Címlap Honlaptérkép Levélküldés Magyar English
Címlap
 
utolsó frissítés: 2011-07-05
Untitled Document
26. Ifjúsági Verseny


I. forduló
25. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
24. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
23. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
22. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
21. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
20. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
19. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
18. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
17. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
16. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
15. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
14. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
13. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
12. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
  19. IFJÚSÁGI TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS TEHETSÉGKUTATÓ VERSENY (2009/2010-es tanév)
1. fordulójának értékelése

Összesen 91 pályázat érkezett a verseny titkárságára (ebből 17 db határon túli magyar fiataloktól). A szervezők 3 pályázatot kizártak a versenyből, mert a beadási határidő után érkezett, illetve egyet visszavontak a pályázók. A pályázatokat minden zsűritag elolvasta és megvizsgálta, hogy:
eredeti, újszerű-e,
tudományos szempontból megalapozott-e,
megvalósítható-e 2010. május 3-ig,
a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra,
a várható eredmény hasznosítható-e.

A zsűri a végleges döntést testületileg, többségi alapon hozta meg.

1. A zsűri 52 pályázatot fogadott el (ebből 13 db határon túli magyar diákoktól), illetve javasolt kidolgozásra (részletesen lásd az 1. mellékletben). Ezek közül:
23 pályázat tudományos kutatási vizsgálatok, mérések elvégzését és összefoglaló tanulmány elkészítését,
29 pályázat új eszköz, eljárás kidolgozását tűzte ki célul.

2. A zsűri 35 pályázat kidolgozását nem javasolta, mivel ezeket nem tartotta újszerűnek, nem látta megvalósíthatónak vagy megvalósításukat nem tartotta hasznosnak.

