Címlap Honlaptérkép Levélküldés Magyar English
Címlap
 
utolsó frissítés: 2011-07-05
Untitled Document
27. Ifjúsági Verseny


Felhívás
26. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
25. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
24. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
23. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
22. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
21. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
20. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
19. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
18. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
17. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
16. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
15. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
14. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
13. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
12. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
  16. IFJÚSÁGI TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS VERSENY (2006/2007-os tanév)
1. fordulójának értékelése

A 2007. január 4-i határidőre összesen 109 pályázat érkezett a verseny titkárságára (ebből 23 db határon túli magyar fiataloktól). A pályázatokat minden zsűritag elolvasta és megvizsgálta:
a probléma megközelítésének eredetiségét és kreativitását,
a kidolgozás alaposságát, ill. tudományos értékét,
az eredmények ésszerű és világos értelmezését,
megvalósítható-e 2007. május 3-ig,
a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra

A zsűri a végleges döntést testületileg, többségi alapon hozta meg.

1. A zsűri 62 pályázatot fogadott el (ebből 13 db határon túli magyar diákoktól), illetve javasolt kidolgozásra.
Ezek közül:
26 pályázat tudományos kutatási vizsgálatok, mérések elvégzését és összefoglaló tanulmány elkészítését,
36 pályázat új eszköz, eljárás kidolgozását tűzte ki célul.

2. A zsűri 47 pályázat kidolgozását nem javasolta, mivel ezeket nem tartotta újszerűnek, nem látta megvalósíthatónak vagy megvalósításukat nem tartotta hasznosnak.

