Magyar Innovációs Szövetzség651. Természettudományi Kutatóközpont
Az MTA Természettudományi Kutatóközpont 2012. 01.01. jött létre 6 intézet összevonásával. Az intézetekben folyó munka részletesen:
- A Szerves Kémiai Intézet kutatási tevékenysége a szerves molekulák szintézisét, szerkezetkutatását és elméleti vizsgálatát egyaránt magába foglalja.
- A Molekuláris Farmakológiai Intézet fő törekvései: felfedező kutatások a gyógyszerhatások molekuláris szintű biológiai alapjainak vizsgálatára, valamint kísérleti fejlesztések új, hatékony és biztonságos gyógyszerek létrehozása érdekében.
Az Anyag- és Környezetkémiai Intézetben funkcionális és szerkezeti anyagok, mikro- és nanoszerkezetű felületi rétegek, valamint szilárd/folyadék határfelületek kémiai összetételét, szerkezetét, tulajdonságait és előállítási módszereit, valamint az ezek közötti kapcsolatok egyes részleteit tanulmányozzák.
- Az Enzimológiai Intézetben részben szerkezeti biológiai alapkutatások folynak, melyek lehetővé teszik a fiziológiás és patofiziológiás folyamatok sejt, illetve molekula szintű értelmezését, másrészt a szerkezeti biológia mellett folyamatosan bővül a kutatási tevékenység a komplex biológiai folyamatok megértését célzó rendszerbiológia irányába a proteomika és a bioinformatika lehetőségeinek kihasználásával.
- A Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézet fő funkciója a pszichológiai és a hozzá kapcsolódó idegtudományi alapkutatás. A vizsgálatok kiterjednek a társadalom-, összehasonlító kulturális-, kognitív-, és fejlődéspszichológia, valamint a pszichofiziológia területeire.
- A Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézet küldetése, hogy feltárja a komplex funkcionális anyagok és nanométeres méretű szerkezetek fizikai, kémiai és biológiai tulajdonságait és a megszerzett ismereteket integrált mikro- és nanorendszerek, valamint vizsgálati módszerek fejlesztésében alkalmazza.
Untitled DocumentTagfelvétel
Ha a Szövetséghez szeretne tartozni, kérjük töltse le a belépési nyilatkozatot és juttassa vissza hozzánk kitöltve, postán vagy szkennelve.