Címlap Honlaptérkép Levélküldés Magyar English
Címlap
 
utolsó frissítés: 2011-07-05
Untitled Document
26. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
25. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
24. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
23. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
22. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
21. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
20. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
19. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
18. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
17. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
16. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
15. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
14. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
13. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
12. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
  15. ORSZÁGOS IFJÚSÁGI TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS VERSENY (2005/2006-os tanév)
1. fordulójának értékelése

A 2006. január 4-i határidőre összesen 95 pályázat érkezett a verseny titkárságára (ebből 11 db határon túli magyar fiataloktól). A pályázatokat minden zsűritag elolvasta és megvizsgálta:
a probléma megközelítésének eredetiségét és kreativitását, a kidolgozás alaposságát, ill. tudományos értékét,
az eredmények ésszerű és világos értelmezését,
megvalósítható-e 2006. május 2-ig,
a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra

A zsűri a végleges döntést testületileg, többségi alapon hozta meg.

1. A zsűri 51 pályázatot fogadott el (ebből 7 db határon túli magyar diákoktól), illetve javasolt kidolgozásra.
Ezek közül:
30 pályázat tudományos kutatási vizsgálatok, mérések elvégzését és összefoglaló tanulmány elkészítését,
21 pályázat új eszköz, eljárás kidolgozását tűzte ki célul.

2. A zsűri 44 pályázat kidolgozását nem javasolta, mivel ezeket nem tartotta újszerűnek, nem látta megvalósíthatónak vagy megvalósításukat nem tartotta hasznosnak.

