Címlap Honlaptérkép Levélküldés Magyar English
Címlap
 
utolsó frissítés: 2011-07-05
Untitled Document
27. Ifjúsági Verseny


Felhívás
26. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
25. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
24. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
23. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
22. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
21. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
20. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
19. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
18. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
17. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
16. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
15. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
14. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
13. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
12. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
  20. IFJÚSÁGI TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS TEHETSÉGKUTATÓ VERSENY (2010/2011-es tanév)
1. fordulójának értékelése

Összesen 91 pályázat érkezett a verseny titkárságára (ebből 24 db határon túli magyar fiataloktól). A pályázatokat minden zsűritag elolvasta és megvizsgálta, hogy:
eredeti, újszerű-e,
tudományos szempontból megalapozott-e,
megvalósítható-e 2011. május 4-ig,
a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra,
a várható eredmény hasznosítható-e.

A zsűri a végleges döntést testületileg, többségi alapon hozta meg.

1. A zsűri 60 pályázatot fogadott el (ebből 18 db határon túli magyar diákoktól), illetve javasolt kidolgozásra. Ezek közül:
25 pályázat tudományos kutatási vizsgálatok, mérések elvégzését és összefoglaló tanulmány elkészítését,
35 pályázat új eszköz, eljárás kidolgozását tűzte ki célul.

2. A zsűri 31 pályázat kidolgozását nem javasolta, mivel ezeket nem tartotta újszerűnek, nem látta megvalósíthatónak vagy megvalósításukat nem tartotta hasznosnak.

Kidolgozásra javasolt pályázatok

2. Felexibilis gerincrögzítő súlyos scoliosis kezelésére
pályázó: Angyal Olívia
iskola: Nagyváradi Művészeti Líceum
konzulens: Dr.Faragó Gheorghe Mihai
3. Új terápiás lehetőség vizsgálata sclerosis multiplexben
pályázó: Biró Enikő
iskola: ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium, Budapest
konzulens: Toldi Gergely
4. A nyesőzőgép - avagy az új generációs mechanikus gyomirtó a vegyszerekkel szemben
pályázó: Nagy Tímea
iskola: Politechnikai Iskola, Szabadka
konzulens: Erdélyi Szilárd
5. Anonymus, az optimális programnyelv
pályázó: Kocsis Dávid
iskola: SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium, Szeged
konzulens: Fodor Zsolt
6. 3D hologram szimulálása
pályázók: Bata Kristóf, Kopasz Tamás
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kőrösi Gábor
7. Informatikai modellezés termodinamika tanításának szolgálatában
pályázó: Dombi Szabolcs
iskola: Mikes Kelemen Főgimnázium, Sepsiszentgyörgy
konzulens: Erdély László
8. Zöldház
pályázók: Szabó Ákos, Horváth Tamás
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kőrösi Gábor
10. MPA - Medical Pocket Assistant
pályázók: Erdélyi Soma, Lipécz Ádám
iskolák: Széchenyi István Gimnázium, Sopron
Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium, Sárospatak
konzulens: Lang Ágota
12. MobilEKG rendszer
pályázó: Orgován József
iskola: Energetikai Szakközépiskola és Kollégium, Elektronika-elektrotechnika szakmacsoport, Paks
konzulensek: Nagyné Lakos Mária, Manzinger József
15. Az utak sózásának természetre gyakorolt hatásai
pályázók: Punk Enikő, Lesinszki Lukács
iskola: Ságvári Endre Gimnázium, Kazincbarcika
konzulensek: Czakó Lajos, Béresné Madai Krisztina
17. Kockakulcs
pályázók: Doktorits László, Naszlady Márton
iskola: Arany János Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
konzulens: Oláh Zsuzsa
18. Áramforrást nem igénylő lámpa
pályázók: Miklós Mónika,Miklós Bence
iskola: Arany János Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
konzulens: Oláh Zsuzsa
19. Bio - üzemanyag a gyakorlatban
pályázók: Eördögh Balázs László, Pozsonyi Miklós Zoltán
iskola: Puskás Tivadar Távközlési Technikum, Budapest
konzulens: Alapiné Ecseri Éva
21. ECAC
EEG Controlled Alarm Clock

