Címlap Honlaptérkép Levélküldés Magyar English
Címlap
 
utolsó frissítés: 2014-01-31
Untitled Document
26. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
25. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
24. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
23. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
22. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
21. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
20. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
19. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
18. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
17. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
16. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
15. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
14. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
13. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
12. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
  22. IFJÚSÁGI TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS TEHETSÉGKUTATÓ VERSENY (2012/2013-as tanév)
1. fordulójának értékelése

Összesen 101 pályázat érkezett a verseny titkárságára (ebből 24 db határon túli magyar fiataloktól). A pályázatokat minden zsűritag elolvasta és megvizsgálta, hogy:
eredeti, újszerű-e,
tudományos szempontból megalapozott-e,
megvalósítható-e 2013. május 3-ig,
a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra,
a várható eredmény hasznosítható-e.

A zsűri a végleges döntést testületileg, többségi alapon hozta meg.

1. A zsűri 72 pályázatot fogadott el (ebből 18 db határon túli magyar diákoktól), illetve javasolt kidolgozásra. Ezek közül:
32 pályázat tudományos kutatási vizsgálatok, mérések elvégzését és összefoglaló tanulmány elkészítését,
40 pályázat új eszköz, eljárás kidolgozását tűzte ki célul.

2. A zsűri 29 pályázat kidolgozását nem javasolta, mivel ezeket nem tartotta újszerűnek, nem látta megvalósíthatónak vagy megvalósításukat nem tartotta hasznosnak.

