meghirdetett pályázati felhívás elsődleges célja, hogy lehetőséget biztosítson a magyar tudományos életben kutatási tevékenységet folytató vállalkozások keretében működő, kutatás-fejlesztéssel foglalkozó szervezeti egységek számára magas színvonalú kutatómunkájuk elismerésére, egyúttal tudományos teljesítményük nemzetközi mérce szerinti megméretésére. A felhívás mellett letölthető formában elérhetők a pályázat benyújtását segítő útmutatók és a nyilatkozatok űrlapja.
A papíralapú eredeti, a kutatóhely képviselője/vezetője által hivatalos módon - aláírási címpéldányt mellékelve - aláírt nyomtatott pályázói nyilatkozatot postai úton legkésőbb a határidő napján, 2023. október 31-i postabélyegzővel kell feladni.
A dokumentumok az alábbi linkeken tölthetők le:
Az MTA Kiváló Kutatóhely minősítés megszerzésére irányuló pályázat felhívása
Útmutató az Akadémiai Adattár (AAT) használatához
Útmutató a pályázat benyújtásához
Űrlap a pályázói nyilatkozatok számára
Újra 2250 eurónyi támogatást kaphatnak az innovatív magyar vállalkozások
Az Ideas Powered for Business KKV-alap támogatási programja az uniós kis- és középvállalkozásokat segíti a szellemitulajdon-jogaik védelmében. A program célja, hogy a védjegyek, dizájn oltalmak, szabadalmak vagy növényfajta-oltalmak megszerzésére akár 75 százaléknyi forrást is biztosítanak. A KKV-alap az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatalának (EUIPO) pályázata, amely 2023. december 8-ig tart.
Az oltalomszerzés megkönnyítését tűzte ki célul az Európai Bizottság KKV-alapja. A pályázat lehetővé teszi, hogy a vállalkozások utalványt kérjenek, amelyet később az oltalom igénylését követően beválthatnak. A támogatást igénylő vállalkozások visszakapják az európai uniós vagy hazai védjegyek és formatervezési minták bejelentési díjának akár 75 százalékát, míg az EU-n kívüli védjegyek és dizájn oltalmak díjának akár a felét is igényelhetik. Szabadalmak esetében az újdonságkutatás díjának és a bejelentéssel kapcsolatos díjaknak a háromegyede visszaigényelhető hazai és európai szinten is, míg a közösségi növényfajta-oltalomnál 50 százalékos visszatérítés járhat az online bejelentési díjból.
A visszatérítési program az oltalomszerzéshez kapcsolódó díjak részfinanszírozására írt ki pályázatot, amelyre bármely, az Európai Unió területén belül jegyzett kis- és középvállalkozás jelentkezhet. Az érintett tevékenységtől függően kétféle utalványra lehet pályázni. Az 1500 euróra szóló utalvány védjegyek és formatervezési minták díjainak részbeni visszatérítésére igényelhető, s a nemzeti, regionális és uniós szintű oltalmak díjának 75 százalékát, az EU-n kívüli kérelmeknek pedig az 50 százalékát finanszírozza. A második egy 750 euró értékű támogatás, amelyet nemzeti szintű szabadalmakra, illetve a kapcsolódó kutatási szolgáltatásokra lehet felhasználni, a díjak 75 százalékának visszatérítésével.
Az utalványok a támogatás megszerzésétől számított 4 hónapig érvényesek, amely alatt a vállalkozások igényelhetik és kifizethetik a szellemi tulajdonnal kapcsolatos tevékenységeket, majd kérhetik a megfelelő visszatérítést az utalványok aktiválásával. Az aktiválást követően kezdődik a végrehajtási időszak, amely alatt a vállalkozás további tevékenységeket igényelhet, és egyéb visszatérítést kérhet. Ezen időszak időtartama az 1. utalvány esetén 6 hónap, a 2. utalvány esetén 12 hónap.
A kérelmek benyújtása kizárólag online lehetséges a KKV-alap weboldalán 2023. december 8-ig. A pályázati keretösszeg azonban véges, így érdemes minél hamarabb élni a lehetőséggel.
