Címlap Honlaptérkép Levélküldés Magyar English
Címlap
 
utolsó frissítés: 2011-07-05
Untitled Document
26. Ifjúsági Verseny


I. forduló
25. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
24. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
23. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
22. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
21. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
20. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
19. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
18. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
17. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
16. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
15. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
14. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
13. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
12. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
  14. ORSZÁGOS IFJÚSÁGI TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS VERSENY (2004/2005-ös tanév)
1. fordulójának értékelése

A 2005. január 5-i határidőre összesen 125 pályázat érkezett a verseny titkárságára (ebből 17 db határon túli magyar fiataloktól). A pályázatokat minden zsűritag elolvasta és megvizsgálta, hogy
eredeti, újszerű-e,
tudományos szempontból megalapozott-e,
megvalósítható-e 2005. május 3-ig,
a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra,
a várható eredmény hasznosítható-e.

A zsűri a végleges döntést testületileg, többségi alapon hozta meg.

1. A zsűri 61 pályázatot fogadott el (ebből 8 db határon túli magyar diákoktól), illetve javasolt kidolgozásra (részletesen lásd az 1. mellékletben). Ezek közül:
34 pályázat tudományos kutatási vizsgálatok, mérések elvégzését és összefoglaló tanulmány elkészítését,
27 pályázat új eszköz, eljárás kidolgozását tűzte ki célul.

2. A zsűri 64 pályázat kidolgozását nem javasolta, mivel ezeket nem tartotta újszerűnek, nem látta megvalósíthatónak vagy megvalósításukat nem tartotta hasznosnak.

