Címlap Honlaptérkép Levélküldés Magyar English
Címlap
utolsó frissítés: 2025-01-15
Magyar Innovációs Szövetség

Székhely és levelezési cím:
1116 Budapest,
Fehérvári út 108-112.
2. emelet (Nádor udvar)

tel.: (061) 200 0731
mobil: +3630 955 0420
www.innovacio.hu

Várható események

Üzlet és technológia - Mit keresnek a magyarok a világűrben?

2025. január 16-án 18 órakor a Pauli Konferenciateremben az (F09 terem) Óbudai Egyetemen (1034 Budapest Bécsi út 96/b), a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület megszervezi a Korunk kihívásai sorozat következő eseményét, "Üzlet és technológia - Mit keresnek a magyarok a világűrben?" címmel.

Köszöntőt mond: Győri Enikő elnök, MPEE
Nyitó előadás: Ferencz Orsolya, űrkutatásért felelős miniszteri biztos
Kerekasztal-beszélgetés

Résztvevők:
Ferencz Orsolya (űrkutatásért felelős miniszteri biztos),
Kovács Levente (rektor, Óbudai Egyetem, elnökségi tag, Magyar Innovációs Szövetség),
Bartóki-Gönczy Balázs (intézetvezető, Világűrjog és Politika Kutatóintézet, Nemzeti Közszolgálati Egyetem),
Kiglics Gábor (ügyvezető igazgató, eCon Engineering Kft.).

Moderátor:
Kristóf Péter (elnökségi tag, MPEE, alelnök, Magyar Innovációs Szövetség)

Korreferátorok:
Horváth Bianka (UniSpace programigazgató, Nemzeti Közszolgálati Egyetem)
Bódis László (innovációért felelős helyettes államtitkár, Kulturális és Innovációs Minisztérium)

Részvételi szándékát a mpee@mpee.hu e-mail címen jelezzék.

Az új év első WK LegalTech Meetupja

Az ügyvédi irodák eszköztárába egyre inkább beépülnek az innovatív megoldások, az egyszerűbb digitális eszközöktől a legmodernebb mesterséges intelligenciáig, ami a mindennapi működésükre is kihat.

A január 20-i WK LegalTech Meetup a legaltech eszközök használatára fókuszál. Dr. Klenanc Miklós, a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda M&A csoportjának vezetője a legaltech eszközök használatával kapcsolatos gyakorlati kérdéseket érinti, mint például milyen területeken milyen megoldásokat célszerű használni, és mik az ezzel kapcsolatos tapasztalatok. Továbbá szó lesz arról is, hogyan alakítja át a legaltech a jogi szakmát, annak szabályozását, amihez az ügyfelek reakciói és elvárásai is szorosan kapcsolódnak, illetve az üzleti modellt.

Az esemény házigazdája dr. Megyeri Andrea, tagszervezetünk, a Wolters Kluwer Hungary innovációs és tartalomfejlesztési igazgatója.

A rendezvényen való részvétellel 2 kreditpontot szerezhet!

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Fókuszban Humán rendszerek Tematikus Fórum

A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium keretében nyolc szakmai műhely működik, amelyek a tudáscentrum stratégiai jelentőségű szervezetei. A "Humán rendszerek Tematikus Fórum" várja új csatlakozók jelentkezését.

A tematikus fórumok a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium innovációs és együttműködési potenciáljának alapját jelentik, valamint kapcsolatokat, együttműködéseket építenek a quadruple helix (akadémia, gazdaság, közszféra, civil szféra) szereplői között. A fórumokat hibrid formában rendezik meg, a fórumhoz személyesen Miskolcon lehet csatlakozni.

A humán rendszerek egyes elemeit érzékenyen érintik a demográfiai, egészségügyi, szociális, oktatási és össztársadalmi változások, ami miatt különös hangsúlyt kell fektetni a közszolgáltatások minőségét és hatékonyságát javító társadalmi innovációs megoldásokra. A fent említett változások az egészségügyet, a foglalkozáspolitikát, a szociális ellátórendszert, az oktatásügyet is kihívás elé állítják, amelyek szükségessé teszik például a korspecifikus igényeket kielégítő innovatív megoldások kidolgozását. E tekintetben fontos a rendszerszintű megközelítés, hiszen az egyes problémákat és kihívásokat nem lehet kizárólag a humán rendszerek egyes elemeire fókuszáltan megoldani.