Kidolgozásra javasolt pályázatok

1. Ionos folyadékok alkalmazása oldószerként
pályázó: Rozsnyik Szabolcs
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Szórád Endre
3. Invazív növények mikorrhizáltságának vizsgálata
pályázó: Zoltán László
iskola: Kőbányai Szent László Gimnázium, Budapest
konzulens: Endresz Gábor
7. Az Ecse-halom komplex földrajzi vizsgálata és bemutatása
pályázó: Kovács Miklós
iskola: Karcagi Nagykun Református Gimnázium, Egészségügyi Szakközépiskola és Kollégium
konzulens: Major János
8. A potenciálisan rákellenes [Rh(III)Cp*]-deferiprone komplex oldategyensúlyi vizsgálata és kölcsönhatása humán szérum albuminnal
pályázkók: Pósa Vivien, Mátéffy Kristóf
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Szórád Endre
9. Gépelési szokások használata azonosításhoz
pályázó: Naszlady Márton
iskola: Arany János Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
konzulens: Martony Zsuzsanna
10. Kockakulcs 2.7
pályázó: Naszlady Márton
iskola: Arany János Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
konzulens: Martony Zsuzsanna
12. Ez még nem tiszta! - HPLC a gyógyszerkémiában
pályázó: Gajda Gergely
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Szórád Endre
13. 2011 és 2012-es év vadvirágai környezetünkben
pályázók: Horánszky Márton Péter, Zabó Vivien Mercédesz
iskolák: II.Rákóczi Ferenc Gimnázium, Budapest
konzulens: Rusvai Márta
14. Széncinegék területhűségének és kondíciójának vizsgálata téli időszakban madáretetőnél
pályázók: Annus Péter, Lakatos Márton
iskola: Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Diákotthon, Gödöllő
konzulens: Kerényi Zoltán
15. RemSwitch
pályázó: Juhász Kristóf
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kőrösi Gábor
16. Játék az ehető növényekkel (gyógy- és fűszernövények, virágok)
pályázó: Molnár Johanna Dóra
iskola: Mátyás Király Általános Iskola, Csór
konzulens: Dr. László-Bencsik Ábel
18. Könnyen és olcsón elkészíthető Geiger Müller számláló és jelfeldolgozó elektronika elkészítése
pályázók: Csajkos Bence, Nyíri Máté
iskola: Szent József Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Debrecen
konzulens: Csatári László
19. Az észak-magyarországi lóállomány lábszerkezetének vizsgálata a genetikai háttérrel és a tartástechnológiával összefüggésben
pályázó: Lénárt Zoltán
iskola: Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon, Miskolc
konzulens: Molnár Csaba
20. Pneumatikus lyukasztó
pályázók: Szuda Nagy Dávid, Sas László
iskola: Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Jendrassik György Gépipari Tagintézmény
konzulens: Lankus József
21. Hogyan segíthetnek a fehérjék hálózatai kis mellékhatású gyógyszerek kifejlesztésében?
pályázó: Perez-Lopez Áron Ricardo
iskola: ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium, Budapest
konzulens: Dr. Csermely Péter
22. Látvány körömlakk
pályázók: Fügeczki Roland, Madarassi Márk
iskola: Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Pedagógiai Szakközépiskola, Miskolc
konzulensek: Molnárné Litványi Krisztina
28. Légdeszka
pályázók: Dudás Tibor Dénes, Madarassi Márk
iskola: Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Pedagógiai Szakközépiskola, Miskolc
konzulens: Molnárné Litványi Krisztina
31. Zalacsány 3G erdőrészlet gombavilága
pályázó: Papp Tibor
iskola: Pannon Egyetem Georgikon Kar, Keszthely
konzulens: Dr. Szeglet Péter
32. Kézbenfekvő Fizika
pályázók: Szabó Lóránt, Antalicz Balázs
iskola: Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, Kisvárda
Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium, Hódmezővásárhely
konzulens: Dr. Egri Sándor
33. Környezettudatosság iskolán innen és túl
pályázók: Marczevicz Nikolett, Richter Dalma
iskola: Tatabányai Integrált Szakiskola, Középiskola és Kollégium Tagintézménye
Kossuth Lajos Közgazdasági és Humán Szakközépiskola
konzulens: Pats Krisztina
34. Pókerező robot
pályázó: Hegyesi Donát Sándor
iskola: Tóth Árpád Gimnázium, Debrecen
konzulens: Nyírcsák Miklós
35. Számítógéppel és projektorral ellátott tantermek hangosítási rendszerének megvalósítása
pályázók: Ugrin Dániel, Melcher István
iskola: Tóth Árpád Gimnázium, Debrecen
konzulens: Hotzi Tibor
36. Házi fitotron kamra építése
pályázó: Nyerki Emil
iskola: Lánczos Kornél Gimnázium, Székesfehérvár
konzulens: -
