Címlap Honlaptérkép Levélküldés Magyar English
Címlap
 
utolsó frissítés: 2013-02-04
Untitled Document
26. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
25. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
24. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
23. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
22. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
21. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
20. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
19. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
18. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
17. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
16. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
15. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
14. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
13. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
12. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
  21. IFJÚSÁGI TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS TEHETSÉGKUTATÓ VERSENY (2011/2012-es tanév)
1. fordulójának értékelése

Összesen 86 pályázat érkezett a verseny titkárságára (ebből 19 db határon túli magyar fiataloktól). A szervezők egy pályázatot kizártak a versenyből, mert a pályázók túlkorosak voltak. A pályázatokat minden zsűritag elolvasta és megvizsgálta, hogy:
eredeti, újszerű-e,
tudományos szempontból megalapozott-e,
megvalósítható-e 2012. május 4-ig,
a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra,
a várható eredmény hasznosítható-e.

A zsűri a végleges döntést testületileg, többségi alapon hozta meg.

1. A zsűri 59 pályázatot fogadott el (ebből 13 db határon túli magyar diákoktól), illetve javasolt kidolgozásra. Ezek közül:
25 pályázat tudományos kutatási vizsgálatok, mérések elvégzését és összefoglaló tanulmány elkészítését,
34 pályázat új eszköz, eljárás kidolgozását tűzte ki célul.

2. A zsűri 26 pályázat kidolgozását nem javasolta, mivel ezeket nem tartotta újszerűnek, nem látta megvalósíthatónak vagy megvalósításukat nem tartotta hasznosnak.