pályázók: Gazsó Bence, Dezse Tibor
iskola: Puskás Tivadar Távközlési Technikum, Budapest
konzulens: Alapiné Ecseri Éva
22. Izomstimulálós játékkonzol
pályázók: Kopasz Tamás, Körmöczi Andor
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kőrösi Gábor
23. Herbáriumi növények elszíneződésének megelőzése
pályázó: Zoltán László
iskola: Szent László Gimnázium, Budapest
konzulensek: Hanga Ildikó, Endresz Gábor
25. E-desk - A jövő iskolapadja
pályázók: Velez Ottó, Gyarmati Dénes
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kőrösi Gábor
26. Egyensujj - avagy az egyensúlyozó ujj
pályázó: Janosov Milán
iskola: ELTE TTK Fizika BSc.
konzulensek: Dr. Daróczi Csaba Sándor
28. Az öregedést nem mérni, elviselni művészet
pályázók: Ifju Zsófia, Inzsöl Eszter
iskola: Pápai Református Kollégium Gimnáziuma és Művészeti Szakközépiskolája
konzulens: Pályi Gábor
29. Egy új típusú vízminősítő rendszer a felszíni vizekért
pályázó: Kirchkeszner Csaba
iskola: Vak Bottyán Gimnázium, Paks
konzulens: Dr. Barkács Katalin
30. Tojásfestő robot
pályázók: Vörös Csaba, Locki János
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kőrösi Gábor
32. Kártyajáték a klímavédelemért
pályázó: Szabó Lilla
iskola: Tóth Árpád Gimnázium, Debrecen
konzulens: Dr. Budayné dr. Kálóczi Ildikó
34. PLC vezérlésű biztosítóberendezés
pályázók: Földesi Gergely, Kassai Dániel
iskola: Szent Margit Gimnázium, Budapest
konzulens: Somogyi Mihály
36. A kettőhatványok ternáris felbontása
pályázó: Seregi Benjámin Martin
iskola: Szent-Györgyi Albert Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
konzulens: -
40. Ugróbot
pályázó: Böröczki Zoltán István
iskola: Puskás Tivadar Távközlési Technikum, Budapest
konzulens: dr. Daróczi Csaba Sándor
41. Új fejlesztésű biofilterek alkalmazása a szennyvíztisztításban
pályázó: Kormányos Ákos
iskola: Zentai Gimnázium, Zenta
konzulens: Kormányos Róbert
42. Enzimekkel és baktériumokkal támogatott komposztálási eljárások a gombatermesztésben
pályázó: Kovacsics Tamás
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kormányos Róbert
43. moBraille Display
pályázók: Basa Bence, Kovács Márton
iskola: Németh László Gimnázium, Budapest
konzulens: dr. Cserey György
44. "Mini pulzár"
pályázó: Schronk Edina
iskola: Bolyai János Gimnázium és Kereskedelmi Szakközépiskola, Ócsa
konzulens: Dr. Daróczi Csaba Sándor
45. Vízminősítési vizsgálatok a Karcsa-tavon
pályázó: Czinke László
iskola: Sárospataki Református Kollégium
konzulens: Halász László
46. Új rotorrendszer különböző alkalmazásokra
pályázó: Lipécz Ádám
iskola: Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium, Sárospatak
konzulens: Szeder László
47. Step and roll, az összecsukható ultrakönnyű jármű
pályázó: Lipécz Ádám
iskola: Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium, Sárospatak
konzulens: Szeder László
48. Elektronikus gombahatározás
pályázó: Lipécz Ádám
iskola: Árpád Vezér Gimnázium és Kollégium, Sárospatak
konzulens: Szeder László
50. GEONEXT és tárgyi modellezés -UBIM ,intenzív fejlesztőtréningek formájában
pályázó: Gál Joó Melánia
iskola: Bethlen Gábor Általános Iskola, Székelyudvarhely
konzulens: Biró G. Albert
51. Futó műnyúl
pályázó: Ferenc Kata
iskola: Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
konzulens: Dr. Daróczi Csaba Sándor

