Címlap Honlaptérkép Levélküldés Magyar English
Címlap
 
utolsó frissítés: 2011-07-05
Untitled Document
26. Ifjúsági Verseny


I. forduló
25. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
24. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
23. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
22. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
21. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
20. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
19. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
18. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
17. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
16. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
15. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
14. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
13. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
12. Ifjúsági Verseny


Végeredmény
I. forduló
  12. ORSZÁGOS IFJÚSÁGI TUDOMÁNYOS ÉS INNOVÁCIÓS VERSENY (2002/2003-as tanév)
1. fordulójának értékelése

A 2004. január 7-i határidőre összesen 132 pályázat érkezett a verseny titkárságára. A pályázatokat minden zsűritag elolvasta és megvizsgálta, hogy
eredeti, újszerű-e,
tudományos szempontból megalapozott-e,
megvalósítható-e 2003. május 6-ig,
a pályázó alkalmas-e a kidolgozásra,
a várható eredmény hasznosítható-e.

A zsűri a végleges döntést testületileg, többségi alapon hozta meg.

1. A zsűri 61 pályázatot fogadott el, illetve javasolt kidolgozásra. Ezek közül:
31 pályázat tudományos kutatási vizsgálatok, mérések elvégzését és összefoglaló tanulmány elkészítését,
30 pályázat új eszköz, eljárás kidolgozását tűzte ki célul.

2. A zsűri 71 pályázat kidolgozását nem javasolta, mivel ezeket nem tartotta újszerűnek, nem látta megvalósíthatónak vagy megvalósításukat nem tartotta hasznosnak.