Kidolgozásra javasolt pályázatok

3. Cukorbetegség kezelésére alkalmas mikroinfúziós készülék használata a bazális/bólusz (BB) inzulinterápiában
pályázó: Piros Éva Anna
iskola: ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium, Budapest
konzulens: dr. Piros Zoltán
4. Automatizált, intelligens Ökoház
pályázó: Tomor Endre
iskola: Nagykanizsai Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium, Cserháti
konzulens: Török Miklós
7. Szenz-őr, avagy az autóvezetést segítő fedélzeti mérőrendszer
pályázó: Szabó Lóránt
iskola: Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, Kisvárda
konzulens: Dr. Egri Sándor
8. Irányítástechnikai oktatótábla lehetőségeinek kiszélesítése LabView alkalmazásával, high-tech ipari megoldás fejlesztése a műszaki középfokú oktatás számára
pályázkók: Hercsel Gábor Richárd, Lőcsei Dezső
iskola: Kossuth Lajos Ipari Szakképző Iskola Kollégium és Felnőttek Középiskolája, Győr
konzulens: Izsáki Tibor
9. Természetvédelem
pályázók: Bánhegyi Péter, Horánszky Márton Péter
iskola: II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, Budapest
konzulens: Rusvai Márta
10. Mágneses növénytermesztő technológia
pályázók: Nyerki Emil, Papp Tibor
iskola: Lánczos Kornél Gimnázium, Székesfehérvár, Zrínyi Miklós Gimnázium, Zalaegerszeg
konzulensek: Bélafiné dr. Bakó Katalin, Dr. Hoffmann Sándor
13. Vizuális adatok általi vezérlés
pályázó: Dankó Dávid
iskola: Bláthy Ottó Villamosipari Szakközépiskola, Miskolc
konzulens: Kovács Csaba
14. Piezo-elektromos energia-guberáló
pályázó: Schronk Edina
iskolák: BME
konzulens: Dr. Daróczi Csaba Sándor
16. Látvány körömlakk
pályázók: Kurovics Emese, Madarassi Márk
iskola: Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Pedagógiai Szakközépiskola, Miskolc
konzulens: Molnárné Litványi Krisztina
17. A hibaüzenetek mélylélektana
pályázó: Ludmány Balázs
iskola: Munkácsy Mihály Gimnázium, Kaposvár
konzulens: -
18. Iskola a digitális korban
pályázó: Ábel Mihály
iskola: Németh László Gimnázium, Budapest
konzulens: Kovács Október
19. Ásványvízforrás
pályázók: Csog Rita, Benkő Emőke
iskola: Baróti Szabó Dávid Szakközépiskola, Barót
konzulens: Ferenc László
20. Részecskedetektor alkalmazásának lehetősége a barlangkutatásban és az adatok számítógépes feldolgozása
pályázók: Halász Ádám, Németh Szilárd
iskola: Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium, Szenc
konzulens: Kluka Tamás
21. Bionikus analóg-digitál konverter (BADC)
pályázó: Ecsenyi Balázs János
iskola: Szent József Gimnázium és Kollégium, Debrecen
konzulens: Ecsenyi Tamás Sándor
22. Bitorquis kontra bisporus
pályázó: Kormányos Gergő
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kormányos Róbert
23. Digitális növényhatározó
pályázó: Zoltán László
iskola: Kőbányai Szent László Gimnázium, Budapest
konzulensek: Endresz Gábor, Cservák Andrea
29. Forgó rendszerben lengő inga modellje
pályázók: Fehér Ádám, Virág Kristóf
iskola: Szent László ÁMK, Baja
konzulens: Jaloveczki József
30. Windows Phonera írt BingMaps-re épülő navigációs alkalmazás
pályázó: Kuti Lívia
iskola: Energetikai Szakközépiskola és Kollégium, Paks
konzulens: Komjáthy Szabolcs
31. Digitális tolómérő
pályázó: Fehér Bálint
iskola: Bánki Donát Műszaki Középiskola és Kollégium, Nyíregyháza
konzulens: Zsigó Zsolt
32. Agro robotika
pályázó: Dávid Zsombor
iskola: Bánki Donát Műszaki Középiskola és Kollégium, Nyíregyháza
konzulens: Zsigó Zsolt
33. Megújuló energiaforrások használata egy önellátásra irányuló biogazdaságban
pályázók: Adamovics Mónika, Csorba Csilla
iskola: Egri Kereskedelmi, Mezőgazdasági, Vendéglátóipari Szakközép-, Szakiskola és Kollégium
konzulens: Kisvarga Szilvia
35. Játékkonzol hallássérülteknek
pályázók: Kopasz Tamás, Körmöczi Andor
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kőrösi Gábor
36. Photorhabdus luminescens, mint a biológiai védekezés új lehetősége a gombatermesztésben
pályázók: Lengyel Boglárka, Kormányos Gergő
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kormányos Róbert
37. Galaxisok távolsága, mérete és típusa közötti statisztikus összefüggések
pályázó: Kunsági-Máté Sándor
iskola: A Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma, Pécs
konzulens: Dr. Hegedüs Tibor
38. LED hologram
pályázók: Drevnó Gina, Králik Vidor Levente
iskola: Mechatronika Szakközépiskola, Budapest
konzulens: Varga László
39. Társasüdülő Távfelügyeleti Rendszer
pályázó: Orgován József
iskola: Energetikai Szakközépiskola és Kollégium, Paks
konzulensek: Nagyné Lakos Mária, Manzinger József
40. Új lehetőség az áramlástechnikában
pályázó: Lipécz Ádám
iskola: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
konzulens: Szeder László
41. Elektronikus természethatározás
pályázó: Lipécz Ádám
iskola: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
konzulens: Szeder László
42. A CNC technológia gyakorlati alkalmazása
pályázó: Kollár Richárd Dávid
iskola: Vári Szabó István Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium, Kiskunhalas
konzulens: Vigula Hajnalka Mária
43. Pszicholingvisztika a gyakorlatban
pályázó: Minda Judit
iskola: Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium, Vác
konzulens: Gergelyi Katalin
44. Mad Hole
pályázók: Baciu Călin Raul, Berindei David
iskola: Colegiul Naţional, "Mihai Viteazul", Torda
konzulens: Iosof Gabriela-Dochiţa
47. Mit eszünk a zöldségekkel?
pályázó: Dobi Csenge
iskola: Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Eger
konzulensek: Dr. Fodor Marietta, Göncziné Utassy Jolán
48. Egy fejlődő nagyközség levegőminőség vizsgálata zuzmótérkép alapján
pályázó: Szanyi Kálmán
iskola: Nagydobronyi Középiskola
konzulens: Szanyi Szabolcs
50. EXChALIBUR, az univerzális detektor a következő generációs gyorsítóhoz
pályázó: Vámi Tamás Álmos
iskola: Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium
konzulens: Prof. Dr. Vesztergombi György
51. Új alapanyag az információtárolás színterén, avagy a bizmut-ferrát vizsgálata
pályázó: Vámi Tamás Álmos
iskola: Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium
konzulens: Dr. Németh Zoltán