52. Prometheus Project
pályázók: Orosz Ádám, Mérő László
iskola: NYME Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely
konzulens: Baranyai József

53. Tilitoli játék
pályázó: Ócsvári Áron
iskola: Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola, Budapest
konzulens: Horváth Betti

54. Lég-ionmérő
pályázó: Hábel Ervin
iskola: Bánki Donát Műszaki Középiskola, Nyíregyháza
konzulensek: Dr. Daróczi Csaba Sándor, Zsigó Zsolt

55. Biomassza anyagok vizsgálata termoanalitikai módszerekkel
pályázó: Patus Eszter
iskola: Batthyány Lajos Gimnázium, Nagykanizsa
konzulens: Sebestyén Zoltán

56. Interactive Pointer
pályázó: Nyári Dávid Tamás
iskola: Széchenyi István Gimnázium, Dunaújváros
konzulens: Kispál István

57. Barangolás a Kerka völgyében - A hódok nyomában -
pályázó: Hermann Petra
iskola: Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium, Szombathely
konzulens: Lelkes András
58. Élet-halál kérdés, a természetes élettartam vizsgálata evolúciós szempontból
pályázó: Németh Gergely Dániel
iskola: Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
konzulens: Dr. Németh Zoltán
69. Bakháthúzás teljes gépesítése
pályázó: Lippa Olivér
iskola: Bánki Donát Műszaki Középiskola, Nyíregyháza
konzulensek: Zsigó Zsolt, Lippa Zoltán
70. DNS alapú eukarióta interorganikus és intercelluláris kommunikáció az emberi szervezetben, diagnosztikus és terápiás lehetőség
pályázó: Molnár Anna
iskola: Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
konzulens: Dr. Molnár Béla
71. Pinewood PC
pályázó: Köble István
iskola: Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed
konzulens: Dvoracsek Ágoston
74. Horgászati jelölőbója tervezése
pályázó: Mészáros Roland
iskola: Mechatronikai Szakközépiskola és Gimnázium, Budapest
konzulens: Király Tamás
76. Alternatív számítógép irányítás
pályázó: Kecsenovity Egon
iskola: Szegedi Tudományegyetem, Természettudományi és Informatikai Kar, Anyagmérnök Bsc
konzulens: -
77. Hőlégmotoros napkollektor rendszer
pályázó: Kecsenovity Egon
iskola: Szegedi Tudományegyetem, Természettudományi és Informatikai Kar, Anyagmérnök Bsc
konzulens: -
78. Program a térlátás javítására
pályázó: Süveges Tamás
iskola: Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola, Budapest
konzulens: Horváth Betti
79. Informatikai infrastruktúra fejlesztése
pályázók: Balla Árpád, Kurilla Botond
iskola: Ságvári Endre Gimnázium, Kazincbarcika
konzulens: Czakó Lajos
80. Az s(n) számelméleti függvény használhatósága kódolási célokra
pályázók: Énekes Péter, Köpenczei Gergő
iskola: Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium
konzulens: Dr. Katz Sándor
81. Számítógépes szavazórendszer
pályázó: Kicsi András
iskola: Műszaki Iskola "Iván Szárics", Szabadka
konzulens: Nagy Sándor
83. Egy megújítható energiaforrás: Mágnes generátor
pályázó: Liszkai Ádám
iskola: Mechatronikai Szakközépiskola és Gimnázium, Budapest
konzulensek: Juhász Róbert, Nagymáthé Tamás, Nagymáthé Norbert
84. CO2 kibocsátás optimalizálása gépjárművekkel való közlekedés során
pályázók: Csonka Áron Tamás, Csonka Ábel Kelemen
iskola: Pécsi Református Kollégium Gimnáziuma
konzulens: Kovács Zalán Koppány
85. Szigorúan védett rákfaj (Austropotamobius torrentium) felfedezése és monitorizálása Szilágy megyében
pályázók: Szász Szabolcs Szilárd, Szász Balázs
iskola: "Cserey-Goga" Iskolacsoport, Kraszna
konzulens: Kovács Zoltán-Zsolt
86. Méregből gyógyszert II.
pályázó: Juhász Dorottya
iskola: Debreceni Egyetem Általános Orvosi Kar
konzulens: Bartók Ádám
87. Az információ terjedése egy adott közösségben
pályázó: Vrbáski Iván
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Béres Zoltán
88. Radioaktivitás vizsgálata egy régi ércbányában
pályázó: Dávid Réka
iskola: Berze Nagy János Gimnázium, Gyöngyös
konzulens: -
89. A szelén szupplementációjának lehetőségei
pályázó: Baji Zsófia
iskola: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma
konzulens: Dr. Futóné Monori Edit
90. A tej hamisításának megállapítása a Kloridion tartalom és sűrűség alapján, valamint a tejet szennyező szaprofita szervezetek kimutatása
pályázó: Zabihi Arashk
iskola: Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad
konzulens: Takács Tünde
91. A Goldbach-sejtés megközelítése a számelmélet eszközeivel
pályázó: Keller Boglárka
iskola: Nyíregyházi Főiskola
konzulens: Istvánné Gál Krisztina
A verseny főVÉDNÖKE:
Dr. Hoffmann Rózsa, államtitkár, Nemzeti Erőforrás Minisztérium

