Címlap Honlaptérkép Levélküldés Magyar English
Címlap
 
utolsó frissítés: 2011-07-05
Untitled Document
26. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
25. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
24. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
23. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
22. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
21. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
20. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
19. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
18. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
17. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
16. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
15. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
14. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
13. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
12. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
  17. IFJÚSÁGI TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS TEHETSÉGKUTATÓ VERSENY (2007/2008-as tanév)
1. fordulójának értékelése

A 2008. január 4-i határidőre összesen 56 pályázat érkezett a verseny titkárságára (ebből 9 db határon túli magyar fiataloktól). A pályázatokat minden zsűritag elolvasta és megvizsgálta:
a probléma megközelítésének eredetiségét és kreativitását,
a kidolgozás alaposságát, ill. tudományos értékét,
az eredmények ésszerű és világos értelmezését,
megvalósítható-e 2008. május 5-ig,
a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra.

A zsűri a végleges döntést testületileg, többségi alapon hozta meg.

1. A zsűri 45 pályázatot fogadott el (ebből 9 db határon túli magyar diákoktól), illetve javasolt kidolgozásra (részletesen lásd az 1. mellékletben). Ezek közül:
20 pályázat tudományos kutatási vizsgálatok, mérések elvégzését és összefoglaló tanulmány elkészítését,
25 pályázat új eszköz, eljárás kidolgozását tűzte ki célul.

2. A zsűri 11 pályázat kidolgozását nem javasolta, mivel ezeket nem tartotta újszerűnek, nem látta megvalósíthatónak vagy megvalósításukat nem tartotta hasznosnak.