Kidolgozásra javasolt pályázatok

1. Lakóhelyem környezetvédelmi gondjai, avagy: Vízvár "sztársága"
pályázó: Farkas Éva
iskola: Széchenyi Ferenc Gimnázium, Barcs
konzulens: Palotai Zoltán
6. Hármas, négyes számrendszer alkalmazása vezető polimerekkel a számítógépek működtetésében
pályázók: Németh Péter György
iskola: Leövey Klára Gimnázium
konzulensek: Nagy László
7. Hallássérülteknek beszéd - Morze átalakító
pályázó: Kovács Gábor István
iskola: Csepel Műszaki Szakközépiskola
konzulensek: Nagy László, Molnár Valéria
10. Tartóváz elemekből összeszerelt kalodában szállítható építmények
pályázó: Lukács Manuéla
11. Székre szerelhető asztalka, jobb és balkezes használhatósággal
pályázó: Lukács Manuéla
16. Tenyészanyag elfogadtatása
pályázó: Hornyácsek Zoltán
iskola: Galamb József Szakközépiskola és Szakmunkásképző, Makó
17. Hangos felolvasó program több nyelvre
pályázók: Buza Ágnes Kinga, Fási Gábor
iskola: Széchenyi István Gimnázium, Dunaújváros
20. RSA kódok megfejtése
pályázó: Móra Péter
iskola: Deák Ferenc Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola, Jászárokszállás
25. Univerzális riasztóközpont
pályázó: Rátkai Zoltán
iskola: Puskás Tivadar Távközlési Technikum
konzulens: Zsarkó Zoltán
26. Vasúti átjáróban történt, gépkocsivezetők figyelmetlenségéből történt halálos balesetek megelőzése
pályázó: Polgár Nóra
iskola: Rázsó Imre Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium, Körmend
konzulens: Horváth Norbert
27. Gyógyszer-intermedier izokromán alapú szintézise
pályázó: Lakatos Szilvia
iskola: Varga Katalin Gimnázium, Szolnok
konzulens: dr. Fetter József
30. Plazma hangsugárzók hatékonyságának növelése
pályázó: Németh Gábor
iskola: Pálfy János Műszeripari és Vegyipari Szakközépiskola, Szolnok
31. Automata öntözőberendezések (konzolos)
pályázó: Krisztián László, Sepsi Gábor
iskola: Trefort Ágoston Kéttannyelvű Szakközépiskola és Gimnázium
konzulensek: Eller Nándor, Czirják Sándor
32. A Közép-Alföld cönológiája és környezetvédelme mikológus szemmel
pályázó: Nagy László
iskola: Katona József Gimnázium, Kecskemét
konzulens: dr. Rimóczi Imre
33. PC alapú DMX-vezérlő
pályázó: Ignácz János
iskola: Bánki Donát Műszaki Középiskola, Nyíregyháza
konzulens: Zsigó Zsolt
36. Légzőszerveket védő készülék
pályázók: Csalai Alexandru Levente, Szabó Róbert István
iskola: Mihai Viteazul Főgimnázium, Torda
konzulensek: Oprinca Silviu, Varga György
38.-39. Helicobacter pylori kimutatása gyors ureáz-teszttel és szövettani módszerekkel; Helicobacter pylori gastritis, a beteg szubjektív tünetei és kórszövettani lelete közötti összefüggés
pályázók: Boros Major Anita, Kávai Bettina
iskola: Egészségügyi Iskola, Zenta
konzulensek: Rózsa Sipos Mónika, Dr. Fenyvesi Attila
44. Dobozos italcsomagolások újrahasznosíthatósága
pályázók: Soltész Amália, Szabó Zsuzsa
iskola: ELTE TTK, ELTE TFK
konzulensek: Erdősi Györgyné, dr. Borbély Endréné, Varga Győző
45. A Lasius niger és az Aphis pomi szimbiózisa, valamint populációinak biomódszerekkel való korlátozása
pályázó: Csata Tünde
iskola: Márton Áron Gimnázium, Csíkszereda
konzulens: Barta Mónika
46. A meteoridrajok keletkezésének és fejlődésének szimulációja
pályázó: Divéki Zsolt
iskola: Gimnázium, Zenta
konzulens: Szabó M. Gyula
49. A termőföld degradá-lásához, a környezet minőségének romlásához vezető út egyik elzárási lehetősége a hígtrágya kezelése és annak helyes és ésszerű felhasználása
pályázók: Czine Otília, Nagy Csilla Noémi
iskola: Baross László Mezőgazdasági Szakközép és Szakiskola, Mátészalka
konzulensek: Dr. Bajkán Barnabás, Árkosy János
50. Kollagén és szerepe a szívben
pályázó: Csog Árpád
konzulensek: Dr. Simionescu Ágnes, Prof. Módis László, Kajcsa Júlia
51. Kerékforgatás turbinalapáttal
pályázó: Mekis Miklós
iskola: Perczel Mór Gimnázium, Siófok
konzulens: Dr. Mekis Gábor
52. Multifunkcionális ágy a súlyos csontbetegek és sérültek számára hospitalizáció során
pályázó: Kállai Imre
iskola: Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma
konzulensek: Tóth Albertné Szakállas Aranka, Nagy László
55. Fejletlen élőlények ideghálójának és evolúciójának modellezése számítógépen
pályázó: Rák Ádám
iskola: Fényi Gyula Miskolci Jezsuita Gimnázium
konzulens: Dr. Dudás László
56. Magyarország malakofaunájának feltérképezése, Nagymágocs
pályázó: Nacsa Kálmán
iskola: Kossuth Lajos Közoktatási Intézmény, Orosháza
konzulensek: Domokos Tamás, Dr. Hévvízi Sándorné
57. Bartimeus szeme
pályázó: Gőzse István
iskola: Perczel Mór Gimnázium és Informatikai Szakközépiskola, Siófok
konzulens: Dr. Varga Zoltán
59. Önfejlesztő szoftvermegoldások
pályázó: Jakus István
iskola: Bolyai János Gimnázium, Salgótarján
60. Mi történik a stresszelt stresszfehérjékkel?
pályázó: Vermes Ákos
iskola: Fazekas Mihály Gyakorló Gimnázium
konzulensek: dr. Sőti Csaba, prof. Csermely Péter
63. Lépcsőjáró
pályázó: Rácz Dávid
iskola: Perczel Mór Gimnázium és Informatikai Szakközépiskola, Siófok
konzulens: Dr. Varga Zoltán
