Címlap Honlaptérkép Levélküldés Magyar English
Címlap
 
utolsó frissítés: 2011-07-05
Untitled Document
26. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
25. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
24. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
23. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
22. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
21. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
20. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
19. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
18. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
17. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
16. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
15. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
14. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
13. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
12. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
  18. IFJÚSÁGI TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS TEHETSÉGKUTATÓ VERSENY (2008/2009-es tanév)
1. fordulójának értékelése

Összesen 86 pályázat érkezett a verseny titkárságára (ebből 25 db határon túli magyar fiataloktól). A szervezők 4 pályázatot kizártak a versenyből, mert vagy a beadási határidő után érkezett vagy a pályázó túlkoros volt. A pályázatokat minden zsűritag elolvasta és megvizsgálta:
a probléma megközelítésének eredetiségét és kreativitását;
a kidolgozás alaposságát, ill. tudományos értékét;
az írásos anyag, ill. műszaki alkotás (vagy modell) színvonala; ill. az elkészített eszköz működőképessége;
a projekt befejezettsége (koncepció, konklúzió) és hasznosíthatósága;
az eredmények világos értelmezése.

A zsűri a végleges döntést testületileg, többségi alapon hozta meg.

1. A zsűri 47 pályázatot fogadott el (ebből 23 db határon túli magyar diákoktól), illetve javasolt kidolgozásra (részletesen lásd az 1. mellékletben). Ezek közül:
22 pályázat tudományos kutatási vizsgálatok, mérések elvégzését és összefoglaló tanulmány elkészítését,
25 pályázat új eszköz, eljárás kidolgozását tűzte ki célul.

2. A zsűri 35 pályázat kidolgozását nem javasolta, mivel ezeket nem tartotta újszerűnek, nem látta megvalósíthatónak vagy megvalósításukat nem tartotta hasznosnak.