Kidolgozásra javasolt pályázatok

1. RealVM
pályázó: Csordás Róbert
iskola: Zrenjaninska Gimnazija, Zrenjanin
2. A gimnáziumi uszoda napkollektoros rendsze-rének energetikai vizsgálata a fűtési szezonban
pályázók: Csillik Barbar, Varga Mónika
iskola: Kecskeméti Református Gimnázium
konzulens: Sikó Dezső
4. Van-e összefüggés a béta típusú PDGF receptor sejtfelszíni eloszlása és ehhez kapcsolható funk-cionális tulajdonságai között?
pályázó: Kiss Máté Tamás
iskola: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma
konzulens: Szöőr Árpád
5. Menő-gép
pályázó: Lukácsi Gábor
iskola: Csepel-Sziget Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium
konzulensek: Nagy László, Molnár Valéria
7. Mire érdemes figyelni weblapok tervezésénél, hogy a weblapok "akadálymentesek" legyenek!
pályázók: Czank Nóra, Hajgató Ágnes
iskola: Padányi Bíró Márton Római Katolikus Gimnázium
konzulens: Sikné Dr. Lányi Cecília
8. Antibiotikum típusú gyógyszerek tanulmányozása orvosi, biokémiai és tervezési szempontból
pályázók: Dimény Szende, Szabó Diána Petra
iskola: Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem
konzulens: Prof. Dr. Máthé János
9. Szomjoltó
pályázó: Takács Árpád
iskola: Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka
10. Biztonsági öv
pályázó: Helfenbein Péter Henrik
iskola: Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Bonyhád
konzulens: Helfenbein Péter
13. Felületi feszültség és mérése
pályázó: Zsidó András Norbert
iskola: Széchenyi István Gimnázium, Dunaújváros
konzulens: Kispál István
16. A tömegstressz hatása az ecetmuslicák tanulási képességeire
pályázó: Jipa András
iskola: Salamon Ernő Elméleti Gimnázium, Gyergyószentmiklós
konzulense: Prof. Csermely Péter
18. Ammónia-koncentráció mérése fotoakusztikus módszerrel
pályázó: Király András
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium és Általános Iskola, Szeged
konzulens: Dr. Bozóki Zoltán
23. Veszélyes kozmetikumok, avagy nem minden összetevő ártalmatlan...
pályázó: Füstös Annamária
iskola: Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem
konzulens: Prof. Dr. Máthé János
26. Inzulinutánzó Cink(II) - 6-metil-Pikolinsav komplexek vizsgálata
pályázók: Czeglédi Eszter, Lövei Klára
iskola: BDF Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathel
konzulens: Dr. Enyedy Éva Anna
27. Biomap, gyors és egyszerű vércsoport-vizsgáló készülék és adatbázis szerver
pályázók: Bodrogi Frigyes, Bencsik Gergely
iskola: Zipernowsky Károly Műszaki Szakközépiskola, Pécs
konzulensek: Szili Károly, Várnagy Csaba, Kamarás Roland
30. Egyes gyógyhatású nagygombák szaporítóanyagának előállításához használható anyagok és módszerek
pályázó: Gleszer Erik
iskola: Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium, Zenta
konzulens: Kormányos Róbert
31. Ha a csontjaink mesélni tudnának...
pályázó: Ács Orsolya Dóra
iskola: Semmelweis Egyetem, Budapest
konzulensek: Dr Jánossyné, Dr. Solt Anna
32. A bio-informatika alkalmazása a modern orvostudományban, avagy kockázatok vizsgálata program segítségével
pályázók: Berencsi Gergő Zsolt, Bezensek Roland
iskola: Zipernowsky Károly Műszaki Szakközépiskola, Pécs
konzulensek: Szili Károly, Várnagy Csaba
34. Elektronikus színtévesztés vizsgáló LED-mátrix kijelző alkalmazásával
pályázók: Gács Gergő, Sarkadi-Nagy Balázs
iskola: Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Középiskola és Kollégium, Győr
konzulens: Gyenese László
35. Növények kártevőkkel szembeni önvédelmének vizsgálata
pályázó: Spohn Márton
iskola: Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
konzulens: dr. Riedel Miklósné Hobinka Ildikó
37. Napelemek hatásfoknövelése fény-transzformációval
pályázó: Szekeres Péter
iskola: Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Gödöllő
konzulensek: Dr. Seres István, Boross Dávid, Lukács Péter
39. Rendellenes sztereotípiák megjelenése
pályázó: Bánszky Noémi
iskola: Bárdos László Gimnázium, Tatabánya
konzulens: Nagy Krisztina Réka
40. A benomilt tartalmazó fungicideket lebontó baktériumtörzsek izolálása és jellemzése
pályázó: Raffai Zsolt
iskola: Zentai Gimnázium
konzulens: Dr. Vágvölgyi Csaba
41. Automatikus mérő-rendszer kifejlesztése és gépjárművekbe történő beépítése
pályázó: Kiss Gergely Máté
iskola: Janus Pannonius Gimnázium és Szakközépiskola, Pécs
konzulens: Kiss Tibor
42. Őrizzük meg vizeinket és környezetünket!
pályázók: Odry Ákos, Kuti Andrea
iskola: Műszaki Középiskola, Szabadka
konzulens: Tóth Dénes
43. Környezetünk elektromágneses szennyezése és ennek kihatásainak megelőzése
pályázók: Lingvay Mónika, Lingvay Juliánna
iskola: Ady Endre Elméleti Líceum, Bukarest
konzulens: Dr. Lingvay József
44. Dinamikus felület-szilárdítás alkalmazása fémek felületi tulajdonságainak javítására
pályázók: Herczegh Péter, Székely Béla
iskola: Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Középiskola és Kollégium, Győr
konzulens: Dr. Neiger Róbert
46. Spot izzós discolámpa
pályázó: Csabay Péter
iskola: Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon, Miskolc
konzulens: Dr. Velkey Lászlóné
47. Újszerű kemoterápiás vegyületek kifejlesztése
pályázó: Schulcz Ákos
iskola: Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapest
konzulens: Dr. Vincze Zoltán
49. Mozgásminta felismerése számítógép segítségével
pályázó: Buza Dániel István
iskola: Széchenyi István Gimnázium, Dunaújváros
konzulens: Kispál István
50. Univerzális 7.3-as Házimozi audio-erősítő
pályázó: Lukácsi István
iskola: Műszaki Középiskola, Szabadka
konzulens: Tóth Dénes
52. A kompetíció felhasználása a toxint termelő penészgombák ellen az élelmiszeripari növénytermesztésben
pályázó:Lakatos Szandra
iskola: Teleki Blanka Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola, Mezőtúr
konzulens: Majoros Gergely
53. A génmanipuláció és annak gyakorlati alkalmazása a juhászatban
pályázó: Balázs József
iskola: Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium, Debrecen
konzulens: Nagy Sándor
54. A pénz szimfóniája
pályázók: Pásztor Árpád, Takács Marcell
iskola: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma
konzulens: Dr. Kirsch Éva
55. A Duna vízminősége a mérési adatok tükrében
pályázó: Kirchkeszner Csaba
iskola: Vak Bottyán Gimnázium, Paks
konzulens: Dr. Csanádi Gyula
58. Lépések a mesterséges kloroplaszt alapú hidrogén termelés megvalósítása felé egy új számítógépi szimulációs módszer alkalmazásával
pályázók: Varga Norbert, Klojbert Róbert
iskola: Illyés Gyula Gimnázium Szakközépiskola és Kollégium, Dombóvár
konzulens: Dr. Csukás Béla