Kidolgozásra javasolt pályázatok

1. A nagyvasúti villamos mozdonyok áramszedő sarujának görgős kivitelű megoldása
pályázó: Dóka Csaba
iskola: Schulek Frigyes Kéttannyelvű Építőipari Műszaki Szakközépiskola, Budapest
konzulens: Raffai Sándor
3. Térfogati szűrés
pályázó: Domján Sebestyén
iskola: Szent István Egyetem,
Ybl Miklós Építéstudományi Kar
konzulens: dr. Harsányi József
5. 4919 Portal Project
pályázó: Mérő Bálint
iskola: Bajza József Általános Iskola, Budapest
konzulens: Badics Alex
6. Méhszívó berendezés leírása
pályázó: Hajdu Gergő
iskola: Bánki Donát Műszaki Középiskola és Kollégium, Nyíregyháza
konzulens: Zsigó Zsolt
14. Rc Dutra 1000 modell
pályázó: Ifj. Morvai László
iskola: Váci Mihály Ipari Szakképző Iskola és Kollégium, Székesfehérvár
konzulens: Morvai László
15. Felexibilis gerincortézis súlyos szkoliózis kezelésére
pályázó: Angyal Olívia
iskola: Székelyhídi Petőfi Sándor Elméleti Líceum, Székelyhíd, Románia
konzulens: Csevid Levente
16. Telecentrikus mikroszkóp konverter fényképezőgéphez
pályázó: Hábel Ervin
iskola: Bánki Donát Műszaki Középiskola és Kollégium, Nyíregyháza
konzulensek: Dr. Daróczi Csaba Sándor, Zsigó Zsolt
18. Kódolt SMS küldésére alkalmas rendszer fejlesztése
pályázó: Buza Dániel István
iskola: Széchenyi István Gimnázium, Dunaújváros
konzulens: Kispál István
19. Függőleges tengelyű szélturbina
pályázó: Juhász Kristóf
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta, Szerbia
konzulens: Szórád Endre
20. A felszíni vizeket szennyező hidrofób anyagok eltávolítása különböző polimerek alkalmazásával
pályázó: Mátéffy Kornél
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta, Szerbia
konzulens: Szórád Endre
21. Hatékony, könnyű ütközés- és golyóálló védelmi rendszer/páncélzat kifejlesztése
pályázó: Kaszanyi Gergely
iskola: SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium, Szeged
konzulens: -
23. Kártyajáték a klímavédelemért
pályázók: Szabó Lilla, Magyar Balázs
iskola: Tóth Árpád Gimnázium, Debrecen
konzulens: Dr. Budayné dr. Kálóczi Ildikó
24. A pécsi reneszánsz emlékek digitalizálása
pályázók: Hohmann Balázs, Kocsis Máté
iskola: PTE-PMMK környezetmérnök, PTE-TTK programtervező informatikus alapszak
konzulens: Nyirő Gizella
25. Elemi részecskék - játékosan
pályázók: Csörgő Judit, Török Csaba
iskola: ELTE-TTK matematika, ELTE-TTK fizika alapszak
konzulens: Csörgő Tamás
26. Csillagfény modulációt szemléltető eszköz
pályázók: Eördögh Balázs, Pozsonyi Miklós Zoltán
iskola: Puskás Tivadar Távközlési Technikum, Budapest
konzulens: Alapiné Ecseri Éva
27. Kút kutató szonda
pályázó: Császár Andor
iskola: Beszédes József MMIK, Magyarkanizsa, Szerbia
konzulens: Tóth Béla
28. HomeEKG rendszer
pályázó: Orgován József
iskola: Energetikai Szakközépiskola és Kollégium, Elektronika-elektrotechnika szakmacsoport, Paks
konzulens: Nagyné Lakos Mária
29. Üzemanyag tápszivattyú tervezése kétütemű szivattyúmotorhoz
pályázó: Császár Andor
iskola: Beszédes József MMIK, Magyarkanizsa, Szerbia
konzulens: Tóth Béla
30. Izomhuzal motor
pályázó: Böröczki Zoltán István
iskola: Puskás Tivadar Távközlési Technikum, Budapest
konzulens: Dr. Daróczi Csaba Sándor
31. A Duna vízminősége egy új vízanalitikai monitoring rendszer mérési adatainak tükrében
pályázó: Kirchkeszner Csaba
iskola: Vak Bottyán Gimnázium, Paks
konzulensek: Dr. Barkács Katalin, Dr. Csanádi Gyula
32. A kerékpár újragondolása, egy új környezettudatos közlekedési eszköz, a Step'n'Roll
pályázó: Lipécz Ádám
iskola: Árpád Vezér Gimnázium, Sárospatak
konzulens: Lipécz Gyula
33. Kültéri, nagyméretű, környezetbarát kijelzők
pályázó: Lipécz Ádám
iskola: Árpád Vezér Gimnázium, Sárospatak
konzulens: Lipécz Gyula
35. Robotpincér-kar
pályázó: Janosov Milán
iskola: Lovassy László Gimnázium, Veszprém
konzulens: Dr. Daróczi Csaba Sándor
41. Vízproblémák otthonunkban, avagy mekkora problémát okozhat a víz, mely éltet bennünket?
pályázó: Török Zoltán Dániel
iskola: Nagy László Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
konzulens: Karsai Norbert
43. Tápegység hatásfokának növelése
pályázó: Ifj. Éger Ferenc
iskola: Pataky István Fővárosi Gyakorló Híradásipari és Informatikai Szakközépiskola
konzulens: Éger Ferenc
46. Öntöltő számítógépes egér
pályázó: Kecsenovity Egon
iskola: Bolyai János Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta, Szebia
konzulens: Bakos Tímea
47. Szabványosítható kódolási módszer létrehozása egy számelméleti függvény segítségével
pályázók: Németh Bence, Tóth Barnabás
iskola: Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium
konzulens: Dr. Katz Sándor
48. A levegőszennyezés elleni védekezés lehetőségei - Nedves gáztisztítás szűrőtornyokban
pályázók: Mike Dániel, Kovács Kristóf
iskola: Révai Miklós Gimnázium és Kollégium, Győr
konzulens: Bognár Gergely
49. Tudatos fotózás
pályázó: Gergely Dezső
iskola: Universitatea Technica Cluj-Napoca, Kolozsvár, Románia
konzulens: György István Csaba
51. A poláros fényszennyezés és hatásai
pályázó: Fejdi Emma
iskola: Bolyai János Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta, Szerbia
konzulens: Édes Katalin
52. HidRoBot
pályázók: Erdélyi Soma, Kovács Dániel
iskola: Széchenyi István Gimnázium, Sopron,
Zipernowsky Károly Műszaki Szakközépiskola, Pécs
konzulens: Lang Ágota
56. "Alvó növények" - hagymások, gumósok és rizómások
pályázó: Papp Tibor
iskola: Zrínyi Miklós Gimnázium, Zalaegerszeg
konzulens: Tölgyesiné Kovács Katalin
57. CapControl
pályázó: Gyöngyösi Tamás
iskola: Brassai Sámuel Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola, Debrecen
konzulens: Vizi Tibor
59. Virágrügy differenciáció vizsgálata a Prunus nemzettségben
pályázók: Radics Zsuzsanna, Birtalan Emőke
iskola: Szent Margit Gimnázium, Budapest
konzulens: Lobmayer András
61. Aladdina csodalámpája
pályázó: Schronk Edina
iskola: Bolyai János Gimnázium és Kereskedelmi Szakközépiskola, Ócsa
konzulens: Dr. Daróczi Csaba Sándor