Kidolgozásra javasolt pályázatok

3. A GPS nagypontosságú alkalmazása a külszíni fejtésű bányák bányászati eszközeinek vezérlésénél és annak térinformatikai alkalmazása
pályázó: Szabó Ákos
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Szórád Endre
4. Magyarkanizsa bányatavainak rekultivációja
pályázók: Horvát Tamás, Kiss Csaba
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Szórád Endre
5. Továbbfejlesztett, új műszaki tartalommal kiegészített, hidraulikus vágószerkezettel működő és szemveszteség nélkül üzemelő betakarító gépek, mezőgazdasági kombájnok az elvégzett kutatások és előkísérletek méréseinek az eredményeire alapozva, építve
pályázók: Domján Attila, Domján Sebestyén
iskola: SOTE
konzulens: dr. Harsányi Róbert
6. Dyna - A titkos fegyver
pályázó: Kocsis Dávid
iskola: SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskolája
konzulens: Kocsis Gáborné
7. Mini Food Additive Database (MIFAD)
pályázó: Sik Gergely Attila
iskola: BME, Építőmérnöki Kar
konzulensek: Sik András, Dr. Lányi Cecília
8. Szélturbina
pályázó: Matyi Ákos
iskola: Szent István Gimnázium, Budapest
konzulens: -
11. Beszéd szintetizálás
pályázó: Zsíros Antal
iskola: DE TTTK, Fizikai Intézet, Kísérleti Fizikai Tanszék
konzulens: -
12. Wilson-tétel prímtesztként
pályázó: Seregi Benjámin Martin
iskola: Szent József Gimnázium és Kollégium, Debrecen
konzulens: -
13. Mértanfeladatok megoldása komplex számok segítségével
pályázó: Butka Diána
iskola: Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya
konzulens: Zákány Mónika
12. Perfect Anemoto Verticalis
pályázó: Gömöri András Máté
iskola: Bláthy Ottó Villamosipari Szakközépiskola, Miskolc
konzulense: Gömöri András
13. 3D-s radioaktív nyomdetektor
pályázók: Kovács István, Lénárt Tamás
iskola: Verseghy Ferenc Gimnázium, Szolnok
konzulens: Pécsi István
15. Labirintusok megoldása programozható robotokkal, az Ariadné Fonala nevű robot elkészítése
pályázó: Todor Andrei Ludovic
iskola: Nagyszalontai Arany János Főgimnázium
konzulens: Kiss Mária
16. Tájökológiai vizsgálatok a Szekszárdi dombság területén
pályázók: Domenighini Stella, Kovács Anna
iskola: Garay János Gimnázium, Szekszárd
konzulens: Dr. Krausz Krisztina
17. II.-Labdán típusú diterpenoidok bioszintézisének nyomon követése
pályázó: Spohn Márton
iskola: Georg-August Universität Göttingen
konzulens: Kondrák Mihály
18. Pikáns-brikett
pályázó: Majláth Dániel
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kormányos Róbert
19. A gyógyhatású élelmiszerek új nemzedékének kifejlesztése
pályázó: Kormányos Ákos
iskola: Zentai Gimnázium
konzulens: Kormányos Róbert
22. Dehogy Determinisztikus a Természet!
pályázók: Balassi Márton István, Horváth Dávid
iskola: Boronkay György Műszaki Középiskola, Gimnázium és Kollégium, Vác
konzulens: Réti Mónika
23. A szénkörforgás matematikai modellezése
pályázók: Balassi Márton István, Horváth Dávid
iskola: Boronkay György Műszaki Középiskola, Gimnázium és Kollégium, Vác
konzulens: Réti Mónika
25. Vízanalitikai monitoring rendszer a felszíni vizek minőségének gyors és megbízható elemzésére
pályázó: Kirchkeszner Csaba
iskola: Vak Bottyán Gimnázium, Paks
konzulens: Dr. Barkács Katalin
27. Gömb alakú guruló robot - Guruló golyó
pályázó: Tóth Balázs
iskola: NYME Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely
konzulens: Szilágyi Balázs
28. Önszabályozó aerodinamikai rendszer, mint forma-1-es orrész
pályázó: Lehner Péter
iskola: NYME Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely
konzulens: Szilágyi Balázs
30. Fenntartható-e az Ártér? Vizsgálatok a váci ártéri erdőfolt és tanösvény területén
pályázók: Cseresznyék Dávid, Oláh Máté
iskola: Boronkay György Műszaki Középiskola, Gimnázium és Kollégium, Vác
konzulens: Réti Mónika
31. Az empirikus kutatás és a tudományos megalapozottság kettőssége egy többfunkciós napkollektor hatékonyságnövelő szempontrendszerében
pályázók: Bérces Balázs, Hajdu János
iskola: Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola
konzulensek: Halász István, Pribék László
34. Solarkollektoros rendszer
pályázók: Szabó Laura, Nagygellér Tímea
iskola: Technikai Iskola, Szabadka
konzulens: Liszák László
35. A folyóvizek minőségének meghatározása terepi körülmények között
pályázó: Mátéffy Kornél
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Szórád Endre
36. Biodízel gyártásánál fellépő hiányosságok kezelése, valamint új, esetleges bioüzemanyagok előállítása
pályázó: Kecsenovity Egon
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Szórád Endre
37. Füstmennyiség által vezérelt ventillátoros szellőztetés
pályázó: Molnár Zsolt
iskola: Berettyószéplaki Szakközépiskola
konzulens: Tóth Barnabás
39. Tehergépjárművek erőátvitele
pályázók: Bauer Márk, Fejér Gyula
iskola: Trefort Ágoston Kéttannyelvű Fővárosi Gyakorló Szakközépiskola
konzulens: Csík László
40. A savas eső
pályázók: Blaschek Emese, Rácz Vilmos
iskola: Leövey Klára Gimnázium, Pogány Frigyes Kéttannyelvű Építőipari Szakközépiskola és Gimnázium, Budapest
konzulens: Tompa Károly
41. Blind Navigator
pályázó: Gyöngyösi Tamás
iskola: Brassai Sámuel Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola, Debrecen
konzulens: Vizi Tibor
43. Olcsóbb napkollektorok a napenergia hasznosításának gyorsabb elterjesztéséért
pályázó: Lipécz Ádám
iskola: Árpád Vezér Gimnázium, Sárospatak
konzulens: Lipécz Gyula
44. A vasbeton szerkezetek rongálódásai az elektromos áramok hatására,
Megelőzési lehetőségek - védelmi megoldások

pályázó: Lingvay Dániel
iskola: Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest
konzulens: Dr. Lingvay József
45. Székelyszáldombosi (Altalajkincsek) borvizek ismertetése
pályázók: Román Hunor, Benkő Gyula
iskola: GR. SC. Baróti Szabó Dávid, Barót
konzulens: Ferencz László
46. Hogyan készítsünk olcsón napkollektort?
pályázó: Mester Dávid
iskola: Budai Középiskola
konzulens: Péter Mihály
47. Veszélyes folyadékok biztonságos tárolása a föld alatt
pályázó: Kajtár Máté
iskola: BME, Gépészmérnöki Kar
konzulens: -

53. Tárgyak, alakzatok, illetve emberi arcok fölismerése számítástechnikai úton
pályázó: Nyári Dávid Tamás
iskola: Széchenyi István Gimnázium, Dunaújváros
konzulens: Kispál István

56. Együttműködést hatékonyan támogató táblázatkezelő
pályázó: Buza Dániel István
iskola: Széchenyi István Gimnázium, Dunaújváros
konzulens: Kispál István

58. Az idő - pontosan és szépen...
pályázó: Hunyadi Áron
iskola: BME
konzulens: -

60. Immunkémiai reakción alapuló analitikai módszer alkalmazása a felszíni vizek növényvédőszer-maradék koncentrációjának monitorozására
pályázó: Karim Aziz Dávid
iskola: Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium, Pozsony
konzulens: Ing. Krascsenits Zoltán