65. Webportál- és dokumentumkezelő-rendszerek hatékony adatstruktúrák felhasználásával
pályázó: Králik Barnabás
iskola: Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola Gimnázium és Kollégium, Sopron

68. Robothajó új hajómeghajtással
pályázó: Sümegi Tamás
iskola: Rudnay Gyula Szakközépiskola és Kollégium, Tab
konzulens: Lőrincz János

69. Töltött részecske mozgása fúziós berendezések mágneses terében
pályázó: Aradi Mátyás
iskola: Németh László Gimnázium, Budapest
konzulensek: Bencze Attila, Dr. Zoletnik Sándor

70. Összehajtható és hátizsákként hordható tricikli
pályázó: Várdai Zsolt
iskola: BGF Pénzügyi és Számviteli Főiskolai Kar, Budapest
konzulens: Várdai Pál

71. Mikro-objektumok számítógépes felismerése és statisztikai elemzése
pályázók: Kökényesy Gergely, Bodonyi László
iskola: Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium, Vác
konzulensek: Orgoványi József, Bermann Gábor

72. Az első hazai kistelepülési talajvíz monitoring
pályázó: Laki Balázs
iskola: Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium, Vác
konzulens: Dr. Tóth Eszter
73. Allergének kimutatása kozmetikumokban
pályázók: Pákó Judit
iskola: ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola, Budapest
konzulensek: Dr. Torkos Kornél, Kende Anikó
75. Geiger-Müller számláló
pályázó: Mozsáry Mihály
iskola: Budapesti Piarista Gimnázium
konzulens: Mozsáry András
78. A genetika, öröklődés, evolúció oktatásához játék kidolgozása
pályázó: Kiss Andrea
iskola: Munkácsy Mihály Gimnázium, Kaposvár
konzulens: Kiss Gábor
79. Játékelméleti vizsgálódás egy kombinatorikai játékon
pályázó: Wolosz János
iskola: Janus Pannonius Gimnázium és Szakközépiskola, Pécs
konzulens: Kárpáti Ágnes
86. Harmatcsapda
pályázók: Ákos Anett, Molnár Katalin
iskola: Váci Mihály Gimnázium és Szakközépiskola, Encs
konzulens: Dr. Bondár Elek
87. Átlátszó anyagok excimer lézeres hátsó oldali száraz maratása
pályázó: Csizmadia Tamás
iskola: Szegedi Tudományegyetem
konzulens: Dr. Hopp Béla
90. Láthatatlanság
pályázó: Jády Attila Gyula
konzulens: Lakó Ferenc Péter
91. Szerves anyagok homológ rendszere
pályázó: Jády Attila Gyula
konzulens: Kolatsek Katalin

93. Hungaroszféra
pályázók: Gilyén András, Szvoboda Péter
iskola: Szent Margit Gimnázium, Budapest
konzulens: Dr. Gambár Katalin

94. Stirling-motor télen-nyáron
pályázók: Éles Bálint, Varga Márton
iskola: Szent Margit Gimnázium, Budapest
konzulens: Dr. Gambár Katalin

95. Érintőképernyős billentyűzet
pályázó: Szabó József
iskola: Szily Kálmán Kéttannyelvű Műszaki Középiskola, Szakiskola és Kollégium, Budapest
konzulens: Mészáros Attila

96. Arányok jelentősége az autó-formatervezésben
pályázó: Varga Dávid
iskola: Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka
konzulens: Molnár Csikós Virág