52. Vékonyréteg napelemek vizsgálata
pályázó: Vámi Tamás Álmos
iskola: Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium
konzulens: Dr. Lábadi Zoltán

53. Tudod-e te, mekkora az ökológiai lábnyomod?
pályázó: Vincze Boglárka
iskola: Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed
konzulens: dr. László Enikő

54. Chili paprikák mikobiótájának és toxintartalmának vizsgálata
pályázó: Győri Tamás
iskola: Horváth Mihály Gimnázium, Szentes
konzulens: Kocsubé Sándor

57. A váci Fehérek templomából származó részlegesen mumifikálódott egyének antropológiai vizsgálata
pályázó: Tábor Andrea
iskola: Magyar Gyula Kertészeti Szakközépiskola és Szakiskola, Budapest
konzulens: Turtóczki József

58. Robotok szerepe az oktatásban
pályázók: Béni Lehel, Szabó Attila
iskola: Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
konzulens: Ignát Anna

59. Segítség baktériumos betegségek gyógyításához
pályázók: Nyerges Miklós, Nagy Patrik István
iskola: Arany János Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
konzulens: Oláh Zsuzsa
60. Organokatalitikus reakció mechanizmusának kutatása elméleti kémiai módszerekkel
pályázók: Kovács Ádám, Berta Dénes
iskola: ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium, Budapest
konzulens: Dr. Madarász Ádám
61. Hangszóró fejlesztés
pályázó: Papp Gergely
iskola: Szegedi Műszaki és Környezetvédelmi Középiskola és Szakképző Iskola Gábor Dénes Tagintézménye
konzulens: Vermes János
63. Elektromágneses szűrő
pályázó: Debreceni Ádám
iskola: Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium, Vác
konzulens: Jendrék Miklós
64. Új lehetőségek az energiatárolásban - új típusú polianilin tartalmú interpenetráló térhálók
pályázó: Érsek Gábor
iskola: ELTE, Természettudományi Kar, Kémiai Intézet
konzulensek: Prof. Iván Béla, Szabó Ákos
65. Lapgát
pályázók: Szalóki Csaba, Szabó Barnabás
iskola: Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Jendrassik György Gépipari Tagintézmény
konzulens: Lankus József
66. Kritikus fontosságú rendszerek több szinten stabil üzemelése
pályázó: Orosz Ádám
iskola: NYME Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely
konzulens: Papp Tibor
67. Fehérjék a bioérzékelésben
pályázó: Kozák Olívia Krisztina
iskola: Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
konzulens: Dr. Petrik Péter
68. Kétlépcsős módszer, mint új savtompítási eljárás alkalmazása tokaji borokban
pályázó: Fedor Marianna
iskola: Sárospataki Református Kollégium Gimnáziuma
konzulens: Halász László
72. Videokártyák tesztelése
pályázó: Simonyi Máté
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Esztelecki Péter
75. Hol parkoljak? - GPS alapú, parkolást és díjfizetést segítő mobiltelefonos rendszer
pályázó: Solymos Gyula
iskola: A Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma, Pécs
konzulensek: Solymos Gyula, Lukács Gellért
76. Kerékpáros balesetvédelem aktív elemekkel
pályázó: Sipos Szabolcs
iskola: Bánki Donát Műszaki Középiskola, Nyíregyháza
konzulens: Zsigó Zsolt
78. Új keresőalgoritmus általános gépi tanulási problémák megoldására
pályázó: Mérő László
iskola: NYME Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely
konzulens: Dobre Norbert
79. E-desk - A jövő iskolapadja
pályázó: Velez Ottó
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kőrösi Gábor
80. Support Device
pályázók: Balla Árpád, Kurilla Botond
iskola: Szalézi Szent Ferenc Gimnázium, Kazincbarcika
konzulens: Czakó Lajos
83. Optikai szeizmográf
pályázó: Hollós Ádám
iskola: Szent István Gimnázium, Budapest
konzulens: Dr. Daróczi Csaba Sándor
84. Saját nyelvtani motorral rendelkező vázlat- és tanulmánykészítő szoftver
pályázók: Mérő Bálint, Bordás Ádám
iskola: Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola, Budapest
Salgótarjáni Központi Általános Iskola és Diákotthon Székhelyintézmény
konzulens: Horváth Betti
85. Légzés vezérelt egér (LVE)
pályázók: Vörös Csaba, Locki János
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kőrösi Gábor
86. A vízhajtású rakéta működése
pályázók: Pável Szabolcs, Sándor Csanád
iskola: Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr
konzulens: Illyés Ferenc
A verseny főVÉDNÖKE:
Dr. Hoffmann Rózsa, államtitkár, Nemzeti Erőforrás Minisztérium