Kidolgozásra javasolt pályázatok

3. A mesterséges kőszén és származékainak vizsgálata
pályázó: Scheich Bálint
iskola: Leőwey Klára Gimnázium, Pécs
konzulensek: Gaál Tiborné, Dr. Nagy Mária
10. Számítógéppel vezérelt videofelügyeleti rendszer
pályázó: Gyócsi Viktor
iskola: Boronkay György Műszaki Középiskola, Vác
konzulens: Orgoványi József
12. Kompetenciák fejlesztése a hatékonyabb tanulási környezet kialakításával, multimédiás leckék forgatókönyvének szerkesztésével és alkalmazásával
pályázó: Riba Ádám
iskola: Kölcsey Ferenc Gimnázium, Zalaegerszeg
konzulens: Raduly László
13. Újszerű módon összecsukható kerékpár
pályázó: Zsákai Róbert
iskola: Brassai Sámuel Gim-názium és Műszaki Szakközépiskola, Debrecen
konzulens: Vizi Tibor
14. BEVAR ("Betűvarázs")
pályázók: Gyöngyösi Tamás, Szilvási Dávid
iskola: Brassai Sámuel Gimnázium és Műszaki Szakközépiskola, Debrecen
konzulens: Vizi Tibor
15. A Maros halfajai és szennyező forrásai
pályázó: Szász Len Anna-Mária
iskola: Salamon Ernő Elméleti Líceum, Gyergyószentmiklós
konzulens: Leopold Anna-Mária
17. S.O.S. Bega
pályázó: Kuhn Thomas
iskola: Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár
konzulens: Dr. Salló Ervin
19. Hőkezelés során képződő nanohuzal és nanocső alkalmazási lehetősége érzékelési célra
pályázó: Misnyovszki Ádám
iskola: Eötvös József Gimnázium, Budapest
konzulens: Prof. Dr. Mojzes Imre
20. Lakossági szelektív szemétgyűjtés új alapjának megteremtése
pályázó: Nyeső Tamás
iskola: Berzsenyi Dániel Evangélikus Líceum, Sopron
konzulens: Dr. Molnár József
21. Milyen színeket ajánlott használni virtuális világokban?
pályázó: Sik Gergely
iskola: Padányi Bíró Márton Római Katolikus Gimnázium, Veszprém
konzulensek: Dr. Schanda János, Dr. Lányi Cecília, Sik András
22. "Short-term" adaptáció az elsődleges és másodlagos látókéregben
pályázó: Turi Eszter
iskola: Révai Miklós Gimnázium, Győr
konzulens: Anat Herbet-Grinfeld
23. Medve tó és a sós sziklák erdőségei természeti rezervátum
pályázó: Kacsó Károly Róbert
iskola: Szovátai Faipari Iskolacsoport
konzulens: Bodó Anna
24. A csicsóka, mint potenciális energiahordozó
pályázó: Tóth Róbert
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulensek: Prof. Dr. Kovács Kornél, Bagi Zoltán, Bán Sándor
25. Diagnosztikai módszer kidolgozása az apoptózis működési hibáinak analizálására
pályázók: Tarjányi Zoltán, Vass Csaba
iskola: Szinyei Merse Pál Gimnázium, Budapest
konzulens: Dr. Szondy Zsuzsanna
26. Folyadékstabilizált számítógépes hűtőrendszer
pályázó: Fekete Albert Zsombor
iskola: Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
konzulens: Máthé Márta
27. A komposztálás fázisainak jellemzése mésszel kezelt szennyvíziszapok esetén
pályázó: Fári Zsuzsanna
iskola: Dózsa György Gimnázium, Budapest
konzulensek: Prof. Dr. Füleky György, Dr. Alexa László
32. Behurcolt fajok hatása a Kárpát-medence őshonos élővilágára - Az akác
pályázó: Kocsis Rita
iskola: Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium, Bonyhád
konzulens: Kocsis György
33. Szubsztituált kumarinok szintézise szilárd savas katalizátorok és mikrohullámú besugárzás hatására, a kapott kumarinok gyűrűnyitási reakcióinak vizsgálata
pályázó: Daru János
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulensek: Dr. Felföldi Károly, Bán Sándor
34. Szilika-kénsav alapú heterogén katalizátorok előállítása és felhasználása
pályázó: Rózsa Márton
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulensek: Prof. Dr. Molnár Árpád, Bán Sándor
35. Radioaktivitás a környezetünkben
pályázó: Takács Marcell
iskola: Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma
konzulens: Dr. Takács Sándor
37. A "klebelsbergi" tanyai iskolákról
pályázó: Nagy Kinga
iskola: Tömörkény István Gimnázium, Szeged
38. Mikromeghajtás excimer lézeres ablációval
pályázó: Csizmadia Tamás
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulensek: Dr. Hopp Béla, Bán Sándor
39. Biogazdálkodás tápanyag-gazdálkodásának vizsgálata a HWP-módszer alkalmazásával
pályázó: Benedek Szilveszter
iskola: Thomas Mann Gimnázium - Budapesti Német Iskola
konzulens: Dr. Füleky György CSc
40. A Szamos, az ismeretlen ismerős
pályázó: Tóth László
iskola: Esze Tamás Gimnázium, Mátészalka
konzulens: Bodorné Misley Tünde
51. Webes portál- és dokumentumkezelő-rendszerek hatékony adatstruktúrák felhasználásával
pályázó: Králik Barnabás
iskola: Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola Gimnázium és Kollégium, Sopron
52. Hatcsapágyas csillagászati távcsőmechanika
pályázó: Varga Dávid
iskola: Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka
konzulens: Némedi Imre
53. Kettős hajtókarú kerékpár
pályázó: Varga Dávid
iskola: Svetozar Marković Gimnázium, Szabadka
konzulens: Némedi Imre
54. LogoRobot
pályázó: Topor Zoltán
iskola: Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola, Budapest
konzulens: Bálint György
55. Egy régi törvény újszerű alkalmazása
pályázó: Sümegi Tamás
iskola: Rudnay Gyula Középiskola, Tab
konzulens: Lőrincz János
56. Az ablaküveg párásodásának - penészesedésének megszüntetése
pályázó: Helfenbein Péter Henrik
iskola: Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Bonyhád
konzulens: Helfenbein Péter
57. Napelem teljesítményének optimalizálása
pályázó: Bertha Péter
iskola: Trefort Ágoston Kéttannyelvű Középiskola, Budapest
konzulensek: Eller Nándor, Csudai Lajos
61. Emberi erővel hajtott jármű I
pályázó: Várdai Péter
iskola: Petőfi Sándor Általános Iskola, Gimnázium és Szakközépiskola, Budapest
konzulens: Várdai Pál
63. A vírusokkal történő neuronpályakutatás számítógépes támogatása és modellezése
pályázók: Pajkos Mátyás, Rácz Bálint
iskola: Óbudai Gimnázium, Budapest Árpád Gimnázium, Budapest
konzulensek: Gerendai Ida, Rácz András, Tóth Ida
64. Nitrogén-kötő baktériumok mint bioszenzorok
pályázó: Pacsuta Péter
iskola: Kempelen Farkas Gimnázium, Budapest
konzulensek: Dr. habil. Biró Borbála, Ködöböcz László
66. QuantumDisplay
pályázó: Horváth Róbert
iskola: Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest
konzulensek: Lakó Ferenc Péter, Horváth Zoltán

67. Új gyógyszer kifejlesztése
pályázó: Fehér Evelin
iskola: Pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma
konzulens: Dr. Sándor Zoltán

68. Érrendszeri szövődmények és a NO bioaktivitás kapcsolatának vizsgálata csökkent glükóz toleranciás és emelkedett éhomi vércukrú betegekben
pályázó: Herold Zoltán
iskola: Fővárosi Önkormányzat Kossuth Lajos Gimnázium, Budapest
konzulens: Dr. Somogyi Anikó

69. Ammónia-koncentráció mérése fotoakusztikus módszerrel
pályázó: Király András
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulens: Dr. Bozóki Zoltán

71. Az integrin módosítja a gyors szinaptikus transz-missziót: in vivo egy-sejt elektrofiziológia CA1 hippocampális sejteken
pályázó: Máté László
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulensek: Prof. Dr. Penke Botond, Szegedi Viktor, Bán Sándor