Kidolgozásra javasolt pályázatok

2. Oktatást segítő számítógép létrehozása
pályázók: Horváth Gábor, Tóth Gábor
iskola: Széchenyi István Egyetem, Győr
konzulensek: Szűcs Gábor, Saáry Tibor
4. A látó bot
pályázó: Varga Róbert
iskola: Csepel-Sziget Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium
konzulensek: Nagy László, Molnár Valéria
6. Az ionizáló sugárzás növényekre gyakorolt hatásának vizsgálata
pályázók: Szilágyi Tamás, Olcsváry Júlia
iskola: Szent Margit Gimnázium, Budapest
konzulens: Cserkutiné Illyés Ágnes
8. Fertőző mikroorganizmusok kényszerevolúciója és az elektromágneses stressz
pályázó: Spivák Fruzsina
iskola: Lippai János Szakközépiskola és Szakiskola, Nyíregyháza
konzulens: Pótor Ferenc
9. A Géderlak melletti folyóártér, különös tekintettel az Imsósierdő állapotának vizsgálata. A Duna-szabályozás hatása az ártéri növény- és állatvilágra
pályázó: Katona Márk
iskola: Szent László ÁMK Vízügyi Szakközépiskola, Baja
konzulens: Dr. Nebojszki László
10. Szakítóvizsgálat "egy egér" segítségével
pályázó: Barcsik Gábor
iskola: Géza Fejedelem Ipari Szakképző Iskola és Kollégium, Esztergom
konzulens: Kavalecz Sándor
11. Számítógépes hálózatok szerver központjainak villamos energia ellátása
pályázó: Román Gábor
iskola: Bethlen Gábor Szakképző Iskola és Kollégium, Nyírbátor
konzulens: Nagy Sándor
12. Egér mozgássérülteknek
pályázó: Ossik János
iskola: Dunaferr Szakközép- és Szakiskola, Dunaújváros
konzulens: Gerencsér Tamás
16. Akusztikus vonzás és taszítás
pályázó: Csató László Szilárd
iskola: Salamon Ernő Elméleti Líceum, Gyergyószentmiklós
konzulens: Szász Ildikó
17. A hagyományostól eltérő indukciós áramfejlesztés kerékpáron
pályázó: Hajduk Dávid
iskola: Táncsics Mihály Gimnázium és Szakközépiskola, Orosháza
konzulensek: Petrusné Süle Márta, Tóth-Kádár Zoltán
18. A ceglédi Csíkos-szél vegetációjának vizsgálatai különös tekintettel az ott élő orchideákra
pályázó: Ulicsni Viktor
iskola: Arany János Református Gimnázium, Nagykőrös
19. Az emberek hangulatának változása különböző behatások alatt
pályázók: Knall Petra, Madarász Carolina
iskola: Budapesti Német Általános Iskola és Gimnázium
20. Folyamatos üzemeltetésű kromatográf
pályázó: Gombás Márta
iskola: PTE TTK, Pécs
konzulens: Gombás Lajos
21. Májraszaft Számelemző v.2.50 (Matematikai segédprogram, magyar/angol)
pályázó: Ureczky Bálint
iskola: Táncsics Mihály Gimnázium, Kaposvár
26. A balatoni zooplankton horizontális vizsgálata
pályázó: Heilig Ákos
iskola: Ipari Szakközépiskola és Gimnázium, Veszprém
konzulens: Németh Péter
30. A zooplankton horizontális vizsgálata a Balatonon 1994 - 2004 között
pályázó: Köles László
iskola: Ipari Szakközépiskola és Gimnázium, Veszprém
konzulens: Németh Péter
35. A turbulencia hatásai a balatoni zooplankton szerkezetére és funkciójára
pályázó: Weltner András
iskola: Ipari Szakközépiskola és Gimnázium, Veszprém
konzulens: Németh Péter
39. Az antrum és duodenum központi beidegzésének morfológiai és neurokémiai vizsgálata
pályázók: Kurucz Péter, Micskó Tímea
iskola: Rudnay Gyula Középiskola és Kollégium, Tab
Varga Katalin Gimnázium, Szolnok
konzulens: Dr. Palkovits Miklós
41. Balatoni homokfövenyek vizsgálata a balatonboglári Sziget- és Platánstrandok tükrében
pályázó: Alexy Gergő
iskola: Szent László ÁMK Vízügyi Szakközépiskola, Baja
42. Vízvár = gyógyfüves éden
pályázó: Farkas Éva
iskola: Széchenyi Ferenc Gimnázium, Barcs
44. Hajlamos vagyok
pályázó: Tóbiás Bálint
iskola: Piarista Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Vác
konzulensek: Kósa János, Both Mária
45. Oroszlány és környékének háttérsugárzása és légszennyezettsége
pályázó: Soós Dalma
iskola: Lengyel József Gimnázium, Oroszlány
konzulensek: Beck Marianna, Gőgh Zoltán
46. Hatástanulmány kísérlete a pennsylvániai mályva termelhetőségéről és brikettezés megvalósításához
pályázók: Kakucsi Mónika, Helle Vivien
iskola: Lengyel József Gimnázium, Oroszlány
konzulensek: Beck Marianna, Eichardt János
47. Kommunikációs akadálymentesítés az autisták, értelmi fogyatékosok és halmozottan fogyatékosok számára az információtechnika eszközeivel
pályázók: Kóczián Helga, Lukács Ibolya
iskola: Kossuth Zsuzsa Gimnázium, Szakképző Intézet és Kollégium, Eger
48. A tömegstressz hatása a Drosophilák ellenálló képességére és genetikai stabilitására
pályázók: Kovács Levente, Jipa András
iskola: Salamon Ernő Elméleti Gimnázium, Gyergyószentmiklós
konzulens: Csermely Péter
49. A NO bioaktivitás és a lipidperoxidáció vizsgálata károsodott cukoranyagcseréjű és egészséges egyéneken
pályázó: Herold Zoltán
iskola: Fővárosi Önkormányzat Kossuth Lajos Gimnázium, Budapest
konzulens: Dr. Somogyi Anikó
50. Krónikusan kanülált, éber patkány kísérleti modelljének metodikai kidolgozása és alkalmazása
pályázó: Kocsis Adrienn Nikoletta
iskola: Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
konzulens: Dr. Kollai Márk
51. Bio-detektálási módszerek ki- illetve továbbfejlesztése egy nitrogénkötő modell-baktérium szárazságtűrése alapján
pályázó: Pacsuta Péter
iskola: Kempelen Farkas Gimnázium, Budapest
konzulensek: Dr. habil. Biró Borbála, Ködöböcz László
60. Formatervezett szerszámnyelek
pályázók: Kapornay Gábor, Koós Gergő
iskola: Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc
Felsőhámori Waldorf Általános Iskola és Gimnázium
konzulens: Kapornay Gyula
62. Modernebb diagnosztika Controlled CAPCAM-mal
pályázók: Berek Krisztina, Szili Károly
iskola: Bolyai János Gyakorló Gimnázium, Szombathely
Szegedi Tudományegyetem ÁOK
konzulensek: Héger Júlia, Bognár Adrienn
63. Neurális hálózatok alkalmazása hálózati referenciamonitorok döntési rendszerében
pályázó: Klock László
iskola: Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola, Székesfehérvár
66. Szintetikus érzelmek előre huzalozott architektúrákkal
pályázó: Hosszumezei Tibor Ivó
iskola: Bánki Donát Műszaki Középiskola, Nyíregyháza
konzulensek: Zsigó Zsolt, Mészáros Attila
71. A kiégés (burnout) szindróma vizsgálata a zentai kórház egészségügyi szakdolgozói körében
pályázó: Vukovity Szuzanna
iskola: Egészségügyi Középiskola, Zenta
konzulens: Dr. Fenyvesi Attila
72. Adolescensek művi terhességmegszakításai a zentai kórházban
pályázó: Hodik Izabella
iskola: Egészségügyi Középiskola, Zenta
konzulens: Dr. Fenyvesi Attila
73. Merev testek interaktív dinamikai szimulációja
pályázó: Csirik Mihály
iskola: Kalmár László Számítástechnikai Szakközépiskola, Budapest