A fórum célcsoportját elsősorban az oktatás, egészségügy és helyi közösségek szereplői civil szervezetek, társadalmi szervezetek/szövetségek és különböző intézmények, egyetemek, önkormányzatok, közigazgatási szervezetek, valamint a társadalmi vállalkozók jelentik. A fórum nyitott további szereplők bevonására, a csatlakozási szándékot a fórum vezetőjénél szükséges jelezni (Czékmann Zsolt, zsolt.czekmann@uni-miskolc.hu)

További információk a TINLAB honlapján

Fókuszban a társadalmi innováció menedzsmentje

A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium keretében nyolc szakmai műhely működik, amelyek a tudáscentrum stratégiai jelentőségű szervezetei. A "Társadalmi Innováció Menedzsmentje Tematikus Fórum" várja új csatlakozók jelentkezését.

A tematikus fórumok a Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratórium (TINLAB) innovációs és együttműködési potenciáljának alapját jelentik, valamint kapcsolatokat, együttműködéseket építenek a quadruple helix (akadémia, gazdaság, közszféra, civil szféra) szereplői között. A fórumokat hibrid formában rendezik meg, a TIM-hez személyesen Budapesten lehet csatlakozni.
"A Társadalmi Innováció Menedzsmentje (TIM) fogalomrendszere magában foglalja a társadalmi innovációs folyamatok és projektek tervezését, szervezését, vezetését, ellenőrzését, hatásmérését, kutatását, valamint a teljes innovációs folyamat menedzsment keretrendszerének fejlesztését is. Ehhez kapcsolódóan a TIM tematikus fórum véleményezi a társadalmi jóllét erősítésére irányuló TINLAB-os kutatási programokat, figyelemmel kíséri, a mentorhálózat segítségével monitorozza a projekt keretében indult kísérleti fejlesztéseket. Műhelyünk lehetőséget teremt a különböző szektorokból érkező szakemberek együttműködésére, közös problémafelvetésekre, a folyamatos tudásbővítésre és a feltárt innovatív megoldások megismertetésére az érintettekkel" - foglalta össze a fórum céljait Farsang Zoltán, a fórum szakmai vezetője.

A fórum korábbi alkalmain szó volt a smart technológiák társadalmi elfogadottságáról, a települési tervezés és vezetés adatvezért módszertanáról, a társadalmi innováció mérőszámairól, valamint számos jó gyakorlatot is megosztottak a résztvevőkkel.
A célcsoportot elsősorban civil szervezetek, társadalmi szervezetek/szövetségek és különböző intézmények, egyetemek, önkormányzatok, közigazgatási szervezetek, valamint a társadalmi vállalkozók jelentik. A fórum nyitott további szereplők bevonására, a csatlakozási szándékot a fórum vezetőjénél szükséges jelezni vagy tinlab@harfaalapitvany.hu e-mail címen.

További információ a TINLAB honlapján.

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara nagyvállalati-startup program

Idén ősszel ötödik alkalommal indul a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara nagyvállalati-startup programja, a NAK TechLab inkubációs program. A program fő célja, hogy elősegítse a startupok és a kkv-k, valamint az agrár nagyvállalatok közötti együttműködést, ezzel növelve a szektor digitalizációs szintjét.

Az inkubációs programban szakmai és üzleti mentorálásokkal és piaci validálással segítik a startupokat és a kkv-kat abban, hogy tökéletesíthessék terméküket, ezáltal közelebb jutva a nagyvállalati együttműködéshez. A NAK TechLab inkubációs programja által a cég új piaci szegmensre és kapcsolatokra tehet szert, vagy akár az eddigi tevékenységtől eltérő, új irányokkal is megismerkedhet.

A 3 hónapos inkubációs programmal kapcsolatos részletek az alábbi linken érhetők el.

Innovációs túra Latin-Amerikába

A két ENRICH projekt (ENRICH in LAC & ENRICH in the USA) célja, hogy európai kutatókat, intézeteket és egyetemeket, start-upokat és innovatív kis- és középvállalkozásokat támogasson az amerikai piacokra történő kijutásban. (Az ENRICH in LAC a brazil projekt folytatása, csak most már kiterjed egész Latin-Amerikára, az USA projekt pedig Kanadára).

A LAC projekt innovációs túrát szervez Brazíliába (Sao-Paolo és környéke).
10 résztvevő megfelelő számla ellenében max 2000 euró értékig utófinanszírozott támogatást kaphat.