37. Az erős mágneses tér növényekre gyakorolt hatásának vizsgálata és potenciális gazdasági jelentősége
pályázó: Nyerki Emil
iskola: Lánczos Kornél Gimnázium, Székesfehérvár
konzulens: Dr. László János
38. Állandó mágnes használata generátorban a jobb hatásfok eléréséhez
pályázó: Farkas Gergő
iskola: SZISZSZI Déri Miksa Tagintézménye, Szeged
konzulens: -
39. A biolumineszcencia rejtelmei: a lux gének nyújtotta lehetőségek
pályázók: Bényei Éva Bernadett, Bódi Kata Antónia
iskola: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma
konzulens: Dr. Bálint Bálint László
40. Galaxisok távolsága, mérete és típusa közötti statisztikus összefüggések
pályázó: Kunsági-Máté Sándor
iskola: A Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma, Pécs
konzulens: Dr. Hegedüs Tibor
42. Székelyszáldobosi ásványvízforrások tanulmányozása és elemzése
pályázók: Bogdán Mónika, Tókos Bernadett
iskola: Baróti Szabó Dávid Technológiai Liceum, Barót
konzulens: Ferencz László
43. Orvosi segédeszköz a leghatásosabb antibiotikum kiválasztására
pályázók: Nyerges Miklós, Nagy Patrik István
iskola: Arany János Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
konzulens: Oláh Zsuzsa
44. A verbális kommunikációban korlátozottakat segítő programtermék
pályázó: Zsombori Balázs
iskola: Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola, Budapest
konzulens: Czigléczky Gábor
45. Neurális háló alapú helyesírás-ellenőrző rendszer
pályázó: Mérő László
iskola: NYME Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely
konzulens: Dobre Norbert
48. A nagybaconi szarvasmarhapopuláció elemzése, a szarvasmarha tenyésztés hatása a környezetre
pályázó: Bartha István
iskola: Baróti Szabó Dávid Technológiai Liceum, Barót
konzulens: Ferenc László
49. Az emberi szemlencse és a szem képalkotásának fizikai modellezése
pályázó: Dénes Márk
iskola: Szent Margit Gimnázium, Budapest
konzulens: Dr. Daróczi Csaba Sándor
51. Hűtés - fűtés örvénycsővel
pályázók: Magai Márton, Magai Zoltán
iskola: Lónyay Utcai Református Gimnázium és Kollégium, Budapest
konzulens: Sághyné Dobsa Judit
52. Bitorquis kontra bisporus
pályázó: Kormányos Gergő
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kormányos Róbert
53. Agresszív Photorhabdus luminescens törzs, mint a biológiai védekezés új lehetősége a gombatermesztésben
pályázók: Lengyel Boglárka, Kormányos Gergő
iskola: Zentai Gimnázium, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kormányos Róbert
54. Szénhidrogén talajszennyezések megszüntetése mikroorganizmusok segítségével
pályázók: Csipak Levente, Tűri Erik
iskola: Zentai Gimnázium, Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kormányos Róbert
55. Ruházatba épített datalogger és személyvédelem
pályázó: Dávid Zsombor
iskola: Bánki Donát Műszaki Közéiskola és Kollégium, Nyíregyháza
konzulens: Zsigó Zsolt
56. Mágnesek dinamikus mozgásának növényekre gyakorolt élettani hatásai
pályázó: Rozgonyi Áron
iskola: Belvárosi I. István Középiskola Jáky József Tagintézménye, Székesfehérvár
konzulens: Tamás Ferenc
58. Lehetőségek a tanulási potenciál fejlesztésére
pályázó: Nguyen Tuan Tu
iskola: Szent István Gimnázium, Budapest
konzulens: Kádár Judit
59. A környezet alap-állapotának felmérése egy komplex bioindikációs rendszer kidolgozásával
pályázó: Szanyi Kálmán
iskola: Nagydobronyi Középiskola
konzulens: Szanyi Szabolcs
60. LabView vs. LCN, grafikus fejlesztőkörnyezet a korszerű épülettechnikáért
pályázó: Varga Zoltán
iskola: Kossuth Lajos Ipari Szakképző Iskola Kollégium és Felnőttek Középiskolája, Győr
konzulens: Izsáki Tibor
61. Programozási versenyfela-datok megoldásait kiértékelő rendszer
pályázó: Nagy Vendel
iskola: Fazekas Mihály Gimnázium, Debrecen
konzulens: Dr. Kósa Márk
62. B-Browser
pályázók: Tóth Bence, Kecskés Dániel
iskola: Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola, Budapest
konzulens: Pintér Imréné
63. Öt gombos szövegkódoló
pályázó: Egei Nóra
iskola: III. Béla Gimnázium, Művészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Zirc
konzulens: -
64. Fizikai kísérletek demonstrálása okostelefonnal és LEGO Mindstorms NXT-vel
pályázó: Hornák Bence
iskola: Berzsenyi Dániel Gimnázium, Budapest
konzulens: Hornák Zoltán
65. Különböző mohafajok biológiailag aktív komponenseinek hatása penészgombák szaporodására
pályázók: Csernei Máté, Vincze Dominik