76. Az erdővidéki vörös andezit és mészkő sorsa
pályázó: Velencei Zoltán
iskola: Baróti Szabó Dávid Középiskola, Barót
konzulens: Velencei András

77. Az állatok hatodik érzéke
pályázó: Velencei András
iskola: Baróti Szabó Dávid Középiskola, Barót
konzulens: Velencei Melinda

85.-86. Betörő nyomvonalának követése, komplex felügyeleti rendszer
pályázó: Kapui Ákos
iskola: Jedlik Ányos Gimnázium, Budapest
konzulensek: Kapui Gyula, Rátkai Zoltán

87. Fenntartható közlekedés biogáz üzemanyaggal
pályázó: Kiss Péter
iskola: Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium, Budapest
konzulensek: Dr. Kovács Kornél, Bohoczky Ferenc

90. Pontmozgatásos eljárás áramlások numerikus szimulálására
pályázó: Rátai Dániel
iskola: Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola, Budapest
konzulens: Bálint György

91. Új lehetőség a napenergia tárolására
pályázók: T. Nagy János, Nagy István
iskola: Ceglédi Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola
Arany János Református Gimnázium, Nagykőrös
konzulensek: Prof. Farkas István, Mari László
93. Nagy sebességen ki a "törékenyebb"?
pályázó: Csibi-Kuti Dávid
iskola: Szent Margit Gimnázium, Budapest
konzulens: Dr. Gambár Katalin
96. Új radiometrikus módszer kidolgozása és alkalmazása az egykori Mecseki Urán-bánya területén
pályázók: Sági Olivér, Mádi Péter
iskola: Szent Margit Gimnázium, Budapest
konzulensek: Nagy Attila, Dr. Gambár Katalin
97. Mesterséges kromoszóma kutatások
pályázók: Simon Ákos, Györgyey Tamás
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulensek: Fodor Katalin, Bán Sándor
98. Látási kontúr integráció vizsgálata diákokon
pályázó: Báthori Ágnes
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulensek: Dr. Benedek György, Bán Sándor
99. Egy pentapeptid védőhatása Aß1-42-vel szemben CA1 hippocampális sejteken: in vivo egy-sejt elektrofiziológia
pályázó: Máté László
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulensek: Szegedi Viktor, Bán Sándor
100. A Na-K ATPáz működése oxigénhiányos állapotokban
pályázó: Deák Ildikó
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulensek: Dr. Bari Ferenc, Bán Sándor
101. A búza ozmotikus stressz során aktiválódó egyik génjének vizsgálata
pályázó: Fábián Gábor
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulensek: Dr. Györgyey János, Bán Sándor
102. Eliminációs reakciók vizsgálata
pályázó: Daru János
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulensek: Dr. Felföldi Károly, Bán Sándor, Hancsák Károly

103. Excimer lézeres ablációs vizsgálatok
pályázó: Csizmadia Tamás
iskola: Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium, Szeged
konzulensek: Dr. Hopp Béla, Dudás Zoltánné, Bán Sándor