61. A s (n) számelméleti függvény alkalmazhatósága a kódolás, titkosítás területén
pályázók: Pap Máté, Réti Norbert
iskola: Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium, Bonyhád
konzulens: Katz Sándor

63. Passworld Identity "Több, mint jelszó..."
pályázó: Juhász Péter
iskola: Ságvári Endre Gimnázium, Kazincbarcika
konzulens: Zsuponyó Ágnes
66. Intelligens duplo
pályázók: Erdélyi Soma, Nickl István
iskola: Széchenyi István Gimnázium, Sopron
konzulens: Lang Ágota
70. A textíliák mintázata és a felhasznált
pályázók: Zsigmond Mária, Láposi Lilla
iskola: Könnyűipari Szakiskola, Kolozsvár
konzulens: Móricz Judith
72. Hulladékhő pumpa
pályázók: Simon Dávid Szabolcs, Sugár Krisztina
iskola: Szent Margit Gimnázium, Budapest
konzulens: Dr. Gambár Katalin
73. A modern elővárosi tömegközlekedés lehetőségeinek vizsgálata a budapesti 142. sz. vasútvonalon
pályázó: Spohn Márton
iskola: Georg-August Universität Göttingen
konzulens: -
77. Hidraulikus műizom
pályázók: Gulyás Viktor, Balázs Gábor
iskola: BMF, Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar
konzulens: Mochnács Mihály
81. A Büdös-kút
pályázó: Elek Tünde
iskola: GR. SC. Baróti Szabó Dávid
konzulens: Ferencz László
82. A Fortyogó Fürdő újjászületése
pályázók: Oláh Róbert, Páll Botond
iskola: Apor Péter Szakközépiskola, Kézdivásárhely
konzulensek: Dezső Ilona, Csatlós Margit
83. Alternatív energiaforrások felhasználásának lehetőségei Székelyföldön
pályázók: Simon Györfi Tímea, Kálmán Levente
iskola: Kós Károly Szakközépiskola, Székelyudvarhely
konzulens: Szilágyi István
18. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Verseny

1. forduló
(PDF, 203 KB)
A verseny fő támogatója:
A verseny megrende-zéséhez szükséges főtámogatást a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) nyújtotta.


A verseny támogatói:
Oktatási és Kulturális Minisztérium
Iparfejlesztési Közalapítvány
Puskás Tivadar Közalapítvány
Magyar Telekom Nyrt.
GE Hungary
Sanatmetal Kft.
Ericsson Magyarország

Magyar Szabadalmi Hivatal
Műszaki és Természettudományi Egyesületek Szövetsége
Siemens Zrt.
EGIS Gyógyszergyár Nyrt.
Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyrt.
77 Elektronika Kft.
Innomed Medical Rt.
MKB Bank Zrt.
COVENT Tőke Befektető Zrt.
Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés

Médiatámogatók:
Duna Televízió
Világgazdaság
Élet és Tudomány
Csodák Palotája
A zsűri elnöke:
Dr. Ormos Pál akadémikus, az MTA SZBK Biofizikai Intézet igazgatója

A zsűri tagjai:
Dr. Bendzsel Miklós elnök, MSZH
Bolyky János Antal vezérigazgató, COVENT Tőke Befektető Zrt.
Dr. Csopaki Gyula elnök, NKTH
Dr. Gordos Géza a BME egyetemi tanára, az MTESZ elnöke
Dr. Havass Miklós elnök, SZÁMALK Zrt.
Dr. Kőhalmi Zsolt ügyvezető igazgató, Puskás Tivadar Közalapítvány
Kriston Ákos ügyvezető, Icegel Kft., a NOVATech.com 1.0 Innovációs Technológiai Üzleti Terv Verseny győztese
Dr. Kroó Norbert akadémikus, az MTA alelnöke
Dr. Manherz Károly felsőoktatási és tudomá-nyos szakállamtitkár, OKM
Dr. Matolcsy Mátyás ny. főmérnök, IKARUS Rt.
Dr. Náray-Szabó Gábor akadémikus, MTA
Dr. Pakucs János ügyvezető igazgató, Olajterv Holding, a MISZ tiszteletbeli elnöke
Pomezanski György alelnök, Duna Televízió
Dr. Sallai Gyula tanszékvezető egyetemi tanár, BME
Dr. Szabó Gábor egyetemi tanár, SZTE, a MISZ elnöke
Várhegyi Csaba fejlesztőmérnök, ThyssenKrupp Presta Hungary Kft., az I. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny győztese
Dr. Veress Gábor egyetemi tanár, Debreceni Egyetem
Dr. Závodszky Péter akadémikus, igazgató, MTA SZBK Enzimológiai Intézet
Készítette: VISUALIA