62. Hengeres fogaskerekek fogazási adatainak számítása és interaktív rekonstrukciója
pályázó: Fódi Tamás
iskola: Ipari Szakközépiskola és Gimnázium, Veszpréms
konzulens: Terray Gyula

63. CEFS, egy újragondolt fájlrendszer
pályázó: Nyári Dávid Tamás
iskola: Széchenyi István Gimnázium, Dunaújváros
konzulens: Kispál István

64. A stressz, a XXI. század lappangó gyilkosa
pályázók: Varga Tamás, Pajor Csaba
iskola: Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium, Vác
konzulens: Sturcz Anita

65. A nikkelezés újszerű lehetőségei, acélra történő lerakásának hatékonysági vizsgálata
pályázó: Bene László
iskola: EMTE Sapienta, Csíkszereda, Románia
konzulensek: Ing. Bene János, András Csaba

67. Kisállomási biztosítóberendezés
pályázók: Földesi Gergely, Kassai Dániel
iskola: Szent Margit Gimnázium, Budapest
konzulens: Somogyi Mihály

70. Egér Pointer
pályázó: Jéhn Zoltán
iskola: PTE Babits Mihály Gyakorló Gimnázium
konzulens: Révész György
71. FormCell
pályázó: Oláh Máté
iskola: Semmelweis Egyetem, Gyógyszertudományi Kar
konzulens: Laki Balázs
72. Hypotetika
pályázó: Balassi Márton
iskola: ELTE, Informatikai Kar
konzulens: Laki Balázs
73. Informatikai modellezés és helyi hálózat az ökológia tanításának szolgálatában
pályázók: Balassi Márton, Horváth Dávid
iskola: ELTE, Informatikai Kar, BME
konzulens: Réti Mónika
74. A fecskefarkú lepke egyedfejlődése és mesterséges keltetése
pályázó: Juhos Katalin
iskola: Debreceni Egyetem TTK biológia szak
konzulens: Bodorné Misley Tünde
75. Gyors, olcsó és költséghatékony labordiagnosztikai eljárások kifejlesztése, a környezetszennyezés mértékének megállapítására
pályázó: Kormányos Ákos
iskola: Zentai Gimnázium, Szerbia
konzulens: Kormányos Róbert
76. Vastagbéldaganatok perifériás vérben kimutatható mRNS markere
pályázó: Molnár Anna
iskola: Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
konzulens: Dr. Molnár Béla
77. A fűszerpaprika színanyagainak szétválasztása
pályázók: Lengyel Boglárka, Lengyel Ákos
iskola: Zentai Gimnázium, Szerbia
konzulens: Máriás Ildikó
85. A Bucsony-Bolgáromi vulkanikus komplexum (Cseresi Bazalt Formáció) ásványtani jellemzése
pályázó: Farsang István
iskola: Selye János Gimnázium, Komárom, Szlovákia
konzulens: Dr. Szakáll Sándor
86. Székelyszáldombosi (Altalajkincsek) borvizek ismertetése
pályázók: Román Hunor, Benkő Gyula
iskola: GR. SC. Baróti Szabó Dávid, Románia
konzulens: Ferencz Lászlór
87. Méregből gyógyszert
pályázó: Juhász Dorottya
iskola: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma
konzulens: Dr. Futóné Monori Edit
88. A fehérje - diákszemmel kicsit másként...
pályázó: Juhász Dorottya
iskola: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma
konzulens: Dr. Futóné Monori Edit
19. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Verseny