97. Elegyes és elegyetlen tölgyesek faterméstani, állományszerkezeti, diverzitásvizsgálata és ezek hatása az erdők stabilitására
pályázó: Virányi Zsófia
iskola: Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc
konzulens: Uzonyi Ágnes

99. CAPCAM Optional Magnetic Direction Shield
pályázók: Kocsis István, Pintér Olivér
konzulensek: Szili Károly, Várnagy Csaba

101. Betegség? Nem butaság! Dyslexia vizsgálata különböző korosztályokban
pályázók: Horváth Andrea, Kálmándy-Pap Paula Ágnes
iskolák: Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma, Pécs
Janus Pannonius Gimnázium és Szakközépiskola, Pécs
konzulens: Szili Károly

102. Oroszlány patakjai
pályázók: Soós Dalma, Keczán András
iskola: Lengyel József Gimnázium és Szakközépiskola, Oroszlány
konzulens: Eichart János

103. A robottechnika hasznosítása a nanotechnológiai kutatásokban
pályázók: Jámbori Attila, Gilicze Tímea
iskola: Batsányi János Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Csongrád
konzulensek: Giliczéné László, Kókai Mária

104. SmartDiff
pályázó: Csanády István
iskola: Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Információs Technológiai Kar, Budapest

105. Banki páncélajtó-zár
pályázó: Hunyadi Áron
iskola: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma

107. Sejt- és szövetszinten ható gyógyszerek tanulmányozása
pályázók: Pap Tímea, Kádár Zoltán Szabolcs
iskola: Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem
konzulens: Prof. Dr. Máthé János

109. Robotfúrógép
pályázó: Szalai Péter
iskola: Műszaki Iskola, Ada
A zsűri elnöke:
Dr. Ormos Pál akadémikus, az MTA SZBK Biofizikai Intézet igazgatója

A zsűri tagjai:
Dr. Bendzsel Miklós elnök, Magyar Szabadalmi Hivatal
Bolyky János Antal
vezérigazgató, COVENT Tőke Befektető Zrt.
Egyed Géza gazdaságfejlesztési szakállamtitkár, Gazdasági és Közlekedési Minisztérium
Dr. Gordos Géza egyetemi tanár, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Dr. Havass Miklós elnök, SZÁMALK Zrt.
Dr. Kemény Tamás ügyvezető igazgató, Iparfejlesztési Közalapítvány
Dr. Kőhalmi Zsolt igazgató, Puskás Tivadar Közalapítvány
Dr. Kroó Norbert akadémikus, a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke
Dr. Manherz Károly felsőoktatási és tudományos szakállamtitkár, Oktatási és Kulturális Minisztérium
Dr. Matolcsy Mátyás ny. főmérnök, IKARUS Rt.
Dr. Náray-Szabó Gábor akadémikus, ELTE
Dr. Pakucs János ügyvezető igazgató, Olajterv Zrt., a Magyar Innovációs Szövetség elnöke
Pomezanski György alelnök, Duna Televízió
Dr. Sallai Gyula rektorhelyettes, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Dr. Szabó Gábor egyetemi tanár, Szegedi Tudományegyetem
Dr. Veress Gábor egyetemi tanár, Debreceni Egyetem
Dr. Závodszky Péter akadémikus, MTA SZBK Enzimológiai Intézet
A verseny fő támogatói:
Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal
Kutatás-fejlesztési Pályázati és Kutatáshasznosítási Iroda

A verseny támogatói:
Oktatási és Kulturális Minisztérium
Gazdasági és Közlekedési Minisztérium
Iparfejlesztési Közalapítvány
GE Hungary
Puskás Tivadar Közalapítvány
Magyar Telekom Nyrt.
EGIS Gyógyszergyár Nyrt.
Magyar Szabadalmi Hivatal
Innomed Medical Rt.
77 Elektronika Kft.
British Council
COVENT Tőke Befektető Zrt.
Ericsson Magyarország
Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés
MKB Bank Nyrt.
Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt.
Siemens Nemzeti Vállalat

Médiatámogatók:
Főtámogató:
Duna TV
Támogató:
Világgazdaság
Készítette: VISUALIA