A verseny támogatói:
Nemzeti Erőforrás Minisztérium
Iparfejlesztési Közalapítvány
Puskás Tivadar Közalapítvány
Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala
Magyar Telekom Nyrt.
GE Hungary
3D HISTECH Kft.

Műszaki és Természettudományi Egyesületek Szövetsége
Siemens Zrt.
EGIS Gyógyszergyár Nyrt.
Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyrt.
77 Elektronika Kft.
Innomed Medical Rt.
Ericsson Magyarország
Sanatmetal Kft.
NI Hungária Software és Hardware Kft.
COVENT Tőke Befektető Zrt.
Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége
Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés

Médiatámogatók:
Duna Televízió
Világgazdaság
Csodák Palotája
A zsűri elnöke:
Dr. Ormos Pál akadémikus, az MTA SZBK főigazgatója

A zsűri tagjai:
Dr. Bendzsel Miklós elnök, SZTNH
Bolyky János Antal vezérigazgató, COVENT Tőke Befektető Zrt.
Dr. Gloviczki Zoltán, helyettes államtitkár, Nemzeti Erőforrás Minisztérium
Dr. Gordos Géza egyetemi tanár, BME
Dr. Havass Miklós elnök, SZÁMALK Zrt.
Ivánka Gábor, MAFITUD vezetőségi tag, az 1997. évi EU Fiatal Tudósok Versenyének 3. helyezettje
Dr. Kőhalmi Zsolt elnök, Puskás Tivadar Közalapítvány
Kriston Ákos, a NOVATech.com 1.0 Innovációs Technológiai Üzleti Terv Verseny győztese
Dr. Kroó Norbert akadémikus, az MTA alelnöke
Dr. Matolcsy Mátyás ny. főmérnök, IKARUS Rt.
Dr. Náray-Szabó Gábor akadémikus, MTA
Dr. Pakucs János ügyvezető igazgató, Olajterv Holding, a MISZ tiszteletbeli elnöke
Pomezanski György újságíró, a Felkínálom Alapítvány elnöke
Dr. Sallai Gyula tanszékvezető egyetemi tanár, BME
Dr. Szabó Gábor rektor, SZTE, a MISZ elnöke
Várhegyi Csaba fejlesztőmérnök, ThyssenKrupp Presta Hungary Kft., az I. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny győztese
Dr. Veress Gábor egyetemi tanár, Debreceni Egyetem
Dr. Volk Balázs főosztályvezető-helyettes, EGIS Gyógyszergyár Nyrt., a IV. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 2. helyezettje
Dr. Závodszky Péter akadémikus, kutató professzor, MTA SZBK Enzimológiai Intézet
Készítette: VISUALIA