A pályázók a támogatás igénybevételéhez segítséget kérhetnek az SZTNH ügyfélszolgálatától is az alábbi linken.
További információ: Vékony Zsolt, Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, kommunikációs munkatárs (zsolt.vekony@hipo.gov.hu; telefon: +36 30 146 4514)
További információ: Vékony Zsolt, Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, kommunikációs munkatárs (zsolt.vekony@hipo.gov.hu; telefon: +36 30 146 4514)
Megjelentek az EIT Culture & Creativity első pályázatai
Az EIT Culture & Creativity közzétette első nyílt pályázati felhívásait. A közösség olyan javaslatokat vár, amelyek erősítik a vállalkozói kedvet és innovációs kapacitást, valamint hozzájárulnak az európai kulturális és kreatív ipar versenyképességének növeléséhez.
A közösség stratégiai céljait támogató felhívások hozzájárulhatnak Európa zöld, digitális és társadalmi átalakulásához. A globális kihívásokat célzó kiírásokra 10,45 millió eurónyi támogatás áll rendelkezésre 2024-ben. A nemrégiben megjelent pályázati felhívások a felsőoktatás, a vállalkozásalapítás és a társadalmi innováció területén is tartalmaznak projektlehetőségeket, valamint olyan innovációs projekteket támogatnak, amelyek kereskedelmi-hasznosítási tervvel rendelkeznek.
Az EIT Culture & Creativity első felhívásai:
Talent Scaler
Cél: az EIT védjegyét viselő új, a CCSI-szektort (Cultural and Creative Sectors and Industries) támogató transzdiszciplináris mesterképzési programok és modulok kidolgozása / átdolgozása
Skills Fitter
Cél: life-long learning kurzusok kidolgozása a CCSI-szektor (Cultural and Creative Sectors and Industries) szakembereinek öt kulcsterületen (digitális eszközök használata, adatalapú megoldások, üzleti és pénzügyi készségek, fenntartható fejlődés, design thinking)
Breakthrough Lab
Cél: olyan innovációs tevékenységek támogatása, amelyek globális kihívások megoldását célozzák több területen (audiovizuális és média szektor, építészet, divat és textil, formatervezés, kulturális örökség vagy egyéb, nem megnevezett fókuszterület)
Venture Factory
Cél: inkubátor- és üzletfejlesztési programok támogatása (fókuszban a RIS-országok, köztük Magyarország)
Community Catalyser
Cél: kultúraalapú társadalmi innovációs projektek (helyi közösségek társadalmi és kulturális kohéziójának megerősítése) támogatása, amelyek hozzájárulnak Európa zöld, digitális és társadalmi átalakulásához
A pályázati rendszert április 17-én nyitották meg, a pályázatok benyújtási határideje: május 31.
Az EIT Culture & Creativity a European Institute of Innovation and Technology (EIT) legújabb, kilencedik innovációs közössége, célja Európa kulturális és kreatív ágazatainak (CCSI) megerősítése. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem egyetlen hazai alapítóként vesz részt a közösség munkájában.
További információk: Pályázati felhívás, pályázati dokumentáció, részletek
Pályázati felhívás a Kárpát-medencei Tehetségkutató Alapítvány programjában való részvételre
A Kárpát-medencei Tehetségkutató Alapítvány tehetségeket támogató programja első lépéseként várja olyan, Kárpát-medencei, kiemelkedő tehetségű, 14 és 30 év közötti, nappali tagozatos képzésben résztvevő fiatalok jelentkezését, akik:
- kimagasló tanulmányi eredménnyel rendelkeznek,
- országos, illetve nemzetközi tanulmányi, művészeti és sportversenyeken dobogós
- helyezést értek el,
- kutatási eredményeiket publikálták,
- motiváltak, szorgalmasak, kitartóak, elkötelezettek céljaik megvalósításában,
- bár nem vettek részt, illetve nem szereztek dobogós helyet tanulmányi versenyeken, de úgy érzik, kiemelkedően tehetségesek.