Kidolgozásra javasolt pályázatok

1. EFC (Energy Free Comfort) párna és matrac
pályázó: Kovács Krisztián
iskola: Teleki Blanka Gimnázium, Budapest
konzulens: Kovács Attila
2. "Családi házak fűtésének racionálisabb energiafel-használása"
pályázók: Bérces Balázs, Hajdu János
iskola: Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola, Székesfehérvár
konzulensek: Pribék László, Rad Ildikó
3. Új rendszerű, hidraulikus vágószerkezettel működő és szemveszteség nélkül üzemelő betakarító gépek, mezőgazdasági kombájnok
pályázók: Domján Attila, Domján Sebestyén
iskola: Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
konzulens: dr. Harsányi Róbert
4. Repülőgépek leszállása előtt: a futóművek nem forgó gumikerekeinek felpörgetése, a gépek torlónyomásából származó légsugár lendületének a felhasználásával
pályázók: Domján Attila, Domján Sebestyén
iskola: Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
konzulens: dr. Harsányi Róbert
5. Saját építésű számítógéppel vezérelt robotmodell
pályázó: Ordy Ákos
iskola: Műszaki Középiskola, Szabadka
konzulens: Tóth Dénes
6. A Duna vízminősége a mérési adatok tükrében
pályázó: Kirchkeszner Csaba
iskola: Vak Bottyán Gimnázium, Paks
konzulens: Dr. Barkács Katalin
7. Lakóház szobáinak ideiglenes elválasztására alkalmas ajtó tervezése
pályázó: Helfenbein Péter Henrik
iskola: Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium
konzulens: Helfenbein Péter
8. A vezetést biztonságosabbá tevő féklámpa kifejlesztése
pályázó: Borbély Gergő
iskola: Brassai Sámuel Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola, Debrecen
konzulens: Vízi Tibor
9. RePET
pályázó: Rácz Róbert
iskola: Brassai Sámuel Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola, Debrecen
konzulens: Vízi Tibor
12. Perfect Anemoto Verticalis
pályázó: Gömöri András Máté
iskola: Bláthy Ottó Villamosipari Szakközépiskola, Miskolc
konzulense: Gömöri András
13. 3D-s radioaktív nyomdetektor
pályázók: Kovács István, Lénárt Tamás
iskola: Verseghy Ferenc Gimnázium, Szolnok
konzulens: Pécsi István
14. Környezetvédelmi alapú turisztikai fejlesztés Nagyigmánd térségben
pályázó: Veréb Erzsébet
iskola: Krúdy Gyula Idegenforgalmi Szakközépiskola, Győr
konzulens: Virágné Töreki Stefánia
15. Egyenhúrú görbék, görbe alakzatok tulajdonságainak vizsgálata (síkban és térben) és egy új kódolás kidolgozása ezeknek a tulajdonságoknak segítségével
pályázók: Horobet Emil, Mészáros Alpár Richard
iskola: Babes-Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár
konzulens: Szilágyi Emőke
16. Nem-informált és heurisztikus gráfkereső algoritmusok teljesítménybeli különbségei
pályázó: Seregi Benjamin Martin
iskola: Szent József Gimnázium és Kollégium, Debrecen
konzulens: Málnás Szilárd
17. Látás vizsgáló készülék
pályázók: Gács Gergő, Sarkadi-Nagy Balázs
iskola: Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Középiskola és Kollégium, Győr
konzulens: Gyenese László
18. Az idő másként
pályázó: Hunyadi Áron
iskola: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma
19. LAN-ból WLAN
pályázó: Ruszkai Sarolta
iskola: Szily Kálmán Kéttannyelvű Műszaki Középiskola, Szakiskola és Kollégium, Budapest
konzulensek: Mészáros Attila, Katona Norbert
20. EPRIC
pályázó: Éger Ferenc
iskola: Pataky István Fővárosi Gyakorló Híradásipari és Informatikai Szakközépiskola
konzulens: Éger Imre
21. Hatékony adatszerkezet sztringek halmazának tárolására
pályázó: Homolya Miklós
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kormányos Róbert
22. A nagygombák termesztésében alkalmazható új komposztálási technológiák és alapanyagok
pályázó: Gleszer Erik
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kormányos Róbert
24. Az immobilizációs stressz hatása a tanulással és az Alzheimer-kórral kapcsolatos gének kifejeződésére patkány agyban
pályázó: Kálmán Sára
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulensek: Bán Sándor, Dr. Pákáski Magdolna
25. Magas specifitású biokatalizátorok - Egy lépéssel a gyógyszeripar előtt
pályázó: Spohn Márton
iskola: Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
konzulens: Kondrák Mihály
26. A gyors prímtényezős felbontás, mint az adatvédelem mumusa
pályázó: Blutman Kristóf László
iskola: SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium
konzulens: Csiszár Imre
27. Játékos víztisztítás
pályázó: Miczán Vivien
iskola: Váci Mihály Gimnázium Szakközépiskola és Kollégium, Encs
konzulens: Dr. Bodnár Elek
28. Iskolák mellett működő biogázreaktor lehető-ségeinek modellezése
pályázók: Leprán Ádám, Szebeni Áron
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulens: Bán Sándor
29. Budapest zöldterület-növelésének újszerű lehetőségei
pályázó: Mikle Zsóka Irma
iskola: Toldy Ferenc Gimnázium, Budapest
konzulens: Rumbold Éva
31. Kútvizek hőmérsékletének mérése a vízfelszíntől mért távolság függvényében
pályázó: Gembolya Gábor
iskola: Általános Iskola
konzulensek: Gyimesi Sándor, Dr. Tóth Eszter
32. Új glükózalapú citotoxikus molekulák szintézise és tesztelése in vitro és in vivo rendszerekben
pályázó: Schulcz Ákos
iskola: Szent István Egyetem Állatorvostudományi kar, Budapest
konzulensek: Dr. Vincze Zoltán, Dr. Gaál Dezső
33. A Citadella-kristálybarlang geológiai-geomorfológiai vizsgálata
pályázók: Leél-Őssy Csaba, Márta Zsolt
iskola: Dugonics András Piarista Gimnázium, Szeged
konzulens: Dr. Leél-Őssy Szabolcs
34. A fekélybetegség kiváltó tényezői Zentán és környékén
pályázó: Bajusz Erika
iskola: Egészségügyi Középiskola, Zenta
konzulens: Prof. Dr. sci. Med. Bozanka Naumov
36. Az M5 autópálya alatti vadátjárók hatékonyságának vizsgálata
pályázók:Barna Lívia, Körmöczi László
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulensek: Bán Sándor, Dr. Körmöczi László
37. Félautonóm robotjármű
pályázó: Szilágyi Miklós
iskola: Bánki Donát Műszaki Középiskola, Nyíregyháza
konzulens: Zsigó Zsolt
38-39. A magyarországi környezetnevelés megreformálása
pályázó: Takáts Mónika
iskola: ELTE TTK, Budapest
40. Térbeli szelenográfia - Holdfelszín-diorámák
pályázó: Rőmer Péter
iskola: Corvin Mátyás Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola, Budapest
konzulens: Juhász Jenőné
41. A habituáció és szenzitizáció közti szoros összefüggés kimutatása a különbségük tisztázásával
pályázó: Tihanyi Benedek
iskola: Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
konzulens: Dr. Müllner Erzsébet