Modern Mintaüzem Program

Útjára indult a Modern Mintaüzemek Program, amelynek célja, hogy a vállalkozások működés közben tekinthessék meg a legmodernebb technológiákat. A Modern Mintaüzem Programban a vállalkozások céglátogatásokon vehetnek részt, a program egyedi vállalati konzultációt, tanácsadást, workshopokat biztosít annak érdekében, hogy az érdeklődők megismerhessék a legújabb eljárásokat.

Várják a látogatók, valamint az újonnan csatlakozó mintaüzemek jelentkezését.
Regisztrálni a modem4.hu oldalon lehet.

Forrásteremtés távoktatási tanfolyam az interneten

A Pályázatfigyelő (Pafi) internetes tanfolyamot indít, amelyen megtanulhat forrásokat szerezni tervei megvalósításához. Aki tud interneten keresztül levelezni és weboldalakat böngészni, annak a tanfolyamon való részvétel nem jelent problémát. A tanfolyam során elektronikus kapcsolatot tarthat a tanfolyam tanárával.

A tanfolyamra többféle szinten lehet jelentkezni.
Kategóriák és költségek:
- Egyéni tanulóként követheti a heti élő adásokat, bármikor megnézheti azok felvételeit, tanulmányozhatja a különböző szakmai anyagokat.
Ára: 14 000 Ft, amely tartalmazza az áfát
- Ha házi feladatai javítását is kéri, akkor azokat beküldheti, és a Pafi rendszeresen értékeli.
Ára: 26 000 Ft, amely tartalmazza az áfát
- Konzultációkat is kérhet mindezeken felül témánként egyszer, azaz összesen kilenc alkalommal.
Ára: 48 000 Ft, amely tartalmazza az áfát

A képzés tanárai:
- Kovács Edit, közösségfejlesztő,
- Huszerl József, a Pafi főszerkesztője

Jelentkezni ide kattintva lehet.

További információ: Pafi Szerkesztőség (mobil: 30/659-6388, cím: 1011 Budapest, Corvin tér 8.), ill. Huszerl József tanfolyamvezető (mobil: 30/94-99158, skype: huszerl.jozsef), web: http://forrasteremtes-tanfolyam.pafi.hu

Projekt-tervezés és pályázatírás távoktatási tanfolyam az interneten

A Pályázatfigyelő (Pafi) internetes tanfolyamot indít, amelyen megtanulhat projektet tervezni és pályázatot írni: az ötlet megfogalmazásától a pályázati űrlapok kitöltéséig az aktuális (pályázati vagy projekt-) ötletét fejlesztve, lépésről lépésre, saját ritmusában haladhat végig a projekt kidolgozásának folyamatán.

Kinek ajánlják?
Ez a tanfolyam azoknak szól, akik nem gyakorlott pályázatírók, de most saját maguk akarnak megtervezni egy projektet, megírni és beadni egy pályázatot. Aki tud interneten keresztül levelezni és weboldalakat böngészni, annak a tanfolyamon való részvétel nem jelent problémát. A tanfolyam során elektronikus kapcsolatot tarthat a tanfolyam tanárával.

A tanfolyamra többféle szinten lehet jelentkezni. Kategóriák és költségek:
- Egyéni tanulóként egy korábbi tanfolyam felvételeit láthatja és tanulmányozhatja a különböző szakmai anyagokat, három hónapig. A tanulást bármikor elkezdheti.
Ára 6 000 Ft+áfa
- Ha házi feladatai javítását is kéri, akkor azokat beküldheti és a Pafi rendszeresen értékeli.
Ára 16 000 Ft+áfa
- Konzultációkat is kérhet mindezeken felül témánként egyszer, azaz összesen kilenc alkalommal.
Ára 38 000 Ft +áfa

A képzés tanárai:
- Kovács Edit, közösségfejlesztő
- Halpern Péter, a Budapesti Gazdasági Főiskola projektvezetés-tanára,
- Huszerl József, a PAfi főszerkesztője

A jelentkezés folyamatos, s az alábbi linken lehetséges.

További információ: Pafi Szerkesztőség (mobil: 30/659-6388, cím: 1011 Budapest, Corvin tér 8.), ill. Huszerl József tanfolyamvezető (mobil: 30/94-99158, skype: huszerl.jozsef), web: http://tanfolyam.pafi.hu/
Készítette: VISUALIA