Az Alapítvány által kiválasztott fiatal tehetségek egyénre szabott támogatásban részesülnek. Ennek során minden diák azt kapja, amire leginkább szüksége van a tehetsége kibontakoztatásához, mely minden esetben tartalmaz mentori támogatást. (Ezen túl esetlegesen részesülhet ösztöndíjban, támogatjuk képzéseit és konferencia megjelenéseit, részvételét kulturális és sportprogramokon.)
Jelentkezni a https://kmta.hu/ oldalon, a regisztráció menüpontban lehet.
További információ az erdeklodes@kmta.hu e-mail címen, valamint a következő linken.
Támogatás a kkv-k szellemitulajdon-jogainak érvényesítésére
Az Európai Bizottság és az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) által támogatott Ideas Powered for Business KKV-alap olyan, az unió területén működő kis- és középvállalkozásoknak szól, amelyek szellemitulajdon-jogi stratégiájukat kívánják fejleszteni, és szeretnék megvédeni szellemitulajdon-jogaikat nemzeti, regionális vagy EU-szinten.
A 2022. január 10-én megnyílt pályázat során egy-egy vállalkozás legfeljebb 2250 eurónyi visszatérítést nyerhet el - ez a szellemi tulajdonnal kapcsolatos tevékenység típusától függően 50-90 százalékos visszatérítést is jelenthet.
További információk a következő oldalon érhetők el.
Új élettudományi fókuszú akcelerátor program indul dél-alföldi központtal
A Creative Accelerator Kft. 2017-ben a dél-alföldi régió tudásbázisának központjában, a Szegedi Tudományegyetemmel, a Bay Zoltán Nonprofit Kft.-vel, az INPUT Programmal és az MTA Szegedi Biológiai Központjával szakmailag együttműködve kezdte meg működését.
Az elmúlt három év eredményei alapján az inkubátor, mint a 2020-1.1.4-STARTUP-2020-00006 pályázat kedvezményezettje az NKFIH támogatása révén újabb 299.810.800 Ft támogatás, továbbá magántőke felhasználásával, 10 új start-up cégbe történő befektetésre kapott lehetőséget.
Magyarország egyetlen élettudományi fókuszú, piaci alapon működő inkubátora olyan projektgazdák jelentkezését várja, akik életképes projektjeik megvalósításához forrást és befektető partnert keresnek. A többlépcsős egyeztetések és szakmai szűrések eredményeként kiválasztott jelentkezők akár 50-80 millió Ft-ot tudnak fejlesztéseik megvalósítására fordítani.
Az inkubátor tulajdonosi köre az elmúlt években számos sikeres befektetést és azt lezáró ún. exit-et valósított meg.
További információ: dr. Mogyorósi Péter ügyvezető (mogyorosi@creativeaccelerator.hu)
Az ELKH Titkárság harmadik alkalommal hirdette meg a fiatal kutatók elismerésére 2021-ben alapított Bárány Róbert Díj pályázatát
Az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) Titkársága 2021 óta immár harmadik alkalommal hirdette meg a Bárány Róbert Díj pályázatát az ELKH nemzetközi szinten kimagasló teljesítményt nyújtó fiatal kutatói tudományos eredményeinek elismerése céljával. A díj elnyerésére a 40. életévüket 2023. december 31-éig be nem töltő kutatók pályázhatnak.
További információk: Az ELKH Titkárság harmadik alkalommal hirdette meg a fiatal kutatók elismerésére 2021-ben alapított Bárány Róbert Díj pályázatát
KIC InnoEnergy Accelerator HUB - új vállalkozások felkészítő programja
KIC InnoEnergy - Bay Zoltán Nonprofit Kft közti 5 éve tartó együttműködés bővítése a szóban forgó program meghirdetése. Az egyes iparágakban keletkező, az energiaköltségek csökkentését és/vagy a CO2 kibocsátást csökkentő és/vagy az energiaellátó rendszerek biztonságát növelő technológiák, ilyen terméket fejleszteni kívánó újonnan induló vállalkozások üzleti élet-képességét kívánják növelni.
