Címlap Honlaptérkép Levélküldés Magyar English
Címlap
 
utolsó frissítés: 2011-07-05
Untitled Document
27. Ifjúsági Verseny


Felhívás
26. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
25. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
24. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
23. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
22. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
21. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
20. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
19. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
18. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
17. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
16. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
15. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
14. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
13. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
12. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
  13. ORSZÁGOS IFJÚSÁGI TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS VERSENY (2003/2004-es tanév)
1. fordulójának értékelése

A 2004. január 7-i határidőre összesen 101 pályázat érkezett a verseny titkárságára. A pályázatokat minden zsűritag elolvasta és megvizsgálta, hogy
eredeti, újszerű-e,
tudományos szempontból megalapozott-e,
megvalósítható-e 2004. május 4-ig,
a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra,
a várható eredmény hasznosítható-e.

A zsűri a végleges döntést testületileg, többségi alapon hozta meg.

1. A zsűri 46 pályázatot fogadott el, illetve javasolt kidolgozásra. Ezek közül:
18 pályázat tudományos kutatási vizsgálatok, mérések elvégzését és összefoglaló tanulmány elkészítését,
28 pályázat új eszköz, eljárás kidolgozását tűzte ki célul.

2. A zsűri 55 pályázat kidolgozását nem javasolta, mivel ezeket nem tartotta újszerűnek, nem látta megvalósíthatónak vagy megvalósításukat nem tartotta hasznosnak.