64. A csecsemőmirigyhez vetülő központi idegpályák feltérképezése vírusos pályakövetési módszerrel
pályázó: Pesti Szabolcs József
iskola: Széchenyi István Gimnázium, Dunaújváros
konzulensek: Palkovits Miklós, Tóth Ida E, MD PhD
65. Portisch.head - modern sakkprogram
pályázó: Bernáth Gábor
iskola: BME-VIK
66. A Tapolcai medence bogárfaunájának vizsgálata természetvédelmi célból
pályázó: Szotyori Zsombor
iskola: Teleki Blanka Gimnázium
konzulensek: Dr. Mészáros Zoltán, Kutasi Csaba
67. FUTURE EU-TECH
pályázó: Kiss Péter
iskola: Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium
konzulensek: Danubius Robin, Kovács László, Villisits Vilmos, Ruzsák Ferenc
68. Nagysebességű lézeres hálózati építőelem
pályázó: Sándor József Benedek
iskola: Puskás Tivadar Távközlési Technikum
70. VirtuoZ - Háromdimenziós képek modern és olcsó megjelenítési eszköze
pályázók: Erő Zsolt, Bártfai Bálint
iskola: Szent István Gimnázium
konzulens: Cseh Géza
75. A harmadik agy immuncitokémiai és farmakológiai vizsgálata
pályázó: Balasa Tibor
iskola: Bolyai János Gimnázium, Szombathely
konzulensek: Baranyai József, Dr. Gábriel Róbert
77. Az E-vitamin beépülésének vizsgálata egészséges egyénekben
pályázó: Herold Zoltán
iskola: Fővárosi Önkormányzat Kossuth Lajos Gimnázium
konzulens: Dr. Somogyi Anikó
78. Winlock 2.0 PC hálózati védelmi program
pályázó: Balogh Tamás
iskola: Bottyán János Gimnázium és Műszaki Középiskola, Esztergom
konzulens: Dér Imre
83. Sirok község vízminőség javítása
pályázó: Török Katalin
iskola: Kossuth Zsuzsa Szakközépiskola, Gimnázium és Kollégium, Eger
konzulens: Dr. Kárász Imréné
84. Fénykép alapú 3D modellezés
pályázó: Simkó Gábor
iskola: Nagy Lajos Gimnázium, Szombathely
85. Bakelitlemez lejátszó szimulátor számítógéphez
pályázók: Galambos Róbert, Horváth Tamás
iskola: Teleki Blanka Gimnázium, Székesfehérvár
87. A triptofán metabolitjai és a metabolitok származékai mint lehetséges neuroprotektív szerek
pályázók: Faragó Nóra, Kecskeméti Andrea
iskola: Karolina Gimnázium, Szeged
konzulensek: Dr. Toldi József, Angyalné Kovács Anikó
90. Mikro-üvegházhatással a rettegett etilénnel szemben
pályázó: Magyar Tibor
iskola: Lippai János Mezőgazdasági Szakközépiskola, Nyíregyháza
konzulens: Pótor Ferenc
91. In vivo egyidejű nyomás- és átmérőmérés nyúlaortában
pályázó: Csáki Balázs
iskola: Veres Péter Gimnázium
konzulens: Dr. Nádasdy György L.
94. Kézi- és mobiltelefonról (Nokia) vezérelhető lakásfűtés szabályozó
pályázó: Csikja Rudolf
iskola: Bánki Donát Műszaki Szakközépiskola, Nyíregyháza
konzulensek: Zsigó Zsolt, Kótyuk Márton, Kiss István
95. Univerzális nyomtató
pályázó: Csurcsia Péter Zoltán
iskola: Csepel Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola
Nagy László
98. Vak ember a zenekarban
pályázók: Hajdu György, Szabó Balázs
iskola: ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium
konzulens: Czirók Ede
102. A Gellért-hegy eddig ismeretlen barlangjainak felkutatása
pályázók: Kardos Annamária, Kardos Boglárka
iskola: Lónyay Utcai Refor-mátus Gimnázium és Kollégium
konzulens: Bognár Csaba, Fehér Katalin
103. Test-őr táplálkozási tanácsadó
pályázó: Tóth Ádám Zoltán
iskola: Kincsesház Általános Iskola
105. A népi építkezésben használt megoldások, szigetelési módok alkalmazása panellakásokban
pályázó: Velencei Zoltán János
iskola: Baróti Szabó Dávid Középiskola, Baraolt
konzulens: Velencei András
107. Erdővidéki ásványvizek védelme
pályázó: Molnár Katalin
iskola: Baróti Szabó Dávid Középiskola, Baraolt
konzulens: Velencei András
110. A bányaművelések után maradt felszíni formák és talaj elemzése, valamint ezeknek a területeknek az újrahasznosítása
pályázó: Velencei András
iskola: Baróti Szabó Dávid Középiskola, Baraolt
konzulens: Velencei András
115. Több (4) "töltényes" hegesztőpisztoly
pályázó: Bene János
iskola: Baróti Szabó Dávid Középiskola, Baraolt
konzulens: Velencei András
118. Fogyatékos csoportok támogatása
pályázó: Csiba Dávid
iskola: KLTE Gyakorló Gimnázium, Debrecen
konzulens: Menyhárt László
119. Tanulmány a Legionella Pneumophila élettani hatásairól
pályázók: Virágh Dávid, Emőd Balázs
iskola: Bethlen Gábor Szakképző Iskola, Nyírbátor
konzulens: Kocsis Péter, Nagy Sándor
122. Szabolcs-Szatmár-Bereg megye vízminőségi térképe
pályázó: Barabás Botond
iskola: Korányi Frigyes Gimnázium, Nagykálló
konzulens: Tóth Anikó, Szuhi Erika
123. Nagyenyed és környékének légszennyezettségi állapota
pályázó: Katona István
iskola: EMTE
konzulensek: Dvoracsek Ágoston, Demeter László
125. A GELLÉRT-féle sokszögeszterga elvén működő fazekas korong
pályázó: Magosi Erika
iskola: 626. Szakképző Iskola, Mezőtúr
konzulens: Takács László
129. Gyűjtögetés
pályázók: Szabolcsik Andrea, Pusztai Mariann
iskola: Váci Mihály Gimnázium és Szakközépiskola, Encs
konzulens: Dr. Bondár Elek
132. Videoszkóp
pályázók: Istók Barnabás, Bodnár Csilla
iskola: Váci Mihály Gimnázium és Szakközépiskola, Encs
konzulens: Dr. Bondár Elek
A zsűri elnöke:
Dr. Keviczky László akadémikus, a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke

A zsűri tagjai:
Bolyky János Antal vezérigazgató, COVENT Tőke Befektető Zrt.
Dr. Bendzsel Miklós elnök, Magyar Szabadalmi Hivatal
Dr. Csermely Péter egyetemi tanár, Semmelweis Egyetem
Dr. Gordos Géza egyetemi tanár, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Dr. Havass Miklós elnök, SZÁMALK Rt.
Dr. Kemény Tamás ügyvezető igazgató, Ipar Műszaki Fejlesztéséért Alapítvány
Dr. Kőhalmi Zsolt igazgató, Nemzetközi Technológiai Intézet
Dr. Kroó Norbert akadémikus, a Magyar Tudományos Akadémia főtitkára
Dr. Matolcsy Mátyás ny. főmérnök, IKARUS Rt.
Dr. Náray-Szabó Gábor akadémikus, ELTE
Dr. Orbán István vezérigazgató, EGIS Gyógyszergyár Rt.
Dr. Pakucs János az Olajterv Rt. ügyvezető igazgatója, a Magyar Innovációs Szövetség elnöke
Pomezanski György főszerkesztő, Felkínálom Alapítvány
Sipos János helyettes államtitkár, Oktatási Minisztérium
Dr. Veress Gábor egyetemi tanár, Debreceni Egyetem
Dr. Závodszky Péter akadémikus, MTA SZBK Enzimológiai Intézet
A verseny fő támogatói:
Ipar Műszaki Fejlesztéséért Alapítvány
Oktatási Minisztérium

A verseny támogatói:
Magyar Szabadalmi Hivatal
Puskás Tivadar Alapítvány
MOL Magyar Olaj- és Gázipar Rt.
MATÁV Rt.
Westel Mobil Rt.
EGIS Gyógyszergyár Rt.
Siemens Rt.
Intel Co.
Covent Ipari Tőke Befektető Zrt.
Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés
Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Rt.
SBG&K Nemzetközi Szabadalmi Iroda

Médiatámogatók:
Főtámogató:
Duna TV
Támogatók:
Világgazdaság
Magyar Nemzet
Készítette: VISUALIA