Az ideális résztvevő alapvető érdeke összhangban a célokkal, hogy bekapcsolódhasson a KIC InnoEnergy Highway® programba, felkészüljön a nemzetközi piacra lépésre, szükség esetén a befektető meggyőzésére.
Várják azon vállalkozók jelentkezését, akik
- fel kívánnak készülni a nemzetközi piacra lépésre mind technológiai, mind üzleti, mind a csapat, mind nyelvtudás tekintetében,
- rendelkeznek már legalább egy prototípussal, deszkamodellel, ami bizonyítja a technológia működőképességét,
- rendelkeznek világos üzleti elképzeléssel, hogyan kívánnak a technológiájukkal pénzt keresni,
- igénylik a Highway® program szolgáltatásait,
- hajlandók a cégbe befektető társakat fogadni.
A jelentkezők kiválasztása kiválósági alapon történik, az üzleti elképzelések bemutatására személyes meggyőzés keretében kínálnak lehetőséget. Jelentkezni határidő nélkül, bármikor lehet. Az első kiválasztáson átesett vállalkozók üzleti és prezentációs tréningen vesznek részt. Az ezt elvégző vállalkozók bemutatkoznak a KIC InnoEnergy üzletfejlesztési csapata előtt. Azok a vállalkozók, akik képesek meggyőzni a befektető szemléletű döntéshozókat, szerződéses ajánlatot kapnak, és tárgyalásokat követő megállapodás után részt vesznek a KIC InnoEnergy Highway® programban. Itt a cél az első nemzetközi vevő elérése, az üzleti modell nemzetközi validálása. A bizonyított üzleti modell birtokában a nemzetközi terjeszkedéshez további források bevonására lesz lehetőség a program keretében.
Jelentkezni rövid összefoglaló megküldésével lehet, mely tartalmazza, a prototípus és a leendő innovatív termék bemutatását, továbbá azt, hogy mi a megcélzott üzleti probléma, mely célcsoport rendelkezik ezzel az üzleti problémával és miért oly fontos ezt a problémát megoldani. Kapcsolat: akos.dervalics@bayzoltan.hu
Magyar-Amerikai Vállalkozási Ösztöndíj Alap
A Magyar-Amerikai Vállalkozási Ösztöndíj Alap (Hungarian-American Enterprise Scholarship Fund - HAESF) USA-beli szakmai gyakorlatokat, mester- vagy posztgraduális képzéseket támogat gazdasági és tudományos területen.
A HAESF által nyújtott ösztöndíjprogramok:
- Szakmai Gyakornoki Program,
- Graduális Ösztöndíj,
- Senior Vezető és Tudós Ösztöndíj,
- Vezetői Oktatási Program.
A Szakmai Gyakornoki Program a felsőoktatási hallgatókat és a friss diplomásokat célozza meg, melynek keretében 6-12 hónapos szakmai gyakorlaton vehetnek részt neves amerikai cégeknél.
A Graduális Ösztöndíj lehetőséget nyújt, hogy az ösztöndíjas amerikai egyetemen vagy főiskolán legfeljebb három évig tanuljon mesterképzésen vagy posztgraduális művészeti képzésben vegyen részt maximum egy évig.
A Senior Ösztöndíj minimum ötéves szakmai tapasztalattal rendelkező közép- és felső vezetőknek szól. Az ösztöndíjprogram (3-12 hónap) fő célja a tudás- és tapasztalatcsere az üzleti életben, a közigazgatásban, a kutatásban, a nonprofit szervezetek működésében.
A Vezetői Oktatási Program kiváló közép- és felsővezetők számára meghirdetett program, melynek keretében oktatási programokon vehetnek részt a Harvard Business School-on, illetve a John F. Kennedy Állami Egyetemen.
A jelentkezésnél felsőfokú angol nyelvtudás szükséges. Az ösztöndíjak feltétele továbbá, hogy lejárta után az ösztöndíjas 3 évig itthon vállaljon munkát.
Jelentkezési határidő évente kétszer van, minden év októberében és áprilisában.
Bővebb információ a programról: http://www.haesf.org.
|
 |
|
 |
 |