Kidolgozásra javasolt pályázatok

1. Kettős spirálú adatvédelem a számítógép programozásnál
pályázó: Csurcsia Péter Zoltán
iskola: Csepel-Sziget Műszaki Szkiskola
konzulens: Nagy László
3. Térbeli kamera virtuális séták készítéséhez
pályázók: Kovács Gábor István, Szöllősi Árpád
iskola: Csepel-Sziget Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium
konzulensek: Nagy László, Molnár Valéria
5. Badloser
pályázó: Wolf Péter
iskola: Könyves Kálmán Gimnázium
konzulens: Wolf Tibor
6. A Hargitai Vadállat-Rehabilitációs Központ
pályázó: Oláh-Gál Gyopár
iskola: Márton Áron Gimnázium, Csíkszereda
konzulensek: Tamás Levente, Izsák Zoltán
7. A nátrium-kalcium cseremechanizmus specifikus blokkolása szívizom-sejtekben
pályázó: Berek Krisztina
iskola: Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely
konzulensek: Baranyai József, Dr. Varró András, Acsai Károly
8. Deaktivált aromás dihidroxivegyületek regioszelektív O-alkilezése alkilhalogenidekkel, ill. dimetilkarbonáttal
pályázó: Siklós Márton
iskola: Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorlógimnázium
konzulens: Szabó Szabolcs
9. Az aranymetszés arányszámának tulajdonságai
pályázó: Gombás Márta
iskola: Váci Mihály Gimnázium, Bátonyterenye
konzulens: Gombás Lajos
10. RESOL-eljárás permetködök visszafogására
pályázók: Pusztai Marianna, Szabolcsik Andrea
iskola: Váci Mihály Gimnázium és Szakközépiskola, Encs
konzulens: Dr. Bondár Elek
11. Komplex számokon és kvaterniókon végrehajtott iterációkkal fraktálok létrehozása
pályázó: Acsai Péter
iskola: Arany János Református Gimnázium és Diákotthon, Nagykőrös
konzulens: Mari László
13. BDE adatbázis bővítése
pályázó: Tűz Csaba
iskola: Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakközépiskola, Győr
18. Elektromos teheroller-bevásárlókocsi-bicikliutánfutó
pályázó: Dőry Zsófia
iskola: Ferences Gimnázium, Szentendre
konzulens: Borbély Venczel
19. Peltier-effektus felhasználása számítástechnikai alkatrészek hűtésére
pályázó: Győrffy András
iskola: Zrínyi Ilona Gimnázium, Miskolc
konzulens: Dr. Szótér László
20. 3D formatervező és aerodinamikai tesztelő rendszer személyi számítógépre
pályázó: Rátai Dániel
iskola: Neumann János Számítástechnikai Szakközépiskola
konzulens: Bálint György
21. Haldokló holtágak a Ferenc-tápcsatorna mentén
pályázó: Horváth Ildikó
iskola: III. Béla Gimnázium, Baja
konzulensek: Mezeiné Dr. Kopasz Mária, Kalocsa Béla
23. Alföldi láp- és ligeterdők összehasonlító mikológiai vizsgálata
pályázó: Nagy László
iskola: Szegedi Tudományegyetem Természettudományi Kar
konzulens: Dr. Rimóczi Imre
24. A szabadszállási legelő vizsgálata
pályázó: Kelemen András
iskola: Kecskeméti Református Kollégium Gimnáziuma
konzulens: Máté András
27. A galambok tanulási képességeinek vizsgálata operáns kondicionálással
pályázó: Pap Judit
iskola: Németh László Gimnázium
konzulensek: Dr. Kabai Péter, Zachar Gergely, Kovács Október
29. A madarakra jellemző ősi viselkedésforma: a termikelés
pályázó: Gőzse István
iskola: Perczel Mór Gimnázium és Informatikai Szakközépiskola, Siófok
konzulens: Dr. Varga Zoltán
30. Hangtani kísérletek számítógépes eszközökkel
pályázók: Burmeister Dániel, Fekete Tamás
iskola: Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc
konzulens: Dr. Zsúdel László
31. Olajos szennyvizek és iszapok szűréses fázisszétválasztása
pályázó: Fekete Tamás
iskola: Földes Ferenc Gimnázium, Miskolc
konzulens: Dr. Takács János
33. Nemlátók, súlyosan lá-táskárosultak, kerekesszékesek közlekedését, tájékozódását megkönnyítő készülék
pályázó: Haffner Ferenc
iskola: Puskás Tivadar Távközlési Technikum
konzulensek: Sándor J. Benedek, Regály Gyula
34. Bérelhető interaktív "lakásvezérlő" biztonsági rendszer
pályázó: Haffner Ferenc
iskola: Puskás Tivadar Távközlési Technikum
konzulensek: Sándor J. Benedek, Regály Gyula
35. A- és E-vitaminszintek vizsgálata plazmában és a plazma lipeproteinekben egészséges és 1-es típusú cukorbeteg személyekben
pályázó: Herold Zoltán
iskola: Fővárosi Önkormányzat Kossuth Lajos Gimnáziuma
konzulens: Dr. Somogyi Anikó
36. Ház automatizálása és kliens programon keresztüli távoli vezérlése, akár Interneten keresztül is
pályázó: Hagara Morgan
iskola: Kalmár László Számítástechnikai Szakközépiskola
konzulens: Szatlóczky Zoltán
39. Programozott sejthalál kimenetelének manipulálása BCL-2-re irányuló génterápiával
pályázó: Bágyi Rajmund
iskola: Széchenyi István Közgazdasági Szakközépiskola, Hatvan
konzulens: Bardóczi Ákos
40. Enzimatikus foszfát-hidrolizis kvantumkémiai vizsgálata
pályázó: Németh Dávid András
iskola: Árpád Gimnázium
konzulens: Náray-Szabó Gábor
44. A száj pH-jának vizsgálata, a fogszuvasodás megelőzésének céljából
pályázó: Angyal Béla
iskola: Szent Margit Gimnázium
konzulensek: Dr. Igaz Sarolta, Somogyi Mihály, Dr. Gambár Katalin
46. Háromdimenziós prototípusgyártó gép egyszerű eszközök felhasználásával
pályázók: Váli Viktor, Rozner Mihály
iskola: Szent István Gimnázium
47. Személyre szabott orvosi protézis előállítás Rapid Prototyping berendezés-sel CT és MR vizsgálatokból származó adatokból
pályázók: Bártfai Bálint, Erő Zsolt
iskola: Szent István Gimnázium
54. Porködmérő készülék
pályázó: Vámos Krisztián
iskola: Bánki Donát Műszaki Középiskola, Nyíregyháza
konzulens: Zsigó Zsolt
55. Fejletlen élőlények ideghálójának és evolúciójának modellezése számítógépen
pályázó: Rák Ádám
iskola: Fényi Gyula Miskolci Jezsuita Gimnázium
konzulens: Dr. Dudás László
56. Génelemző program
pályázók: Kedves Dávid Zoltán, Szili Károly
iskola: Zipernowsky Károly Műszaki Szakközépiskola, Pécs
konzulensek: Bognár Adrienn, Várnagy Csaba
60. Az utak mentén lévő reklámtáblák védelme a széltől
pályázó: Birkás Gergely Sándor
iskola: Perczel Mór Gimnázium, Siófok
konzulens: Birkás Sánor
62. Nyaki gerincsérültek elégedettségi szintjének felmérése a felső végtagjukon végrehajtott új fogásjavító műtét után Magyarországon
pályázó: Turcsányi György
iskola: Szent Imre Katolikus Gimnázium és Kollégium, Nyíregyháza
konzulensek: Jan Fridén, Dr. Turcsányi István
68. Egy új szemléltetési módszer a kémia tanításában
pályázó: Szabó Ákos
iskola: Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma, Pécs
konzulens: Kromek Sándor
69. Két különleges vízminőségi állapot a Dunán 2002-2003 nyarán
pályázó: Barna Dóra
iskola: III. Béla Gimnázium, Baja
konzulens: Virág Tiborné
72. A brachistochron-probléma felhasználása a közlekedésben
pályázó: Körtefái István
iskola: Csiha Győző Közép- és Szakképző Iskola, Hajdúnánás
73. Lorenz modellje és a kaotikus vízikerék
pályázó: Sótér Anna
iskola: Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár
konzulens: Dr. Tél Tamás
74. Kutatómunka - Csórréti tározó
pályázó: Laki Andrea
iskola: Ciszterci Szent István Gimnázium, Székesfehérvár
konzulens: Kapocsi Margit Katalin
76. Energia ésszerűbben
pályázó: Farkas Éva
iskola: Széchenyi Ferenc Gimnázium, Barcs
79. Szegények gyógyítója - a csalán
pályázó: Balázsi Gábor
iskola: Baróti Szabó Dávid Középiskola, Bárót
konzulens: Velencei Melinda
81. A szénkitermelés "fájdalmas nyomainak" eltüntetése, széppé-hasznossá tétele Erdővidéken
pályázó: Velencei András
iskola: Baróti Szabó Dávid Középiskola, Bárót
konzulens: Velencei Melinda
82. Gyógyít a víz
pályázó: Molnár Katalin
iskola: Baróti Szabó Dávid Középiskola, Bárót
konzulens: Velencei András
83. Stabil szék
pályázók: Barabás Dénes, Deák Sándor
iskola: Baróti Szabó Dávid Középiskola, Bárót
konzulens: Velencei András
96. Környezetkímélő, gazdaságos eljárás út-, vasút-, autópálya menti területeken, valamint közterületeken lévő fatuskók korhasztására
pályázó: Arató Júlia
iskola: ELTE ÁJK
konzulens: Dr. Szilágyi Attila
101. Számítógép vezérelt távirányításos autó
pályázók: Szövérfi László, Elekes István
iskola: Petőfi Sándor Általános Iskola,
Orbán Balázs Gimnázium, Székelykeresztúr
konzulens: Laslo Emil
A zsűri elnöke:
Dr. Keviczky László akadémikus, a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke

A zsűri tagjai:
Bolyky János Antal vezérigazgató, COVENT Tőke Befektető Zrt.
Dr. Bendzsel Miklós elnök, Magyar Szabadalmi Hivatal
Dr. Csermely Péter egyetemi tanár, Semmelweis Egyetem
Dr. Gordos Géza egyetemi tanár, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Dr. Havass Miklós elnök, SZÁMALK Rt.
Dr. Kemény Tamás ügyvezető igazgató, Ipar Műszaki Fejlesztéséért Alapítvány
Dr. Kőhalmi Zsolt igazgató, Nemzetközi Technológiai Intézet
Dr. Kroó Norbert akadémikus, a Magyar Tudományos Akadémia főtitkára
Dr. Matolcsy Mátyás ny. főmérnök, IKARUS Rt.
Dr. Náray-Szabó Gábor akadémikus, ELTE
Dr. Orbán István vezérigazgató, EGIS Gyógyszergyár Rt.
Dr. Pakucs János az Olajterv Rt. ügyvezető igazgatója, a Magyar Innovációs Szövetség elnöke
Pomezanski György főszerkesztő, Felkínálom Alapítvány
Sipos János helyettes államtitkár, Oktatási Minisztérium
Dr. Veress Gábor egyetemi tanár, Debreceni Egyetem
Dr. Závodszky Péter akadémikus, MTA SZBK Enzimológiai Intézet
A verseny fő támogatói:
Ipar Műszaki Fejlesztéséért Alapítvány
Oktatási Minisztérium

A verseny támogatói:
Magyar Szabadalmi Hivatal
Puskás Tivadar Alapítvány
MOL Magyar Olaj- és Gázipar Rt.
MATÁV Rt.
Westel Mobil Rt.
EGIS Gyógyszergyár Rt.
Siemens Nemzeti Vállalat
Covent Ipari Tőke Befektető Zrt.
Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés
Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt.
SBG&K Nemzetközi Szabadalmi Iroda

Médiatámogatók:
Főtámogató:
Duna TV
Támogatók:
Világgazdaság
Készítette: VISUALIA