iskola: Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Eger
konzulens: B. Tóthné Lakatos Edina
66. Különböző térfogatnövelő szerek mennyiségi hatásának vizsgálata mikotoxinok bomlására
pályázók: Kormos Krisztina, Molnár Dániel
iskola: Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános Iskola, Középiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Eger
konzulens: B. Tóthné Lakatos Edina
67. Optikai szeizmográf 2.0
pályázó: Hollós Ádám
iskola: Szent István Gimnázium, Budapest
konzulens: Dr. Daróczi Csaba Sándor
69. Lineamenta iskolai keretrendszer
pályázók: Mérő Bálint, Bordás Ádám
iskola: Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola, Budapest Madách Imre Gimnázium és Szakközépiskola, Salgótarján
konzulens: Horváth Betti
70. Látási rendellenességek (töréshibák, tengelyferdülés) epidemiológiai megfigyelése, adatfeldolgozás, az orvosi/egészségügyi statisztika rövid bemutatása
pályázó: Varga Péter
iskola: Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont, Győr
konzulens: Dr. Kovács Éva
71. Irányjelző csuklópánt
pályázók: Kemenczei Tamás, Gonda Péter
iskola: Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola, Budapest
konzulens: Kruzslikné Pintér Beatrix
72. Bőr- és természetbarát nedvszívás
pályázó: Szalóki Laura
iskola: Lehel Vezér Gimnázium, Jászberény
konzulens: Rigó András
73. Mozgás detektálása alvás közben
pályázó: Dózsa Péter
iskola: Szvetozár Márkovity Gimnázium, Szabadka
konzulens: Dózsa György
74. Beszélnek-e a növények hozzánk?
pályázó: Arora András
iskola: Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Sopron
konzulens: Stipta József
75. A népszerűség titka - Mi kell a nézettséghez?
pályázók: Csernák Attila, Gaizer Bence Tamás
iskola: Németh László Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda, Hódmezővásárhely
konzulens: Jakó Edit
76. Habcsók-Szépségben az egészség
pályázók: Biró Ivett, Széll Kitti
iskola: Dobó István Gimnázium, Eger
konzulensek: Dr. Murányi Zoltán, Dr. Prokainé Hajnal Zsuzsanna
77. Zöld utat a vészhelyzetben!
pályázó: Péterffy Gábor
iskola: A Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma, Pécs
konzulens: Jéhn János
78. A mágnesnövény
pályázók: Molnár Janka Sára, Kapás Kornél
iskola: Teleki Blanka Gimnázium, Székesfehérvár, ELTE
konzulens: Dr. Daróczi Csaba Sándor
79. Energiarekuperáció a forgoszárnyas autonóm repülő szerkezetek /UAV/ energiaellátásában
pályázók: Dálnoky Dávid Ernő, Balla Dávid
iskola: Czeglédi Péter Református Gimnázium, Levice
konzulens: Dálnoky Ernő
80. GPS-es biztonsági nyomkövető rendszer Androidra
pályázó: Nagy Imre
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kőrösi Gábor
82. Software for English learners
pályázók: Salamon Eszter, Balla Árpád
iskola: Óbudai Egyetem NIK, Szalézi Szent Ferenc Gimnázium, Kazincbarcika
konzulens: Czakó Lajos
83. Brewster szögű mikroszkóp
pályázó: Horváth Döme
iskola: Bánki Donát Műszaki Középiskola és Kollégium, Nyíregyháza
konzulens: Zsigó Zsolt
84. Mivel mérgezzük önmagunkat? A kenyér mikrobiológiai elemzése
pályázók: Incze Annamária, Urus Timea
iskola: "Kós Károly" Építőipari Szaklíceum, Csíkszereda
konzulens: Kerekes Zsófia
85. Tűzoltó robot
pályázó: Krecht Rudolf
iskola: Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy
konzulens: Pető Mária
88. Hulladékhő felhasználása nitinol segítségével
pályázók: Galgóczi Gábor, Manninger Mátyás
iskola: ELTE
konzulens: Balassi Márton
89. Érintőképernyő monitorból
pályázó: Boros Róbert
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kőrösi Gábor
97. TIJ - Tappancsos izomstimuláló játékkonzol
pályázók: Kopasz Tamás, Körmöczi Andor
iskola: SZTE TTIK
konzulens: Kőrösi Gábor
98. HVSZ - Hanggal vezérelt számológép
pályázók: Kopasz Tamás, Körmöczi Andor
iskola: SZTE TTIK
konzulens: Kőrösi Gábor
99. Feltérképező robot
pályázók: Szabó Dávid, Oszlányi Zsolt
iskola: Bornemissza Péter Gimnázium, Budapest
konzulens: Csaba Zsolt
100. MIDI vezérlő építése
pályázó: Strinni Bence
iskola: Klebelsberg Kuno Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
konzulens: Matusné Németh Eszter
101. Dió-, mogyorótörő gép
pályázó: Lovász Imola
iskola: Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Jendrassik György Gépipari Tagintézmény
konzulens: Lankus József
22. Ifjúsági Tudo-
mányos és Innovációs Tehetségkutató Verseny