42. A degresszív adópolitika lehetséges hatásai Magyarország gazdaságára
pályázók: Laki Balázs, Lám István
iskola: Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium, Vác
konzulens: Vácy Emese

46. Hasznos kiegészítő-programok számítógépekhez, PDAkhoz, mobiltelefonokhoz
pályázó: Lipécz Ádám
iskola: Árpád Vezér Gimnázium, Sárospatak
konzulens: Lipécz Gyula

47. Takarékosabb, hatásosabb izomerő-felhasználás a kerékpárpedálon
pályázó: Ullrich Kristóf
iskola: Árpád Fejedelem Általános Iskola, Vác
konzulens: Dr. Ullrich István

48. Decentralizált hálózat mobileszközökből
pályázók: Vajda Péter, Barancsuk Ádám
iskola: Apáczai Nevelési és ÁMK Gimnázium, Pécs
Janus Pannonius Gimnázium és Szakközépiskola, Pécs
konzulens: Várnagy Csaba

50. Bukósisak kiegészítő rendszer motorosok számára
pályázó: Frey Bence
iskola: Óbudai Gimnázium

52. Mobiltelefon alapú párkereső szolgáltatás
pályázó: Kopiás Csaba
iskola: Puskás Tivadar Távközlési Technikum, Budapest
konzulens: Orha Zoltán
53. Erdővidék szeméttárolási gondjainak megoldása
pályázó: Elek Tünde
iskola: GRUP SCOLAR "BAROTI SZABO DAVID", Barót
konzulens: Ferencz László
54. K programnyelv
pályázó: Kecsenovity Egon
iskola: Bolyai János Tehetséggondozó Gimnázium, Zenta
konzulens: Gerhát Tímea
55. A HANGCER
pályázó: Tóth Attila
iskola: Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
konzulens: Szász Ágota
56. Fekete fénydoboz
pályázók: Balogh Csongor, Mozes Ferenc Emil
iskola: Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
konzulens: Szász Ágota
17. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Verseny

1. forduló
(PDF, 656 KB)
A zsűri elnöke:
Dr. Ormos Pál akadémikus, az MTA SZBK Biofizikai Intézet igazgatója

A zsűri tagjai:
Dr. Bendzsel Miklós elnök, MSZH
Bolyky János Antal vezérigazgató, COVENT Tőke Befektető Zrt.
Egyed Géza gazdaságfejlesztési szakállamtitkár, GKM
Dr. Gordos Géza egyetemi tanár, BME
Dr. Havass Miklós elnök, SZÁMALK Zrt.
Dr. Kőhalmi Zsolt ügyvezető igazgató, Puskás Tivadar Közalapítvány
Dr. Kroó Norbert akadémikus, az MTA alelnöke
Dr. Manherz Károly felső-oktatási és tudományos szakállamtitkár, OKM
Dr. Matolcsy Mátyás ny. főmérnök, IKARUS Rt.
Dr. Náray-Szabó Gábor akadémikus, MTA
Dr. Pakucs János ügyvezető igazgató, Olajterv Rt., a MISZ tiszteletbeli elnöke
Pomezanski György alelnök, Duna Televízió
Dr. Sallai Gyula rektorhelyettes, BME
Dr. Szabó Gábor egyete-mi tanár, Szegedi Tudo-mányegyetem, a MISZ elnöke
Dr. Veress Gábor egyetemi tanár, Debreceni Egyetem
Dr. Závodszky Péter akadémikus, igazgató, MTA SZBK Enzimológiai Intézet
A verseny megrendezéséhez szükséges főtámogatást a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH), valamint a Kutatás-fejlesztési Pályázati és Kutatáshasznosítási Iroda (KPI) nyújtotta.

 

A verseny támogatói:
Oktatási és Kulturális Minisztérium
Gazdasági és Közlekedési Minisztérium
Iparfejlesztési Közalapítvány
GE Hungary
Puskás Tivadar Közalapítvány
Magyar Telekom Nyrt.
EGIS Gyógyszergyár Nyrt. Innomed Medical Zrt.

77 Elektronika Kft.
COVENT Tőke Befektető Zrt.
Ericsson Magyarország
Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés
MKB Bank Nyrt.
Magyar Szabadalmi Hivatal
Műszaki és Természettudományi Egyesületek Szövetsége
Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyrt.
Siemens Zrt.

Médiatámogatók:
Duna TV
Világgazdaság
Élet és Tudomány
Zsiráf diákmagazin
Készítette: VISUALIA