A verseny Társ-főVÉDNÖKEI:
Dr. Matolcsy György, miniszter, Nemzetgazdasági Minisztérium
Németh Lászlóné, miniszter, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium

A verseny támogatói:
Nemzeti Erőforrás Minisztérium
Iparfejlesztési Közalapítvány
Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala
Puskás Tivadar Közalapítvány
Magyar Telekom Nyrt.
B. Braun Medical Kft.
GE Hungary

Siemens Zrt.
Ericsson Magyarország Kft.
EGIS Gyógyszergyár Nyrt.
Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyrt.
77 Elektronika Kft.
Innomed Medical Rt.
Sanatmetal Kft.
NI Hungária Software és Hardware Kft.
3D HISTECH Kft.
Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége
Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés
COVENT Tőke Befektető Zrt.
DBH Investment Zrt.
Műszaki és Természettudományi Egyesületek Szövetsége

Médiatámogatók:
Duna Televízió
Világgazdaság
Millenáris Nonprofit Kft.
A zsűri elnöke:
Dr. Ormos Pál akadémikus, az MTA SZBK főigazgatója

A zsűri tagjai:
Dr. Bendzsel Miklós elnök, SZTNH
Bolyky János Antal vezérigazgató, COVENT Zrt.
Dr. Gloviczki Zoltán, helyettes államtitkár, Nemzeti Erőforrás Minisztérium
Dr. Gordos Géza egyetemi tanár, BME
Ivánka Gábor, szabadalmi ügyvivő, ARINOVA Szabadalmi és Védjegy Iroda, az 1997. évi EU Fiatal Tudósok Versenyének 3. helyezettje
Dr. Kőhalmi Zsolt elnök, Puskás Tivadar Közalapítvány
Dr. Kroó Norbert akadémikus, MTA
Dr. Matolcsy Mátyás ny. főmérnök, IKARUS Rt.
Dr. Náray-Szabó Gábor akadémikus, MTA
Dr. Pakucs János ügyvezető igazgató, Olajterv Holding, a MISZ tiszteletbeli elnöke
Papp László osztályvezető, MEDISO Kft., a VIII. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 1. helyezettje
Pomezanski György újságíró, a Felkínálom Alapítvány elnöke
Dr. Sallai Gyula tanszékvezető egyetemi tanár, BME
Dr. Szabó Gábor rektor, SZTE, a MISZ elnöke
Várhegyi Csaba fejlesztőmérnök, ThyssenKrupp Presta Hungary Kft., az I. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny győztese
Dr. Veress Gábor a Debreceni Egyetem egyetemi tanára, a MTESZ elnöke
Dr. Volk Balázs igazgatóhelyettes, EGIS Gyógyszergyár Nyrt., a IV. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 2. helyezettje
Dr. Závodszky Péter akadémikus, kutató professzor, MTA SZBK Enzimológiai Intézet
Készítette: VISUALIA