1. forduló
(PDF, 107 KB)
A Kutatási és Technológiai Innovációs Alap terhére "Egyedi döntések (ED_12) Program" keretében a Magyar Innovációs Szövetség 12 M Ft-ot nyert el a projektre.

főVÉDNÖK:
Dr. Hoffmann Rózsa, államtitkár, Emberi Erőforrások Minisztériuma

Társ-főVÉDNÖK:
Németh Lászlóné, miniszter, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium

A projekt a Kutatási és Technológiai Innovációs Alapból nyújtott főtámogatással valósul meg.

A verseny támogatói:
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft.
Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala
Puskás Tivadar Közalapítvány
Magyar Telekom Nyrt.
B. Braun Medical Kft.
GE Hungary

Siemens Zrt.
Ericsson Magyarország Kft.
EGIS Gyógyszergyár Nyrt.
Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyrt.
77 Elektronika Kft.
Innomed Medical Zrt.
Sanatmetal Kft.
NI Hungária Software és Hardware Kft.
DBH Investment Zrt.
Mediso Orvosi Berendezés Fejlesztő és Szervíz Kft.
Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége
Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés
Műszaki és Természettudományi Egyesületek Szövetsége

Médiatámogatók:
Főtámogató:
MTVA
Támogató:
Világgazdaság
Technika Műszaki Szemle
A zsűri elnöke:
Prof. Ormos Pál akadémikus, az MTA SZBK főigazgatója

A zsűri tagjai:
Dr. Ábrahám László, cégvezető, NI Hungária Software és Hardware Kft.
Dr. Bendzsel Miklós elnök, SZTNH
Bolyky János Antal vezérigazgató, COVENT Zrt.
Dr. Gordos Géza egyetemi tanár, BME
Ivánka Gábor szabadalmi ügyvivő, ARINOVA Szabadalmi és Védjegy Iroda, az 1997. évi EU Fiatal Tudósok Versenyének 3. helyezettje
Dr. Kasza Tamás fejlesztőmérnök, SAP Hungary Kft.
Dr. Kőhalmi Zsolt elnök, Puskás Tivadar Közalapítvány
Dr. Kroó Norbert akadémikus, MTA
Dr. Matolcsy Mátyás ny. főmérnök, IKARUS Rt.
Dr. Náray-Szabó Gábor akadémikus, MTA
Dr. Pakucs János ügyvezető igazgató, Olajterv Holding, a MISZ tiszteletbeli elnöke
Papp László osztályvezető, MEDISO Kft., a VIII. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 1. helyezettje
Pomezanski György újságíró, a Felkínálom Alapítvány elnöke
Dr. Szabó Gábor rektor, SZTE, a MISZ elnöke
Várhegyi Csaba fejlesztőmérnök, ThyssenKrupp Presta Hungary Kft., az I. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 1. helyezettje
Dr. Veress Gábor a Debreceni Egyetem egyetemi tanára, a MTESZ elnöke
Dr. Volk Balázs igazgatóhelyettes, EGIS Gyógyszergyár Nyrt., a III. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 2. helyezettje
Dr. Závodszky Péter akadémikus, kutató professzor, MTA TTK Enzimológiai Intézet
Készítette: VISUALIA