104. Kompresszor tervezése
pályázók: Galambosi József, Keresztesi Adrián
iskola: Gépipari, Közlekedés Szakközép- és Szakiskola, Jendrassik György Tagintézmény, Szolnok
Héja Gábor, Oross Zoltán, Lankus József, Tárnok Szabolcs, konzulens: Földi László
107. "...hozzál nékem fenyővizet...!" Erdővidék borvízeinek kémiája
pályázó: Bene Katalin
iskola: Baróti Szabó Dávid Középiskola, Barót
konzulensek: Velencei András, Bene János
111. Levendulaültetvények másodlagos vegetációjának vizsgálata
pályázó: Lengyel Attila
iskola: Pannonhalmi Bencés Gimnázium és Kollégium
konzulensek: Dr. Csiky János, Dr. Rékási József
112. A nemlineáris jelenségek egy jellemző példája: a fizikai kettősinga mozgása
pályázók: Békéssy László István, Bustya Áron
iskola: Szent László ÁMK Vízügyi Szakközépiskola, Baja
konzulensek: Dr. Tél Tamás, Jaloveczki József
113. Magas nyomású vegyszeradagoló
pályázók: Csáki Bettina, Szűcs Tímea
iskola: Váci Mihály Gimnázium és Szakközépiskola, Encs
konzulens: Dr. Bondár Elek
114. Idegsejtek ráhangolása, a reakcióidő szervezése
pályázók: Zagyi Zsuzsanna, Liga Tamás
iskola: Váci Mihály Gimnázium és Szakközépiskola, Encs
konzulens: Dr. Bondár Elek
115. Visszaáramlás ellen védő kéményfeltét
pályázók: Tóth Kitti, Kiss Enikő
iskola: Váci Mihály Gimnázium és Szakközépiskola, Encs
konzulens: Dr. Bondár Elek
119. Házvezérlő, Felügyeleti Rendszer rádiótelefonra is
pályázó: Hagara Morgan
iskola: Kalmár László Számítástechnikai Szakközépiskola, Budapest
konzulens: Szatlóczky Zoltán
120. Egészségesen élni egy egészségtelen világban, avagy hova jutott a mezőgazdaság mára?
pályázók: Kalmár Andrea, Babuskov Angelika
iskola: Zentai Gimnázium
konzulens: Urbán János
122. A barátposzáták és a vörösbegyek vonulási szokásainak összehasonlítása
pályázók: Kriván Andrea Gyopárka
iskola: Szentendrei Refor-mátus Gimnázium
konzulensek: Kiss Székely Zoltán, Farkas Roland
123. Debrecen lakott területének talajszennyezettsége, külön kiemelve a szervetlen vegyületek, okozta szennyezettséget
pályázó: Nemes Zoltán
iskola: Debreceni Egyetem Kossuth Gyakorló Gimnáziuma
konzulensek: Dudics Pál, Kovácsné Malatinszky Márta
A zsűri elnöke:
Dr. Keviczky László akadémikus, a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke

A zsűri tagjai:
Bolyky János Antal vezérigazgató, COVENT Tőke Befektető Zrt.
Dr. Bendzsel Miklós elnök, Magyar Szabadalmi Hivatal
Dr. Csermely Péter egyetemi tanár, Semmelweis Egyetem
Dr. Gordos Géza egyetemi tanár, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Dr. Havass Miklós elnök, SZÁMALK Rt.
Dr. Kemény Tamás ügyvezető igazgató, Ipar Műszaki Fejlesztéséért Alapítvány
Dr. Kőhalmi Zsolt ügyvezető igazgató, Puskás Tivadar Közalapítvány
Dr. Kroó Norbert akadémikus, a Magyar Tudományos Akadémia főtitkára
Dr. Matolcsy Mátyás ny. főmérnök, IKARUS Rt.
Dr. Náray-Szabó Gábor akadémikus, ELTE
Dr. Orbán István vezérigazgató, EGIS Gyógyszergyár Rt.
Dr. Pakucs János az Olajterv Rt. ügyvezető igazgatója, a Magyar Innovációs Szövetség elnöke
Pomezanski György főszerkesztő, Felkínálom Alapítvány
Sipos János helyettes államtitkár, Oktatási Minisztérium
Dr. Veress Gábor egyetemi tanár, Debreceni Egyetem
Dr. Závodszky Péter akadémikus, MTA SZBK Enzimológiai Intézet
A verseny fő támogatói:
Iparfejlesztési Közalapítvány
Oktatási Minisztérium

A verseny támogatói:
Magyar Szabadalmi Hivatal
Puskás Tivadar Közalapítvány
Magyar Telekom Rt.
T-Mobile Magyarország Rt.
EGIS Gyógyszergyár Rt.
Siemens Nemzeti Vállalat
77 Elektronika Kft.
British Council
BorsodChem Rt.
Chinoin Rt.
COVENT Tőke Befektető Zrt.
Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés
Innomed Medical Rt.
Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt.
SBG&K Szabadalmi és Ügyvédi Irodák

Médiatámogatók:
Főtámogató:
Duna TV
Támogatók:
Világgazdaság
Élet és Tudomány
Készítette: VISUALIA