72. LEGO autó
pályázó: Zeke Sámuel
iskola: Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Budapest

73. Mobilos iránytű
pályázó: Gilyén András
iskola: Szent Margit Gimnázium, Budapest
konzulens: Dr. Gambár Katalin
75. Lézerek teljesítményének fokozása, és átlátszó közegek homogenitásának vizsgálata
pályázók: Kollek Bálint, Csanády István
iskola: Szent Margit Gimnázium, Budapest
konzulens: Dr. Gambár Katalin
76. Dél-magyarországi élőhelyek csigafaunája és geokémiai sajátságuk indikálása csigaházak segítségével
pályázó: Fábián Gábor
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulens: Bán Sándor
77. Levendulaültetvények másodlagos vegetációjának vizsgálata
pályázó: Lengyel Attila
iskola: PTE TTK, Pécs
konzulens: Dr. Csiky János
78. A glükokortikoid receptor Bcl I intronikus polimorfizmus kimutatásának új módszere és lehetséges géndiagnosztikai alkalmazása
pályázó: Perge Péter
iskola: Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely
konzulensek: Baranyai József, Dr. Gergics Péter, Prof. Dr. Rácz Károly
79. F.84-es vadászpilóta, avagy "KULCS" az autisták megismeréséhez a középiskolás fiatalok számára
pályázók: Kóczián Helga, Lukács Ibolya
iskola: Kossuth Zsuzsa Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium, Eger
konzulensek: Matúzné Nagy Ildikó, Aranyné Bíró Erika
81. A kémiai golyóstoll - tintaölő szinte minden anilinfesték esetében alkalmazható formában
pályázó: Benke Tamás
iskola: Bp. Kőbányai Önkorm. Szt. László Gimnázium
konzulens: Kóczán György
84. A laktáció első tíz hetében ciklikussá vált petefészek-működésű állatok arányát befolyásoló tényezők intenzív tejhasznosítású, tavaszi ellésű awassi anyajuhokban
pályázó: Bakó László
iskola: Berzsenyi Dániel Gimnázium, Celldömölk
konzulensek: Kulcsár Margit, Huszenicza Gyula, Molnár Mária Magdolna
89. Rudabánya, Alsótelekes, és Rudolftelep községekhez tartózó bányatavak vízminőségének tanulmányozása
pályázók: Spitzmüller Ibolya Krisztina, Végh Adél
iskola: Irinyi János Szakközépiskola és Kollégium, Kazincbarcika
konzulens: Tóthné Ablonci Diána

90. Folyadék fázisú oltóanyag a gombatermesztésben
pályázók: Fazekas Dávid, Merényi Zsolt
iskola: Török Ignác Gimnázium, Gödöllő

94. A gyergyói és csíki medence borvízforrásainak tanulmányozása
pályázók: Borsos Lehel László, Gál Melánia
iskola: Venczel József Iskolaközpont, Csíkszereda
Sövér Elek Iskolaközpont, Gyergyóalfalu
konzulensek: Bálint Gabriella, Kiss Arnold
A zsűri elnöke:
Dr. Ormos Pál akadémikus, az MTA SZBK Biofizikai Intézet igazgatója

A zsűri tagjai:
Bolyky János Antal vezérigazgató, COVENT Tőke Befektető Zrt.
Dr. Bendzsel Miklós elnök, Magyar Szabadalmi Hivatal
Dr. Csermely Péter egyetemi tanár, Semmelweis Egyetem
Dr. Gordos Géza egyetemi tanár, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Dr. Havass Miklós elnök, SZÁMALK Rt.
Dr. Kemény Tamás ügyvezető igazgató, Iparfejlesztési Közalapítvány
Dr. Kőhalmi Zsolt igazgató, Puskás Tivadar Közalapítvány
Dr. Kroó Norbert akadémikus, a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke
Dr. Matolcsy Mátyás ny. főmérnök, IKARUS Rt.
Dr. Náray-Szabó Gábor akadémikus, ELTE
Dr. Pakucs János ügyvezető igazgató, Olajterv Rt., a Magyar Innovációs Szövetség elnöke
Pomezanski György alelnök, Duna Televízió
Dr. Sallai Gyula rektorhelyettes, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Sipos János helyettes államtitkár, Oktatási Minisztérium
Dr. Veress Gábor egyetemi tanár, Debreceni Egyetem
Dr. Závodszky Péter akadémikus, MTA SZBK Enzimológiai Intézet
A verseny fő támogatói:
Iparfejlesztési Közalapítvány
Oktatási Minisztérium

A verseny támogatói:
Magyar Szabadalmi Hivatal
Puskás Tivadar Közalapítvány
Magyar Telekom Rt.
BorsodChem Rt.
EGIS Gyógyszergyár Rt.
Siemens Nemzeti Vállalat
77 Elektronika Kft.
Infopark Zrt.
Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal
Kutatás-fejlesztési Pályázati és Kutatás-hasznosítási Iroda
British Council
Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt.
Chinoin Rt.
COVENT Tőke Befektető Zrt.
Innomed Medical Rt.
Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés

Médiatámogatók:
Főtámogató:
Duna TV
Támogatók:
Világgazdaság
Élet és Tudomány
hírTV
EchoTV
Készítette: VISUALIA