1. forduló
(PDF, 773 KB)
A verseny fő támogatója:
A projekt a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal főtámogatásával valósul meg.


A verseny támogatói:
Oktatási és Kulturális Minisztérium
Iparfejlesztési Közalapítvány
Puskás Tivadar Közalapítvány
Magyar Szabadalmi Hivatal
Magyar Telekom Nyrt.
GE Hungary
GRP Plasticorr Kft.

Műszaki és Természet-
tudományi Egyesületek Szövetsége

Siemens Zrt.
EGIS Gyógyszergyár Nyrt.
Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyrt.
77 Elektronika Kft.
Innomed Medical Zrt.
Sanatmetal Kft.
Ericsson Magyarország

Médiatámogatók:
Duna Televízió
Világgazdaság
Élet és Tudomány
Csodák Palotája
A zsűri elnöke:
Dr. Ormos Pál akadémikus, az MTA SZBK főigazgatója

A zsűri tagjai:
Dr. Bendzsel Miklós elnök, MSZH
Bolyky János Antal vezérigazgató, COVENT Tőke Befektető Zrt.
Dr. Gordos Géza a BME egyetemi tanára, az MTESZ elnöke
Dr. Havass Miklós elnök, SZÁMALK Zrt.
Ivánka Gábor MAFITUD vezetőségi tag, az 1997. évi EU Fiatal Tudósok Versenyének 3. helyezettje
Dr. Kőhalmi Zsolt elnök, Puskás Tivadar Közalapítvány
Kriston Ákos a NOVATech.com 1.0 Innovációs Technológiai Üzleti Terv Verseny győztese
Dr. Kroó Norbert akadémikus, az MTA alelnöke
Dr. Matolcsy Mátyás ny. főmérnök, IKARUS Rt.
Dr. Náray-Szabó Gábor akadémikus, MTA
Dr. Pakucs János ügyvezető igazgató, Olajterv Holding, a MISZ tiszteletbeli elnöke
Pomezanski György újságíró, a Felkínálom Alapítvány elnöke
Dr. Sallai Gyula tanszékvezető egyetemi tanár, BME
Dr. Szabó Gábor egyetemi tanár, SZTE, a MISZ elnöke
Várhegyi Csaba fejlesztőmérnök, ThyssenKrupp Presta Hungary Kft., az I. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny győztese
Dr. Veress Gábor egyetemi tanár, Debreceni Egyetem
Dr. Volk Balázs főosztályvezető-helyettes, EGIS Gyógyszergyár Nyrt., a IV. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny 3. helyezettje
Dr. Závodszky Péter akadémikus, igazgató, MTA SZBK Enzimológiai Intézet
Készítette: VISUALIA